Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Сузуки SX-4 S cross Hybrid-2022г. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
acdcpk
МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2022 6:22 am    Заглавие: Сузуки SX-4 S cross Hybrid-2022г. Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Нова кола,нова тема.Вчера си взех колата от ДА.Както винаги 4х4,но този път автоматик.Колата е прилична,интериора е почти както при предишното Сузуки,поне по отношение разположение на бутони и ръчки.Малко по-широко,по-високо.Доста ниско ниво на шум.Седалките са по -удобни.Тъч скрийна е по- голям и по- бърз.Без собствена навигация.Двигателя е 1.4 Бустерджет,129кс.Автомата е 6 степенен.Кара се много лесно,отзивчив педал на газта.Набира бързо и ускорява по-добре от предишната.Има адаптивен круиз контрол,което е много удобно.Няма електрическа ръчна спирачка.Това са първите ми впечатления след 130км. пробег.П.П.Като казах пробег-смесено град и магистрала разхода по борд компютър ми е .....6,3л/100км.??? Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iveshko
МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2022 6:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: София

А,Честито!...със здраве да си я караш дълги колометри и безаварийно.
Последно като ходих до Миркат да я видя,ми казаха,че се чака около 6-9 месеца за колата.Явно от ДА са по щедриSmile
acdcpk
МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2022 6:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Ами не,просто късмет.Познавам се с един от дилърите на ДА,чуваме се периодично ей така,без повод, и една вечер,на маса му звъня и казвам:"Искам Сузуки хибрид,4х4,автомат и да е червено".Това на майтап.А той рече:"Готово.Имам такова на склад от вчера".И те така,на шега и на майтап се поднових.
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2022 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: София

A,супер...те хубавите неща,така случайно стават...значи,като видя червено ще знам че си тиSmile
Сигурно си първия в София с такова изобщо...
И на мен много ми харесва новия S Cross,но е още рано да го сменям,в момента колата ни е на 3 години и на 18 000км.С тая пандемия и тоя home office,почти не го караме с жена ми....
Кое ниво на оборудване е?
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2022 5:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

GL+,обаче отговаря на най-високото на предишния модел.Няма само кожен салон,прозрачен покрив и задна камера на 360 градуса.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2022 7:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Моята стана на 5г. и на 86к.км. и вече си беше за смяна.Не че е имала проблеми,но...Новата собственичка намаза от всякъде-току що изкарана от сервиза за щети по Каско(перфектна работа на сервиза на ДА),току що платени ГО,Каско,технически преглед и винетка.Изобщо пълно обслужване.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Вто Юни 07, 2022 7:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Хибрида се кара малко по-различно от обикновеното Сузуки.Когато се пусне по инерция(не натискаш педала на газта) и когато натискаш спирачка се зарежда батерията.Когато трябва да ускори черпи ток и електродвигателя помага .Та когато мога по наклон я пускам без газ,вследствие на което разхода по борд ми е 6,1/100км.
Адаптивния круиз контрол е супер екстра,тъй като имам около 15км.път с ограничение от 80км/час. и е много удобно.Сам си намалява,сам си ускорява.
Наличието на датчик за мъртвата зона в огледалата също е супер екстра и е нещо много полезно.
Освен камера за задна скорост има и парктроник отпред , отзад и странично.Паркирането е много лесно и удобно.
Датчика за настъпване на осовата линия е малко досаден,обаче не го изключвам за да ме дисциплинира да подавам мигачи,че не винаги го правя.
Датчика за близост на кола отпред и отзад е досаден,особено в града,защото все някой ще ти се залепи отзад и той си реагира.
За сега съм много доволен от колата.Вози стегнато,по-комфортно от предишната и "обира" неравностите.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2022 6:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Сузуки-то уж разпознава знаци и забрани,обаче е 50/50.Напр. в населено място си показва ограничение от 30км и това си е.Изкарали са доста неща на тъч скрийна.Напр. много лесно е да провериш налягане на гумите,моментен и среден разход със запаметяване,състоянието на батерията и още куп други.Работата с телефона е като при старото,само дето е по-бързо.
Само ми е малко криво,че Сузуки е доста спартанско изпълнение в сравнение с Хюндай Кона на съпругата ми.За 10 000 по-ниска цена има куп екстри и глезотийки ,плюс мотор със 198 коня.Напр. подгрев на волана,дигитално табло с избор на 5 цвята за подсветка.Освен подгрев на седалките,има и охлаждане.Доста по-функционален волан с достъп до почти всичко в компютъра.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Юни 13, 2022 7:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Когато вали хвърля много вода отзад и цапа стъклото и камерата за заден ход.Намерих в менюто дигитален скоростомер за таблото и е много удобен.
При излизане от парко място има датчик за напречно идващ автомобил.
Има авариен бутон за връзка със 112.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Вто Юни 14, 2022 8:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Направих й 1000 км. и съм много доволен.Разхода е 6.1-6,2.Возията е стегната и леко минава неравности.Автомата е добър,не се усещат кикове,освен ако не я настъпиш до ламарините.Има много добро ускорение от място.Двигателя е тих,поне по-тих от предишната.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2022 6:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Успях да заредя 4 от петте батерии.С лекота подържа 140-160 км/ч,като оборотите на двигателя съответно са 2500 и 2800/мин.В завоите я усещам по-нестабилна от предишната.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Юни 20, 2022 7:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Сутрин,когато тръгвам,се чува много неприятен шум от спирачките и волана,като че са клеясали.С раздвижване на колата изчезва.
Копчето за отключване на багажната врата е на много неудобно място.Не се вижда и се отваря с напипване.Естествено при това пръстите ти винаги стават мръсни.Не го ползвам. Embarassed Evil or Very Mad
Волана е чувствителен и при по-високи скорости създава чувство за неустойчивост.
Нямам централен високоговорител,но не е беда.Поне има "пищялки".
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2022 8:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Микрофонът на блутута за телефон е много чувствителен и когато карам по повета не се чува добре от отсрешния.Това може да се дължи и на факта,че гумите фабрично са напомпани на 3 атм. и май че са твърдички.
Нещо тъчскрийна се бъзика.Понякога просто си гасне,без да нарушава другите функции.Не мога да разбера от какво,но не е от хлабава връзка,защото при по-силно раздрусване на гасне.
Разхода твърдо падна на 6 литра.Сега имам чуденка за начина на управление.Когато ускорява се черпи ток.Това означава ли,че разходва по-малко бензин?Когато я карам на круиз контрол е само на бензин и не черпи ток.Означава ли че ми вдига разхода?
Когато я пускам по наклон без газ заради генератора вместо да ускорява се забавя и зарежда батериите.И пак е само на бензин.Харчи ли повече?
Не че кой знае колко ме притеснява разхода,още повече че тоя разход за автомат е перфектен,ама се дразня,че не мога да й намеря колая на каране. Embarassed
Върнете се в началото
DiZi
МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2022 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

acdcpk написа:
...Когато ускорява се черпи ток.Това означава ли,че разходва по-малко бензин?Когато я карам на круиз контрол е само на бензин и не черпи ток.Означава ли че ми вдига разхода?
Когато я пускам по наклон без газ заради генератора вместо да ускорява се забавя и зарежда батериите.И пак е само на бензин.Харчи ли повече?
Не че кой знае колко ме притеснява разхода,още повече че тоя разход за автомат е перфектен,ама се дразня,че не мога да й намеря колая на каране. Embarassed

Личните ми наблюдения от 28 000 км до сега са, че генератора се включва само при ускорение и предполагам, че намалява малко разхода на гориво. При каране с постоянна скорост почти не участва. При спускане по наклон не мисля, че има разлика в рахода, а по скоро пестим от накладкиSmile
При мен извънградския разход при скорост до към 100км варира между 5,1 и 5,3. По магистрала отива на 6,1-6,2. Зимата най-големия ми разход градско в София беше 7,6 и това при положение, че прекосявам центъра сутрин и вечер
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti