Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Проблем с Suzuki SX4 S-Cross 2014 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Panchev
МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2021 4:13 pm    Заглавие: Проблем с Suzuki SX4 S-Cross 2014 Отговорете с цитат

Здравейте колеги,
Ще гледам да съм възможно най-кратък.
Току що си купих автомобил Сузуки SX4 S-Cross на старо от частно лице. Автомобила е 2014 година, бензин 1.6, автоматик. Колата нямаше почти никакви забележки и беше в страхотно визуално състояние.
След диагностика в сервиз (не оторизиран сервиз, но все пак нов и с добра репутация) намериха два проблема, които обявиха за незначителни:
- имаше една изхабена батерия, което може би е станало в следствие на това, че автомобила е престоял известно време без да се кара;
- проблем със датчика/сензора за налягането на гумите, за което ме посъветваха да отида в оторизирания сервиза за повече информация.
Огледа на ходовата част беше супер. Автомобила е на 165 хиляди километра, но проблеми по шасито и окачването нямаше. Дискове и накладки са сменяни наскоро. Самия автомобил е минавал преглед и смяна на масло и фитри преди 3 месеца (преди 1-2 хиляди километра).

Сега на проблема:
Карам си аз с новата придобивка от Сандански към София и в началото всичко е добре, но има малки вариации на оборотите - не са стабилни, а варират нагоре и надолу. Стори ми се странно, но не му обърнах особено внимание, просто защото нямам много опит в карането на автоматик, а и току що бях минал диагностика.
Скоро след това вариацията на оборотите стана доста осезаема и физически се усещаше в купето как автомобила редува ускорение и губи мощност на тласъци. Варияцията беше между 1000 и 2000. Това стана видимо след като се качих на магистралата, докато преди това в Кресненското дефиле на доста по-ниска скорост не забелязвах подобни проблеми.
Скоро след като започнах да усещам тласъците се включи и индикатор за проблем в системата за налягането на гумите. Намалих и спрях на следващата отбивка. Изключих автомобила, след това го включих и тръгнах лека полека. Не се появи повече този индикатор, но с набирането на скорост тласъците се появиха. След известно време светна и друг индикатор - "4WD системата е недостъпна", при което тласъците поспряха или поне станаха изключително слаби.
След 50-60км ми светна и лампата за двигателя. Тъкмо влизах в София.
Реших, че ще карам директно към Миркат, но след кратък телефонен разговор се оказа, че следващото свободно време е чак след една седмица. Записах си час и лека полека се докарах у нас.
Някакви идеи имате ли, че ще ми гръмне главата да го мисля една седмица, докато чакам за сервиз?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Panchev
МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2021 6:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Допълнение:
След доста ровене в интернет попаднах на оплаквания подобни на моите. Оказа се, че там проблема е бил причинен от различен модел гуми на предните и задните колела.
Моето положение е точно такова - когато взех автомобила от собственика, беше с 2 зимни и 2 летни гуми.
Според вас, това може ли да доведе то объркване в компютъра, авариен режим и надпис "4WD MODE UNSELECTABLE AUTO MODE IS ON" придружен със светещ "Check Engine" индикатор?
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2021 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

От разлики в диаметъра, основно. ТПМС не ти е светел за проблем някакъв, а за грешно налягане в гумите. Така ще си счупиш колата, пич. Прочети си ръководството за употреба най-напред и го спазвай. Това е първото, което ти трябва, не сервиз. Иначе, мога да ти я погледна с техника, но съм почти убеден къде ти е проблемът.
Panchev
МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2021 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора.

Kато модел и предните и задните гуми са Пирели 205/55/R17. Не са с различен диаметър, но е факт, че предните са зимни, а задните летни.
Върнете се в началото
Panchev
МнениеПуснато на: Сря Юли 28, 2021 6:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ъпдейт:
Проблема се оказа развалена трансмисия (CVT). Изглежда S-Cross автомобилите 2013-2016, които са със CVT и 4WD имат заложен дефект в скоростната кутия, който рано или късно се проявява и не може да бъде отстранен.
Налага се подмяна на кутията.
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Пет Юли 30, 2021 6:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

Нямат никакъв дефект в трансмисията,това че предишния собственик не е сменял маслото е съвсем отделен въпрос.
Panchev
МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2021 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Информацията ми идва директно от Миркат.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2021 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Това с миркат е като "прочетох го във фейсбук". Laughing

Пич, най-често проблемът на тази кутия е в едно ключово устройство - викат му ЗКУ на жаргон. После вече в търгашите, които са ти я пробутали за перфектна. Ако си я купил на фактура, пий студена вода. Ако обаче имаш договор, в който пише, че колата е изправна си заведи иска за щетите. И не чети вицове.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti