Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Технически преглед - отказан! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
mordret
МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2021 9:47 pm    Заглавие: Технически преглед - отказан! Отговорете с цитат

Привет, колеги.
Притежавам Ignis от 2004г 1.5 бензинов агрегат.
Преди 2 години й поставих газова уредба и колицата никога не е имала някакви проблеми! Преди поставянето на газовата ми излезе грешка за изгорял нагревател на кислореден датчик, съответно го подмених с нов и всичко беше наред, до днешния заветен ден решен да мина на технически преглед! Автомобила ми е уж с работещ нормално катализатор, всичко е в норми, но
Параметъра "Ламбда" показва стойност 2.0 (нзн каква е мерната единица), при нормално 1.6. Съъответно без повече обяснения ми се заяви, че имам 14 дневен срок според новите регламенти да отстраня този проблем и отново да се върна в пункта за повторен преглед... Естествено закачихме колата ба диагностика, всичко е нормално... Много е затегнат контрола по пунктовете, всички измервания отиват дирекно някъде в няква нова система и чакаш от там обратна връзка дали автомобила може да премине. Хората на пункта споделиха, че проблена е основно с бензинови автомобили Евро 3 и 4. Казаха, че ако имаш дизел, дори и без катализатори минава, ако не отделя мн дима, също така старите коруби под 2000 г също минават, защото имат опция в системата да фи слагат, че са без катализатор... малко парадоксално, но е факт :/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Alxx
МнениеПуснато на: Сря Юли 07, 2021 6:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Дрън-дрън - неподготвени, със сготвен стенд и вероятно некалиброван според замърсяването за деня. Ламбдата трябва да е 0,98-1,02 на сондата на колата.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti