Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Някаква гадория ми полепна по колата « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
shakedown
МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 9:28 pm    Заглавие: Някаква гадория ми полепна по колата Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: София, Сливен

Да ви се оплача какво ми се случи днес. Отиваме с един колега по работа в едно село покрай София. Клиентите ни имат склад за месо. Спираме ние пред рампата, разтоварваме си боклуците и влизаме вътре да си вършим работата. След 20-тина мин сме готови и почваме да товарим обратно нещата. През цялото време сузи стоеше пред рампата а вънка беше порой. Влизаме в колата паля и поглеждам напред...... цялото предно стъкло беше побеляло и изглеждаше като заскрежено. Пускам чистачките...... почват да стържат и състоянието на стъклото не се променя. Поглеждам в огледалото - задното стъкло абсолютно същото. Ситуацията беше такава, че трябваше да изчезвам и много много не му мислих и се изнесохме набързо. Обаче това нещо продължава да стои по стъклата и чистачките немогат да го махнат. Спрях да погледна и какво да видя - цялата кола на бели точки и на пипане стои грапава. От там направо в автомивката с идеята да и "метна" една пароструйка и да реша проблема. Да ама, не. С пароструйката от около 2 сантиметра тая гадост неще да се махне от стъклото. Пароструйка, активна пяна, хиляда вида пасти, бензин, разредител, спирт, препарат за почистване на стъкла..... нищо, абсолютно нищо не действа. След 2 часа стъргане със стъргалото за лед успях да махна гадориите от стъклата и то със променлив успех. Обаче от боята идея си нямам как може да се махне. С много натискане пада механично но това ще разкаже играта на боята. Положението е шах и мат. Лошото е че идея си нямам какво може да е това и от къде се е взело. Звъннахме на клиентите и те си мислеха че нещо се базикам с тях. Дайте някакви идеи че аз се изчерпах тотално.
Senzi
МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 9:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: София, Swift със странен цвят

Според описанието ти - попаднал си в следата на някое НЛО и това не е било дъжд, а техния вариант на саждите (от типа "капе ми чиста водичка от ауспуха като карам на газ", цитирам бащата) - само че може би зареждат с варовикови скали и това са недоизгорелите газове Wink

Шегата настрана - кой знае какви гадни химии е имало и откъде ги е довял дъжда...

Малката кола се събира и на малко и на много, а комбито само на много

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
escudo
МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

пробвай следното-едно шише с вода и само с гола ръка-поливаш и бършеш
kalata
МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Привет.

За съжаление както каза и Senzi голяма гадост ти се е изсипала от небето. Представи си какви неща дишаме всеки ден... ужас направо. Така както го описваш все едно си бил до някой циментов завод... и е заваляло... и направо си се бетонирал. Много кофти случка и искрено се надявам да спасиш боята. Все трябва да има с какво тия точки да се "накиснат" и размекнат, за да се махнат.

Аз имах сходен проблем преди време - задната броня, врата и стъкло на моя фъстък бяха на едни малки черни точки... все едно бях минал бързо през локва с разтопен асфалт (дзиф) и от завихрянето си бях омазал "дупето" Laughing

С много внимателно търкане с натопено в НАФТА парцалче успях да ги поизчистя... ама ми отне два дни сигурно.

Дано успееш да се справиш и ти. Пиши какво е станало после.

поздрави
swift_sport
МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

На автомивка Веселие или Южен парк на Сребърна пастират и полират доста добре. Може да скочиш до тях, с полиране (около 150лв за цялата кола) може да излезне. Поне драскотини и такива излизат, и тва трябва .
Дано стане!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki_funky
МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Когато бях в Бургас това лято същото нещо сполетя и моята кола. Цялата стана на малки бели точки. Те обаче се оказаха акото на ято преминаващи чайки.Very Happy И се измиха лесно.
Върнете се в началото
Bubuto
МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: Варна

Моето предложение е една полир паста...примерно на Сонакс 1-цата и всичко ще падне. Аз с тази паста съм имала успех в премахването на следи от асфалт. Пастата струва около 14-15лв, има я на всеки Шел или ОМВ.
shakedown
МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Така.... първо мерси за съветите. До тук не съм пробвал единствено с ацетон и нафта. Всичко друго за сега е безуспешно. В едната автомивка пробваха точно с паста Сонакс и не помогна. Добрата новина е че вече знам какво е..... а именно полиуретанова пяна Evil or Very Mad . Днес си направих една екскурзия по маршрута --> "Булстрад" --> "Мангалите дето ми оср@ха колата" --> "2-ро РПУ" и резултатите са следните:
1. Булстрад - тъпа работа. Имам пълно каско, няма ПТП, няма злоумишлено действие срещу автомобила - Проблем що не съм се обадил в полицията. Трябвало да ги извикам за да може "евентуално" да има регрес при обезщетяването (демек някой друг да даде парите). Събраха се 5 човека да гледат колата + още толкова дето чакаха за оглед щото бях с много "екзотична" щета Smile. Накрая изумуваха че с "пастиране" ще се оправи. На въпроса "Ами ако не се оправи?" реакцията беше забит поглед в земята. И пак наново трябвало е полицията да уведомите..... бла бла бла. Реших да не споря повече ....... за сега. Подписах се и си тръгнах прилично ядосан.
2. Мангалите - големи олигофрени Smile. Не са го направили нарочно ама сами си казаха че тая гадост хвърчи навсякъде и гледат да няма коли наоколо докато пръскат. Малоумници. Там разбрах че става въпрос за полиуретанова пяна с която пръскат тавана и стените на склада. Извадиха някакъв разредител и казаха че с него уж я чистят. Пробвахме ама пак не става. Явно работи преди да е засъхнала пяната.
3. 2-ро РПУ - тука вече се забавлявах истински. Там всяка втора реплика е или "изчакайте малко" или "малко търпение...". 2 часа престой там. от които не повече от 10-15 мин се занимавах с писане. За всичко видяно там мога да напиша есе Smile В крайна сметка ще ми дадат служебна бележка, която мисля да използвам в случай че пастирането не свърши работа естествено в комплект с думичките "застрахователен надзор".

Равносметката е един загубен ден, много нерви и огромно количесто натрупан опит. Следващият път ако ми се случи нещо подобно ще кажа че аз съм виновен и сам съм си я опръскал да ги видим ще искат ли да викам полиция.

Остават няколко въпроса на дневен ред:
1. Има ли някой идея какво я разтваря тая пяна, защото въпреки че я изстъргах от стъклата, целите стоят на едни петна и като светне някой с фарове насреща или отзад и не се вижда нищо.
2. Дайте предложения къде мога да отида да я пастират/полират качествено.

В нета намерих някакъв сайт на една автомивка казва се Джемси и доколкото виждам се намира на околовръстното нейде покрай шел Симеоново. Написаното в сайта звучи добре. Някой има ли впечатления?
iliyankostov
МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 12:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

Да, така е . Намира се на околовръстното. точно зад Шел. Предишният собственик много добре миеше и полираше колите, но преди година се смениха собствениците и сега не зная как изглеждат нещата.
Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 7:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Ако имаш в къщи алуминиева ли ПВС дограма опитай първо от там да остържеш пяната Wink .
Ако там стане номера - почваш колата.
Питай фирмите за дограма как става почистване на засъхнала пяна.
( май не става ).
Дано не съм прав , но опитай по този начин ( на парче дограма или на тенеке с пяна)
bucky
МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: In Central Perk

Ако е от тази пяна за дограмите, много лошо Crying or Very sad Ако ти засъхне чистенето невъзможно. Наскоро ни слагаха дограма на заведението, там с един разтворител се пръска по пищова и пада, но ако не е седяла много време. Незнайно как на мен ми се полепи по дънките -> така си ходя и до днес. Ако искаш мога да питам как се казва и ако е различно от това дето си пробвал ти може да опиташ да го махнеш. Иначе Миронски е напълно прав - пробвай на някоя дограма.

Suzuki Swift Special GLA 4x4
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shakedown
МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Иначе щета заведоха. Ама бяха просто смешни. Питам ги "Какво правим ако пастирането не оправи нещата?" и следва отговор "Амии.... вие не сте се обадили в полицията, така неможем да получим регрес по обезщетението...". При което аз пак питам "Добре де ама какво става ако пастирането не помогне?" и получавам отговор "Ами ние така сме преценили че това ще възстанови щетите. Тя цялостта на боята не е нарушена....бла бла бла" От което аз си правя извода че дали съм се обадил в полицията или не присъдата все щеше да е пастиране но така просто се чудят каква причина да си измислят за да дадат по-малко пари. Предполагам че с всички застрахователи е така. Аз за това отидох в полицията и ако пастирането не помогне ще си търся правата Smile
Питах доста хора и май тая гнусна пяна доста трудно се маха (да не казвам че не се маха). От стъклата го смъкнах с доста търкане обаче стоят на петна и ще трябва някаква химия да се доизчисти но събота и неделя ще експериментирам (ще разпитам няколко човека които се занимават с дограми да видим те какво ще кажат). Тъпотията е че като завали нищо не виждам защото чистачките само замазват водата а не я махат от стъклото.
Купона е пълен Smile Ако някой ви ядоса знаете как да му обработите автомобила вече Twisted Evil
mironski
МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 7:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

За джама е размазана лепката и затова замазва.
Напръскай с обезмаслител МЕГЛИО и измии обилно, трябва да помогне .
shakedown
МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

mironski написа:
За джама е размазана лепката и затова замазва.
Напръскай с обезмаслител МЕГЛИО и измии обилно, трябва да помогне .

Мерси. Още днес ще го пробвам това, че ме чака път а в това дъждовно време......
weroni
МнениеПуснато на: Чет Окт 02, 2008 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Димитровград

Пробвай с кърпа или парцалче напоено с оцет мисля че ще ти помогне. Rolling Eyes
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti