Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 проблем при студен старт « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
vaio74
МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 1:20 pm    Заглавие: проблем при студен старт Отговорете с цитат

Местожителство: България

Здравейте колеги. Нов съм във форума и искам да се извиня ,ако темата вече я има. Аз не успях да я открия. Проблема е следния; От скоро съм собственик на Гранд Витара 2.0 бензин 128 коня мотор J20A - 2001 година. При студен старт на двигателя , или дори и да не е изстинал , при престой от 3 и повече часа , двигателят сработва след продължително въртене. десетина секунди + - според мен не е нормално това. Имам колега със същата Витара , каза ,че и той кака пали. Питах един познат в сервиз и той ми заразказва как ЕКУ то имало нужда от 2-3 оборота развъртана за да разпознае кой вал в каква позиция е и чак тогава пускал ток и гориво. Ако , наистина това е така , защо тогава при малък престои запалва със първия оборот на коляновия вал. Иии, възможно ли е да има някакъв елемент , като батерийка примерно в ЕКУто , която да пази тази информация( за положението на валовете ) и тя да е изживяла живота си ? Искам да уточня.Витарата е и на газ. Стартирането на двигателя е еднакво трудно и на газ и на бензин.Върти стартера 8-10 секунди и чак тогава двигателя запалва.По време на въртенето няма признаци или опити за запалване - сякаш не е на контакт. Като си извърти времето и запалва от веднъж не се чуди дали , или. На диагностиката не показва грешки. и двете ламбда сонди са проверени и работят. всички температурни датчици също са проверени и са в изправност. благодаря за помощта предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tabu_bg
МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Да не би да ти испуска газ в колектора ? Изхарчи газта в бутилката или и завърти кранчето ако има такова, за да не пуска газ изобщо, покарай така няколко дни и пиши.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Живи данни за вакуума на студен мотор, мерене на компресия пак на студен мотор и евентуално проверка/реглаж клапани.

Цитат:
Питах един познат в сервиз и той ми заразказва как ЕКУ то имало нужда от 2-3 оборота развъртана за да разпознае кой вал в каква позиция е и чак тогава пускал ток и гориво.

Вероятно колата на вашия познат се управлява 40 годишен калкулатор ЕЛКА.
KDK
МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2020 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Колега Баленото ми правеше същия номер, но пък аз правех следното:
При първото завъртане само два-три оборота, връщам ключа и пак завъртам и тогава палеше от раз. Wink Това в интерес на истината го правеше повече през зимата. Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KDK
МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2020 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Alxx написа:
Вероятно колата на вашия познат се управлява 40 годишен калкулатор ЕЛКА.

smile029 smile006 smile029
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaio74
МнениеПуснато на: Нед Окт 25, 2020 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: България

Здравейте колеги. Реших си проблема със студения старт, и то почти сам. Почистване на дроселпва клапа, дебитомера, мапсензора, свещите, и най-важното според нен: източване на стария бензин и налива е на свеж 100 октана + добавка за почистване на дюзи и каране на бензин 1 седмица. Стария беше на няколко месеца. Бях направил грешка да напълня резервоара и като карам на газ, бензина беше се застоял с месеци 5-6 Това е. Ако някой има същите симптоми - да действа. Успех 😉
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Окт 25, 2020 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Карай с минимум бензин и няма да се повтори. Бензиностанциите ни сипват Е7 и Е 10, който след немного престой се разлага на бензин, биоетанол и вода. Т.е. харчи го често.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti