Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Проблем или нормално? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Luda_Jaba
МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 10:39 am    Заглавие: Проблем или нормално? Отговорете с цитат

Здравейте сладури,

От скоро съм притежател на SX4 от 2008-ма, 1,6 бензин, автомат.
Искам да попитам тези, които са имали или имат този модел или ако пък това се отнася за останалите модели, дали е нормално автомата на наклон нагоре, да тръгва леко назад? По принцип, където си карах курса, ми казаха, че всички автоматици при наклон не тръгват назад, когато отпуснеш спирачката.
Отделно ми се струва, че спирачката е прекалено нечувствителна (за разлика от педала на газта) и трябва да я натискам почти до долу, за да спре колата. Нормално ли е това или трябва да си проверя спирачките? (въпреки, че колата беше на сервиз 3 дни и не са казвали да има проблем Confused )
Тъй като съм жена (и от коли почти нищо не разбирам Embarassed Very Happy ), ще съм благодарна на разбирачите Smile
Zfa159
МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: гр. София

За автоматика - не зная за този модел, защото моето е с ръчни скорости, но други автоматици, които съм карал (Мерцедес след 2005г.), при достатъчен наклон, винаги са тръгвали леко назад, ако не държа спирачката или не дам газ, ама за японския - не зная. За моите всички казаха, че е нормално.
За спирачките - при мен целия ход на педала, е няколко см и ако натисна като хората, се размазвам на предното стъкло. Другите, които карах, преди да купя моето, бяха по същия начин - къс ход на педала и много ефективно спиране при нормален натиск. Предвид, че спирачките са ни едни и същи, не би трябвало това да спира толкова зле - нито педала трябва да стига до долу, нито колата да спира толкова зле като усещане. При моето ако натисна по-сериозно, колите отзад се опитват да ми влизат в багажничето и внимавам как спирам , когато имам избор.
Иначе когато купих моето също не спираше добре, което ми направи впечатление още като го карах, преди да го купя и беше предпоставка да се боря за цена. Проблемът ми се оказа в ABS модула, който смених с друг и започна да спира нормално. Оказа се и масов проблем, когато не се сменя редовно спирачната течност. Беше подобно на твоя проблем - педала потъва надолу и цялостното усещане е, че колата не може да спре ефективно. Същото може да е и от много други работи.
Погледни го, защото автомат без спирачки, е много лоша комбинация Laughing .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iveshko
МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

Това за което говорите се казва:"Асистент при потегляне при наклон"(Hill Hold),задържа около 5 секунди колата при потегляне от наклон,напълно достатъчни да си преместите крака от спирачката към газта.Води се екстра,и не всички автоматици го имат.
Luda_Jaba
МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zfa159 написа:
За автоматика - не зная за този модел, защото моето е с ръчни скорости, но други автоматици, които съм карал (Мерцедес след 2005г.), при достатъчен наклон, винаги са тръгвали леко назад, ако не държа спирачката или не дам газ, ама за японския - не зная. За моите всички казаха, че е нормално.
За спирачките - при мен целия ход на педала, е няколко см и ако натисна като хората, се размазвам на предното стъкло. Другите, които карах, преди да купя моето, бяха по същия начин - къс ход на педала и много ефективно спиране при нормален натиск. Предвид, че спирачките са ни едни и същи, не би трябвало това да спира толкова зле - нито педала трябва да стига до долу, нито колата да спира толкова зле като усещане. При моето ако натисна по-сериозно, колите отзад се опитват да ми влизат в багажничето и внимавам как спирам , когато имам избор.
Иначе когато купих моето също не спираше добре, което ми направи впечатление още като го карах, преди да го купя и беше предпоставка да се боря за цена. Проблемът ми се оказа в ABS модула, който смених с друг и започна да спира нормално. Оказа се и масов проблем, когато не се сменя редовно спирачната течност. Беше подобно на твоя проблем - педала потъва надолу и цялостното усещане е, че колата не може да спре ефективно. Същото може да е и от много други работи.
Погледни го, защото автомат без спирачки, е много лоша комбинация Laughing .

Благодаря много за отзива. Наистина звучи като да има вероятност ABS-а да има проблем. Как мога обаче да го проверя това без да има вариант да ме метнат в сервиза като ме видят колко разбирам? Laughing

iveshko, аз карах на BMW и отделно приятелка има мерцедес автомат и все ме кара насам натам (до преди да си купя колата) и двете коли не тръгваха назад дори при голям наклон smile010 Не знам защо моята прави така, дори и на равно като съм...
Zfa159
МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2020 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: гр. София

Ако си от София и ти се разхожда, ела, пробвай как спира моето и може да сравниш как се държи твоето като поведение. Моето по цял ден седи пред работата ми и няма проблеми да направиш едно кръгче, да видиш как спира, но е с ръчни скорости Laughing .
Как да е сигурно, че е от ABS модула - ами има начини за тестове, но ако действително има проблем със спирането (все пак едно е твоето усещане за натиск и спиране, другото е моето - 120кг човек с 46-ти номер обувка Laughing ) , тогава педала може да потъва от няколко неща и се започва по ред - да няма въздух в системата, да се види как работи спирачната помпа, дали има течове на течност и ако всичко друго е наред, остава ABS модула. При моето започнах по ред - няма течове , няма въздух, остава ABS модул или помпа. Помпата не беше скъпа, а аз държа на спирачките ми и реших така или иначе да я сменя, предвид каква тиня беше течността, след което проблема си остана и вече нямаше какво друго да е. Доста време търсих ABS като моят, защото е 4х4 и с ESP и нямаше намиране за момента, но накрая намерих, купих си, смених си го и проблема изчезна. Старият го нарязах с научна цел, за да видя какво му е и установих, че целия е корозирал вътре заради старата течност и изпуска между отделните му сектори вътре. Сервиз не мога да препоръчам, защото моето си го правя сам при мен, но ако напишеш за кое населено място става въпрос, предполагам някой колега ще може да помогне с препоръка за сервиз, в който няма да те излъжат.
А за автоматика - аз преди имах Мерцедеси ML и R-класа и и двете винаги се тръгвали леко назад, при достатъчно голям наклон. Другите, които съм карал, също, но никога не съм карал японски автомат и не мога да кажа нищо по този въпрос Smile . Имам приятели със Седичи-та, които са същите коли като нашите, ама и те са с ръчни кутии...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Luda_Jaba
МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2020 2:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zfa159 написа:
Ако си от София и ти се разхожда, ела, пробвай как спира моето и може да сравниш как се държи твоето като поведение. Моето по цял ден седи пред работата ми и няма проблеми да направиш едно кръгче, да видиш как спира, но е с ръчни скорости Laughing .
Как да е сигурно, че е от ABS модула - ами има начини за тестове, но ако действително има проблем със спирането (все пак едно е твоето усещане за натиск и спиране, другото е моето - 120кг човек с 46-ти номер обувка Laughing ) , тогава педала може да потъва от няколко неща и се започва по ред - да няма въздух в системата, да се види как работи спирачната помпа, дали има течове на течност и ако всичко друго е наред, остава ABS модула. При моето започнах по ред - няма течове , няма въздух, остава ABS модул или помпа. Помпата не беше скъпа, а аз държа на спирачките ми и реших така или иначе да я сменя, предвид каква тиня беше течността, след което проблема си остана и вече нямаше какво друго да е. Доста време търсих ABS като моят, защото е 4х4 и с ESP и нямаше намиране за момента, но накрая намерих, купих си, смених си го и проблема изчезна. Старият го нарязах с научна цел, за да видя какво му е и установих, че целия е корозирал вътре заради старата течност и изпуска между отделните му сектори вътре. Сервиз не мога да препоръчам, защото моето си го правя сам при мен, но ако напишеш за кое населено място става въпрос, предполагам някой колега ще може да помогне с препоръка за сервиз, в който няма да те излъжат.
А за автоматика - аз преди имах Мерцедеси ML и R-класа и и двете винаги се тръгвали леко назад, при достатъчно голям наклон. Другите, които съм карал, също, но никога не съм карал японски автомат и не мога да кажа нищо по този въпрос Smile . Имам приятели със Седичи-та, които са същите коли като нашите, ама и те са с ръчни кутии...

За Русе става въпрос, иначе благодаря за предложението! Щях да се възползвам. Аз и не съм карала, чак толкова различни коли, че да имам наблюдения за това как се държат спирачките на различните коли, но от тези, които имам, на моята ми се струва по-различно.
Иначе тръгването назад на голям наклон е разбираемо, но когато е лек наклона тогава се чудя защо пак тръгва назад. Confused
Ще потърся някой из града, който евентуално има такава кола и да видим дали той има същия проблем или усещане. Та... Ако има Русенци, да се обадят Very Happy
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti