Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Проблем с пета предавка « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
suny999
МнениеПуснато на: Пон Ное 18, 2019 7:31 pm    Заглавие: Проблем с пета предавка Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте, карам Suzuki Liana 1,3. от скоро ми изключва пета скорост в движение, разбрах от форумът, че това се получава след като колата измине 130 000 км. Може ли някой който се е сблъсквал с проблема да каже каква е тази пружина която се сменя има ли някакъв номер и откъде да я намеря? Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hisara
МнениеПуснато на: Чет Ное 21, 2019 6:26 pm    Заглавие: Здравей Колега Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Аз имам същия проблем на лиана 1.6, 103 коня, 2003 г. Оказва се, че тази пружина трудно се намира, сервиз за ремонт на скоростната кутия също. Зъбните колела на 5-та скорост също би било добре да се сменят, но и те са кът, просто информацията е много оскъдна.
Върнете се в началото
suny999
МнениеПуснато на: Чет Ное 21, 2019 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Благодаря много! Наистина е трудно да намериш коректен сервиз, затова питам във форума за решение, от сервизите имам оферти за смяна на синхронизатор, зъбни колела и др. части и нещата отиват към 700лв. Май ще си я карам само в града. Razz Razz Razz
Върнете се в началото
hisara
МнениеПуснато на: Чет Ное 21, 2019 11:46 pm    Заглавие: Проблем с 5 скорост при Сузуки лиана Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

На мен ми изключва при 120 км. и нагоре, та още мога да ползвам магистралата Very Happy Very Happy Very Happy За съжаление ремонта се очертава скъп, за отваряне само на кутията искат 400 лв, а оттам нататък може и хилядарка да отиде. Пробва ли да смениш маслото в скоростната кутия колега, моята така се оправи но след 3-4 месеца пак започна да изключва.
Върнете се в началото
suny999
МнениеПуснато на: Пет Ное 22, 2019 5:40 pm    Заглавие: Re: Проблем с 5 скорост при Сузуки лиана Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Маслото го смених, но могат да го проверят накъде е. В един сервиз ми казаха, че не се сваля скоростната кутия, петата скорост можела да се смени през някакъв отвор каквото и да значи това, Успех.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Пет Ное 22, 2019 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Пета скорост и конкретната пружина са достъпни през капака на кутията. Въпросната пружина се сменя бързо и не се иска много акъл и пари. Синхронизатори се сменят ако хърка или не иска да включи Smile При изключване се сменя ПЪРВО пружината и ако пак изключва се сменя зъбната двойка с лагерите.
suny999
МнениеПуснато на: Съб Ное 23, 2019 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Благодаря, за компетентния отговор. Явно не попадам на майстори. А имаш ли идея откъде да купя или как да обясня в магазина каква пружина точно търся. Благодаря!
Върнете се в началото
suny999
МнениеПуснато на: Съб Ное 23, 2019 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

suny999 написа:
Благодаря, за компетентния отговор. Явно не попадам на майстори, в четирите сервиза в които ходих ми предлагат генерален ремонт, смяна на синхронизатор и или смяна на зъбно колело и още някакви части, за което може би имат право, но аз имам проблем само с изключване на пета предавка толкова, няма шум няма стържене с ново масло е. За пружината разбрах от форума, затова питам как да я намеря или как да обясня в магазина каква пружина точно търся и в сервиза да я сменят на моя отговорност . Благодаря!
Razz
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Съб Ное 23, 2019 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

В редови магазин надали. Или специализиран магазин, или някой с поръчки отвън. В кой град си?
suny999
МнениеПуснато на: Съб Ное 23, 2019 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Живея във Варна. но ако ми кажете фирма или магазин мога да поръчам. Благодаря за помощта.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Ное 24, 2019 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Фирма STIMO из вашия район или един самостоятелен играч, известен като Lio във форума на Субару. Не му помня номера, влезте в търговските теми и го потърсете - става и без регистрация.
hisara
МнениеПуснато на: Нед Ное 24, 2019 10:38 pm    Заглавие: Проблем с 5 скорост при Сузуки лиана Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Колега, а в София къде мога да намеря такава пружина и да ми я сменят евентуално в някой сервиз. Много ще съм ти благодарен ако ме насочиш към някой запознат.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Ное 25, 2019 8:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Мога да ти я поръчам. Дай шаси, координатите ми ги има по обявите.
suny999
МнениеПуснато на: Вто Ное 26, 2019 8:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте, свързах се с Фирма STIMO, изпратиха ми схема ма скоростна кутия и там нищо не изглежда на пружина! Това което ми трябва нещо като зегерка ли е? Извинявам се за некомпетентния въпрос, а схемата не мога да я кача във форума.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Сря Ное 27, 2019 12:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

пружина, шайба, тапа в комплект. Цел живот *би - учи Very Happy

Последната промяна е направена от Alxx на Сря Ное 27, 2019 8:08 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti