Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2
 Съвет при покупка на Grand Vitara 2.7 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Alien
МнениеПуснато на: Пон Окт 07, 2019 2:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: София

Специално за возията, не се надявай. Нямам опит с аутлендър, но сравнена с L200 витарата е като дървена табуретка в сравнение с мек фотьоил. В градкса среда.
е научиш неподозирани неща за неравностите по пътищата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KDK
МнениеПуснато на: Пон Окт 07, 2019 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

За дървеното возене мога да кажа, че няма джипка от този клас да вози като "Линкълн Континентал" (тази ми дойде на акъла), освен ако не е някой "Паркетник" с хиляди допълнителни екстри по окачването. Карам моята от 2014г. и откровенно казано сравнена с предните ми джипки е като лодка в спокойно езеро, но пък предните бяха такива катерици, че не е истина. Wink През 2016г. си направих със семейството една екскурзия из Европа вкл. и обединеното Кралство, изминах към 7000 км., и не помня да съм се чувствал неконфортно в нито един момент, даже и при най-дългия преход от 1200км. Вярно, че и пътищата им пътища, но не мога да приема епитета "дървена табуретка" Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Окт 07, 2019 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Не е предмет на темата, но ако трябва да съм честен от личен опит, сравнението между L200 и Grand Vitara като фотьойл и табуретка е вярно.
gavliaris
МнениеПуснато на: Вто Окт 08, 2019 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Варна

Колкото и да друса,ще го приема,а ако не се издържа има лесно.(някой друг ше и се радва). Гледах доста ревюта и “братушките” са доста доволни от машината. Единствено изтъкват като недостатък проблем с предния диференциал и малкия багажник. А аз обмислям вариант и за газ и това определено ме замисля за багажа( с две деца) , но има и решени и затва бокс за багажа на тавана.
Дано случа на читав екземпляр и скоро да се похваля. Благодаря на всички за мненията!
Върнете се в началото
trent
МнениеПуснато на: Вто Окт 08, 2019 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: на село

Незнам какво общо има пикап с ресори и сув с електронно разпределение на задвижването в 4-те колелета без самоносеща конструкция и независимо предно окачване и с цял мост отзад, произведен за градски условия.
Ама явно кефа на дрънкаща полукабина е много яка возия, бая кофти фотьол имаш колега, вземи го смени с нещо дето не ти чупи гърба на две.
Към купувача-братушките са прави, останалото е квото си го направите. Както казах за возията има избор, а от маслен до газов амортисьор планина разлика, друго си е ресора, избор няма, даже и трабанта е с такива, че му ги и вземат... за по-добра возия.
Нищо лично.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Окт 08, 2019 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Нямам L200, имах Pajero Sport, което си е точно L200 ама с цял салон. Мудно и тромаво, но комфортно и с огромен багажник. Въпрос на приоритети, както евентуално се сещаш Wink
P.S. Къде видЕ ресори? Rolling Eyes
https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2Fperformancedrive.com.au%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2F2016-Mitsubishi-Pajero-Sport-rear-suspension.jpg&f=1&nofb=1
KDK
МнениеПуснато на: Сря Окт 09, 2019 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Незнам какво общо намирате в L200 и Сузуки GV 2005-, че ги сравнявате. Та те са съвсем различна категория автомобили Laughing Shocked , все едно да сравняваш Хамър Н3 с Хамър HMWWV-M1151A1w/B1.
А в градски условия си е мъка с L200, не само паркирането! Вярно, че "голямата кола събира и малко и много а малката само малко", но "малката кола се събира и на малко и на много а голямата само на много". Laughing
За багажника може да се реши проблема с един бокс на покрива и си 6 Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alien
МнениеПуснато на: Чет Окт 10, 2019 6:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: София

L200 е споменат, заради сравнението по дървеност на возията, с митсубиши аутлендър, за което авторът пита на миналата страница. Дадох му сравнение с друго митсубиши, дето също е 4х4. Не знам какво има предвид trent, при мен нищо не дрънка, за разлика от сузукито, което не дрънка/скърца само когато е паркирано неподвижно в гаража. А е едва на 60К. Но се свиква.

Бокс-багажника на покрива е нож с две остриета. Променя геометрията. Колата е висока. Ако допълнително й се прави повдигане, при тежък багаж в бокса, силен страничен вятър и рязка маневра на висока скорост... Освен това, привлича нездрав интерес. Комшията има такъв на уличницата и за 3г два пъти го отварят, да видят дали няма нещо вътре. Пречи при влизане в гараж - в моя не влиза (макар и с 1-2 см), та трябваше да спускаме гумите.

Газовата бутилка в багажника, трябва добре да се обмисли. Защото едно от големите (за мене) предимства на колата е, че задните седалки могат да се сгъват лесно и бързо, със завъртане към предните. И багажника става бая голям и удобен, ако трябва да прекараш печка/хладилник/телевизор/два глигана или повече багаж. Та бутилката няма да се вписва добре във товарните функции. Друг недостатък е, че ще е направо в салона и ако изпуска... Не знам дали не може да се монтира извън купето, на моята място отдолу няма.
Върнете се в началото
gavliaris
МнениеПуснато на: Чет Окт 10, 2019 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Сега се заглеждам по 3.2 мотора. Докато се наканя замина предната кола. Въпроса обаче с газовата бутилка в багажника, и мен ме дерзае и някъде срещнах тема за вариант на мястото на бензиновия резервоар, а той се заменя с по-малък 16л. И това е вариант ако събира достатъчно голяма бутилка за газ. Трябва да намеря начин и кой да го направи. Наистина багажника сложи ли се бутилкаи приключва. Доста компромиси ще трябва да се прави, въдици,палатки2 деца...лудница.
И странното е ,че ми направи впечатление,че 3.2 мотора е по-икономичен от 2.7. И е по-еластичен и пъргав..все пак са 55 к.с в повече
Върнете се в началото
gavliaris
МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2019 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Наистина ,моля някой с наблюдение и ако е запознат да ми помогне с съвет дали 3.2 мотора е по-добре от 2.7 , и дали се газифицира без ядове.
Наистина моля за съвет слаби места и предимства евентуално.
Благодаря!
Ще почерпя на някоя среща Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2 Страница 2 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti