Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Пак за пета скорост « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
petersla
МнениеПуснато на: Пон Сеп 30, 2019 9:31 pm    Заглавие: Пак за пета скорост Отговорете с цитат

Минаха повече от 5 години от предишната ми публикация и ще споделя какво става с петета ми скорост.
Купих колата през 2010 г. на реални 90 000 км. Имала е лек удар в левия заден калник без по-тежки поражения и не го бяха оправили добре, но я взех на прилична цена. Още в началото диференциалът бе по-шумен, леко виене, но опитни майстори ме посъветваха да не се отказвам от колата и да я карам спокойно. Може би на 105 000 км започна да ми изключва V предавка. Майстор, на когото и сега имам голямо доверие, ми предложи да сменим скоростната кутия с диференциала. Просто свърза новия проблема с виенето, което се беше позасилило. Веднага се намери за 300 лв. годна скоростна кутия с диференциал, продавачът даваше възможност да се монтира и изпробва преди да се плати. Веднага забелязах тишината в купето, но като започнахме да подаваме рязко газ по нагорнище V предавка изключваше. Майсторът веднага предложи да свали кутията и да я върне, но на мен ми хареса тишината и за 400 лв. (с труда) имах „нова“ скоростна кутия със стария проблем. Веднага тръгнах по форуми и в американския се оказа, че всички след 100 000 км имат такъв проблем. От Сузуки веднага бяха реагирали с бюлетин и препоръка за по-твърда пружина на V скорост. И тук може да се намери подходяща пружина, но аз прибягнах до по-просто решение – подложих сачма с диаметъра на болта. Веднага всичко се оправи. Тогава стругар ми изработи цилиндърчета с диаметъра на притискащия болт и различна дължина. Така с проба установих максималната дължина на цилиндърчетата, при която пружината се оказва напълно свита и престава да играе ролята на пружина, т.е. скоростният лост не може да се движи. Намалих дължината с няколко милиметра и така осигурих максималния възможен натиск. Ех, ако имаше оригинална по-твърда пружина резултатът щеше да бъде още по добър, но трябваше да занимавам роднини и приятели, които живеят в САЩ или Канада.
След 15 000 км проблемът отново се прояви. Тогава се поразрових и разбрах, че зъбните колела на V скорост са под един ламаринен капак, извън скоростната кутия. Смяната им става за 1 час без какъвто и да било демонтаж. Отидох при едни майстори, за които бях чувал хубави неща и те свалиха от демонтираната скоростна кутия зъбните колела на 105 000 км и ги поставиха на мястото на другите (с неизвестен пробег). Сега съм на 152 000 км и не ми изключва.
Следователно няколко десетки хил. км може да се кара с по-стегната пружина, а след това да се сменят зъбните колела. Оригиналната пружина по-рано можеше да се достави от САЩ и цената беше приемлива, но не я помня. А зъбните колела бяха доста скъпи – 350 долара.
Отново ще направя линк към сервизния бюлетин и ръководството за ремонт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti