Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Няколко въпроса за pre face и face при SX4 2006-2014г. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Zfa159
МнениеПуснато на: Вто Сеп 10, 2019 3:01 pm    Заглавие: Няколко въпроса за pre face и face при SX4 2006-2014г. Отговорете с цитат

Здравейте и се извинявам за поредната тема по този въпрос, ама наистина не мога да схвана как седи въпроса с разликите преди и след фейса на този модел. Разглеждам вариант за покупка на такъв автомобил с 4х4 задвижване и с 1.6 16V VVT двигател, обаче срещнах доста варианти на купе и двигател, поне според обявите, заради което искам да попитам по-запознатите, а именно вас, за някои несъответствия с основната информация, която аз събрах.
Според Wikipedia и някои обяви, които разгледах, когато SX4 е фейсов след 2010г., трябва да е с мигачи в огледалата и двигателя да е 120к.с. Euro 5 . Обаче срещнах и в българското мобиле и в чуждите, накакви кръстоски между преди и след фейса - примерно 2012г. с фейсови странични огледала, 1.6 120к.с. двигател, ама Евро 4 , в същото време 2011г. със същия двигател, ама евро 5 , но със старите огледала и тем подобни комбинации. Реших да използвам таблото (Instrument Cluster-a) като ориентир за преди и след фейса и стана още по-сложно - новото табло в комбинация със старите огледала и стария 107к.с. двигател и тем подобни чудеса. После реших да гледам според климатроника и пак мазало - 2008г. с новия климатроник с дисплея, а 2011г. със стария климатроник с врътките с дисплей (не климатик, а климатроник, с Auto бутона и т.н. , не ги бъркам) и съвсем оглупях...
Най-вероятно причината за някои от тези случаи е, че търговците нямат идея какво публикуват и пишат наизуст разни данни като Евро категория, година и к.с. , ама същото наблюдавах и в чуждите сайтове за продажба на тези автомобили, където хората по принцип са по-прецизни в данните Shocked .
Тъй като изобщо не съм запознат с този модел и тази марка автомобили, исках да попитам дали е нормално да има такива сглобки, комбинация от преди и след фейса или просто продават някои бройки, които са сглобени от няколко други , кръстоска между преди и след фейса или пък имат няколко фейса един след друг...
Визуално по брони и фарове пък съвсем не мога да преценя кое е преди и кое е след фейса (ама то след всичките други обърквания, съвсем се замотах)...
Ще съм много благодарен ако някой може да ми каже или най-добре покаже, конкретни отличителни белези за преди и след фейса, по които да мога да се ориентирам каква кола гледам пред себе си. Примерно да каже със сигурност, че фейс са с новите огледала, новото табло, новия климатроник и новия двигател 120к.с. Евро 5 или пък да затвърди моя извод, че това изобщо не е така Very Happy
И един страничен въпрос - всички фейсови със 120к.с. ли са с дискове отзад или и те са опция ?
Предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iveshko
МнениеПуснато на: Вто Сеп 10, 2019 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: София

Приятел,фейслифт с мигачи в огледалата НЯМА!
Има само за определени пазари незнайно къде.
Старата ми SX 4 - 2012г 1,6 4x4 120коня бенин беше с Евро 5 закупена от Миркат
Климатроник има само ниво GLX там е и безключовото палене,фаровете за мъгла,задни дискови спирачки и пълен ел. пакет и тонколони на задните врати.По спомен мога да добавя и летите джанти,с по-големия размер гуми.т.е. 16-ки.
Незнам какво толкова си се объркалSmile

ПП. Фейслифта е от 2009 до 2012г. 2013 към края излиза първия S Cross
А,има разлика и в таблото...малко е по-джиджаноSmile
Zfa159
МнениеПуснато на: Вто Сеп 10, 2019 6:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето, това е доста добра насока Smile . Няма да търся под вола теле и да се чудя защо нямат мигачи в огледалата и т.н.
В швейцарски сайт за коли има доста с мигачи в огледалата, но са масово 2.0 автоматик, което вече ми стана ясно защо е така. Ще гледам таблото като ориентир , а за екстрите ще търся по-високо изпълнение .
Значи ако правилно разбрах, дисковете също са опция, според пакета екстри и не зависи от това,че е фейс и е 120 к.с. ? (Wikipedia-та и за това лъже, там пишеше, че при фейса минават на дискове отзад и подобрения 1.6 и ала-бала)
Климатрониците проблемни ли са от гледна точка моторчета за управление на клапите - чупят ли се, скъпи ли са, сваля ли се таблото за смяна ?
Извинявам се за глупавите въпроси, но нямам никакъв опит с тази марка...
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Вто Сеп 10, 2019 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: София

2.0 автоматик са предимно за американския пазар,т.е. са внесени от там.Незнам как стоят нещата с частите за тях...
Аз за 7 години не съм имал никакви проблеми с колата.
Търси 1,6 бензин 4x4 ниво GLX закупена нова от БГ със сервизна книжка и от първи собственик.
Тия от автокъщите-нов внос,изобщо не ги гледай.....ето ти една много правилна насокаSmile
Моята беше такава,продадох я февруари тази година на колега от форума.Ако се поразтърсиш из темите ще видиш какви за отзивите от него за колата...
Zfa159
МнениеПуснато на: Сря Сеп 11, 2019 12:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

2.0 автоматик не искам и аз . Държа на масов двигател и обикновена ръчна трансмисия. Ще се кара основно градско, на къси разстояния (около 7-8 км два пъти дневно) и няма смисъл от по-голям двигател или дизел с дпф, който едвам ще загрява за толкова кратко време (маршрута ми отнема 15 мин) . Сегагашният ми автомобил е 3-литров дизел с дпф и автоматик , което като комфорт и ускорение, естествено е несравнимо с 1.6 атмосферен бензин, но ми се промени маршрута и след 1-2 зими с тези кратки разстояния само градско, ще го съсипя от нагари по егр и сажди в дпф-а, а пък 9-те литра масло в кутията никога няма да се затоплят достатъчно, за да се изпарява конденза от кутията и ще убия и нея... Затова си търся технически опростен и надежден 4х4 бензин с ръчна кутия и оглеждам модела SX4 . Мой приятел има Седичи 1.6 107к.с. (което според него е 1:1) и засега няма никакви проблеми, именно той ме насочи към модела.
Ще разгледам какво се предлага в България, ще потърся подходяща бройка и ако тук няма, ще си внеса някое отвън . По чуждите сайтове има голям избор от бройки с този 1.6 двигател 120к.с. и са с доста екстри , някои са и от 1-ви собственик с цялата сервизна история, на под 150 000км. Тези от къщите тук ги гледах основно като оборудване и затова и толкова се обърках, понеже пише какво ли не като грешни данни, а някои наистина изглеждат сякаш са сглобени от няколко други.
Много благодаря за насоките и разясненията, ще имам предвид съветите и информацията, която получих !
Не ми е спешно да си го купя, така че имам време да събера още информация и да намеря подходяща бройка.
Върнете се в началото
Krum.Yanazov
МнениеПуснато на: Пет Сеп 13, 2019 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поразгледай и Фиат Седичи. наистина са 1:1 със сузукито. Единствено в екстрите може да има разлика. Но като цяло фиата е малко по-евтин на вторичния пазар. И така може да попаднеш на по-запазен автомобил.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti