Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Теч на нафта и масло « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
KDK
МнениеПуснато на: Пет Сеп 06, 2019 10:01 pm    Заглавие: Теч на нафта и масло Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

При прехода ми това лято по морето, усетих миризма на не изгоряла нафта(т.е. нагорещена), не ми се занимаваше по морето нито по пътя(спирахме на няколко места за по ден-два) и затова реших да оправям проблема, като се приберем Rolling Eyes Cool Колата си вървеше много добре, затова си помислих, че съм спукал маркуч. От предните ми "печки" които съм карал, щом замирише на нафта, значи пробив в системата, но интересно когато стои на място(с угасен двигател) не мирише. Никога не ми е правила проблем с паленето а за разхода мога да кажа, че се вдигна но не много!!!!!!(от 8 на 10/ една кутия цигари) Confused Значи от морето до тук(София) 4 кутии цигари(много бе! smile022 ) Извода е един РЕМОНТ!! smile012
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KDK
МнениеПуснато на: Пет Сеп 06, 2019 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Ходих при майстор и се оказа, че целия двигател отзад е олят с нафта. Разглобяват и сглобяват доста неща за да направят една констатация която аз усещам с носа си само като стоя до колата!!!!!!! "Виж сега не е добре да караш колата, че може да стане по-зле"!!! , а на мен ми се налага да пътувам smile003 Добре казвам "оставям я и идвам в сряда или четвъртък да я взема"(в петък пътувам), "не може така, тука си има график" Laughing Айде холан аз машинен инженер ли съм или на петела гребена. smile020 . В гаража на приятел разглобихме колата и проблема беше открит МАРКУЧЛЕТО НА ИЗЛИШНАТА НАФТА", щуцера от вибрациите се беше извадил, защипах го на мястото му и няма теч, но сега капака на дюзите е аут. Confused
Върнете се в началото
KDK
МнениеПуснато на: Пет Сеп 06, 2019 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Не искам да се изкарвам майстор, но да ме лашкат само щото карам "джип" е така няма да стане!!!!! Wink Приятели искам да Ви кажа, не си мислете, че майсторите знаят всичко, "те просто налучкват проблема и лекуват следствието а не причината" Exclamation Exclamation Exclamation
За теча на масло ще говоря по-кратко! Wink Когато правих теча на нафтата забелязах, че всичко около турбото и не само, е в масло. Разглобих всичко около турбото и извадих тръбопроводите за въздуха(всмукателен, кулер, картерни газове и пак кулер) взех обезмаслител "Цунами" и напръсках всичко с него. smile022 Каква гряз излезе от маркучите НЕ МИ СЕ ГОВОРИ а двигателя да се измие ми трябваха 20л. вода под налягане за да добие заводски блясък!!! За сега се установи, че пуска масло от високото налягане на турбото, СТЯГАНЕ с половин оборот и сега следене за теч(няма за сега). Всички кори са свалени измити и чакат за монтиране след спиране на теча. Трудно ми е да я измия отдолу, пък и трябва пароструйка, но няма да се откажа и ще светне и от долу. Wink
Върнете се в началото
KDK
МнениеПуснато на: Съб Сеп 07, 2019 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Някой да знае къде в София мога да измия колата отдолу с пароструйка Question Question Question Rolling Eyes
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Сеп 08, 2019 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Кв. Красна поляна срещу електрокарния. Влизаш с паркинга на ОМВ и веднага вдясно има едни гаражчета. Другото място е ПОЛМО-то в Орландовци.
KDK
МнениеПуснато на: Нед Сеп 08, 2019 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Много благодаря!!!! За Орландовци видях в нета, ще проверя първо в К.П. и тогава ще ходя на края на града smile032
Върнете се в началото
KDK
МнениеПуснато на: Сря Сеп 11, 2019 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Ходих на мивката в Красна поляна, доволен съм от измиването. Wink Човека се постара, като два пъти пръска с обезмаслител и два пъти я минава с пароструйката smile010 . Първия път изтече такава мръсотия, не е истина, след второто минаване стана като нова, скоростната кутия блесна, камбаната и двигателя все едно сега си ги сложил. Shocked . Незнам дали някога е била така чиста, сега мога да видя от къде е текло или по-скоро ще потече Wink след като отстраним евентуален нов теч ще сменя маслото и други неща за смяна и ще поставя корите и се заемам с обезшумяването. smile007 Благодаря много на Alxx, имам да черпя! smile015
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti