Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Suzuki SX4 2.0 diesel 2010 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
marto_tkd1
МнениеПуснато на: Пет Авг 02, 2019 8:31 am    Заглавие: Suzuki SX4 2.0 diesel 2010 Отговорете с цитат

Здравейте,

Първи собственик на този модел я продава на реални 113 хиляди км, без проблеми досега.
Знам, че 1.9 мотора е здрав, но не мога да намеря информация за 2.0 дизел мотора, който май е 133 коня.
Някой да сподели за проблеми от тази година 2010, май се пада първа за този мотор ?
Също от известно време му изкарва чека, заради ДПФ. Отпушва се на магистрала, но грешката остава. Има ли оправяне или вече е задръстен и трябва смяна, рязане ?

Благодаря!
Мартин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Alxx
МнениеПуснато на: Пет Авг 02, 2019 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Оправяне има, но по-важно е да се разбере защо смесва неправилно и го запушва толкова лесно.
П.С. Тоя виц за километража не се ли изтърка вече?
marto_tkd1
МнениеПуснато на: Вто Авг 06, 2019 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ахам, собственика казва, че от както кара градско се е запушил ДПФ-а и до работата му е 3 км. Преди това не е имало проблеми.

Относно км, е купена от Сузуки България с пълна история и не го познавам като човек, който ще превърта километража.

Относно 2.0 мотора, не се ли кара, че никой не пише ? Smile
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Авг 06, 2019 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Ми, щом не менти - взимай го. Проблемът с късите разстояния се забавя или елиминира напълно с постоянно прилагане на DPF power clean/by PowerMaxx в горивото. Допълнителен плюс е, че поддържа дюзите чисти и намалява шанса да ти гелоса нафтата на студено.
KDK
МнениеПуснато на: Вто Авг 06, 2019 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Двигателя е D20AA-2.0 със 135 к.с., диаметър 83мм., ход 90.4мм с турбо компресор с променлива геометрия и май е Фиатски Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KDK
МнениеПуснато на: Вто Авг 06, 2019 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

По скоро е новата разработка на PSA след 2010г. със старт-стоп с-ма. Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
marto_tkd1
МнениеПуснато на: Сря Авг 07, 2019 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Взема ли колата ще го имам предвид с добавката, че и аз карам градско, но в месеца винаги пътувам поне веднъж до морето, така че се прочиства.

Спомням си като се возих преди време, че нямаше старт стоп система, а можеш без ключ да пали като завърта някаква "приставка" до волана, където по принцип е за ключа.

И аз знам, че е фиатски, но май не е този славен 1.9, който се слага на доста коли и затова ми е важно, ако някой си каже, ако има проблеми или е като 1.9.
Върнете се в началото
Nino
МнениеПуснато на: Съб Авг 10, 2019 7:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

Марто, този мотор също е стария multijet, който отдавна се вгражда в Алфа, Сааб и Опел.Никаква разработка на PSA не е.16 клапанов, 155 кс, но при SX-4 софтуерно е ограничен до 135 .Не съм съвсем сигурен дали МИРКАТ са го внасяли (SEDICI 2.0 е внасян от АИ), но ти гарантирам едно, че колицата е доста над тези километри, щом има проблеми с FAP-a.Моята кола съм я купувал от Миркат 2007г и досега 3 пъти съм чистил филтъра принудително. Ежедневието ми също е софийско градско за и от центъра...ул."Дякон Игнатий".
М-КОМПЛЕКТ предлагат услугата "чистене на FAP" за около 300 лв, не съм я ползвал, но съм чел добри отзиви.
Общо взето доста добър двигател, безславно загубил битката с изчанчената екология след 2012г, както и неговите подобни събратя.
ПС...направи едно телефонно обаждане до Миркат и ги попитай внасяли ли са SX-4,2.0-135 кс. Rolling Eyes
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Авг 12, 2019 1:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Нино, Аутобокс Спорт в ХД има чистене на дпф/фап с Бардал-ска машина за 240 пари, с италианска химия е около 150. Два Бокс-а са на Резбарска - този отзад е Спорт, питай за Ники.
marto_tkd1
МнениеПуснато на: Вто Авг 13, 2019 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще питам собственика от къде точно е купена и да ми покаже сервизната книжка.
Хубаво е, че се чисти филтъра, защото аз основно карам вечер, уикендите и извънградско, така че не би трябвало да имам проблем със задръстването.
Върнете се в началото
Nino
МнениеПуснато на: Вто Авг 13, 2019 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

marto_tkd1 написа:
Ще питам собственика от къде точно е купена и да ми покаже сервизната книжка.
Хубаво е, че се чисти филтъра, защото аз основно карам вечер, уикендите и извънградско, така че не би трябвало да имам проблем със задръстването.

Когато колата влезе в авариен режим поради задръстване на филтъра и после по някакви причини(както на мен два пъти ми се случи в Гърция) излезе от него, хубаво е в сервиза не само да се изчисти грешката и "угаси" лампичката на таблото, а да се мине режима на пълна регенерация на FAP-a.Тези два пъти като я настъпвах по баирите след Драма на път за ГПП Илинден, тя си излизаше от аварийния режим, но лампата на таблото светеше.Тогава ускоряваше нормално и вдигаше скорост както преди.В Гоце Делчев отивах в сервиз, при изключително отзивчиви хора, закачаха я на компа и за около 20-на минути -регенерация, нещата бяха ок.Слагаха и някаква добавка след това.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti