Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Следваща
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
forski
МнениеПуснато на: Вто Юни 11, 2019 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Bulgaria

Не съм бил аз ... някой друг колега е постъпил джентълментски Smile

Така като ги изброи екстрите си струват разликата в парите, нооо вече е пито/платено.
Аз така и не разбрах каква е разликата в круиз контрола, на едната и другата версия. В смисъл на тази по-скъпата с какво се различава от този който е в GL+
Картата с навигацията ще я оправим и нея малко по нататък.
М/у другото горе на таблото има решетка за говорител, там нищо ли няма, или за друг говорител става въпрос?
Като спомена за музиката, започна вече да ме човърка, да си поиграя с изолацията на вратите и около колоните, хем саунда да стане по-плътен, хем да редуцираме малко външните шумове. Ама ще ми отнеме поне един уикенд време, а го нямам свободен.
iveshko
МнениеПуснато на: Вто Юни 11, 2019 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: София

Нашия круиз контрол е нормалния-задаваш му скорост и колата си я поддържа.При адаптивния в GLX нивото ако пред теб има кола която настигаш и не можеш да изпревариш,системата автоматично намалява скороста ти и те държи на безопасно разтояние от този пред теб.Ако той увеличи скоростта си или ти направи път да го изпревариш системата автоматично увеличава скороста до тази ,която си задал първоначално.Най-добре се усеща на магистралата,ако си задал 150км./ч например....
Не,няма там говорител в тази решетка в нашето ниво...има го в GLX , на тест драйва като ходих,си бях взел флашка с Heavy Metal...на дилъра лошо му стана като му пуснах Judas до дупкаSmile и го подкарах с 150 по България нагоре към БоянаSmile
forski
МнениеПуснато на: Вто Юни 11, 2019 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Прав си Evil or Very Mad сега ходих да я видя тази решетка, празна е.
А дали има изведени кабели отдолу, само да се закачи говорител Rolling Eyes
Напълнил съм и аз една флашка с hard&heavy ама озвучаването нещо не ми се нрави много, има нужда от ъпгрейт определено!
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Юни 11, 2019 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Така изброени екстрите-определено си струват парите. Но заради непонятната за мен политика на Сузуки, всички които искат автомат не могат да се възползват от оборудване GLX. Направиха същото и с Vitara...
Моля ако някой от вас отвори централната решетката на таблото да каже има ли вътре кабели или е празно :Д Според мен няма да има окабеляване... мен лично най ме е яд за тази липсваща колона и бих сложил допълнително.
forski
МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 8:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

За яд работата с този централен говорител, има в ютуб едно-две клипчета само че за стария S Cross как се сваля мултимедията и решетките на духалките над нея. От там ако не друго поне може да се види какво има под въпросната решетка, ама въпросът е кой ще се престраши да го разчовърка Very Happy
Общо взето всичко е на някакви щипки, и става само с издърпване. Като го гледам този панел с решетката, най вероятно и той само е щракнан, не знам дали самата решетка може да се маха самостоятелно или е вработена в пластмасата Rolling Eyes
То няма и как да се погледне през нея, да се види дали има някаква свободна букса за свързване, или трябва ад се пускат кабели от някъде.
Като ми се обади дилъра да си вземам болта за резервната гума, ще го попитам дали не знае нещо по-въпроса, може пък да даде някой жокер.

п.п. Колеги я кажете друго, някой слагал ли е калобрани, че в тези дъждове и калове сериозно обмислям да си поръчам от тези твърдите, предни и задни. Има ги в Алито, и са на добра цена, имат си лого на Сузуки и изглеждат добре направени. Ще питам и дилъра за "оригиналните" да видя с каква цена ще ме застреля.
Nocturne
МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 8:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Дилъра го попитах за тази решетка на таблото малко след като взех колата, дали има колонка или няма-каза ми че ще отворят капака на някой тестов S-cross с оборудване GL+ и ще ми каже. Познаите дали го направи...
За акесоари не бих разчитал на вносителя. Според мен в нета винаги е по-евтино, но може да питаш информативно )
iveshko
МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Преди да си поръчаш калобраните или някакъв друг аксесоар,изгледай внимателно цялото клипче,в него е показано как се монтират много неща. Аз лично се наемам да си залепя сам само лайсните на праговетеSmile
https://www.youtube.com/watch?v=CrNDov0P0ZE
forski
МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Де тоз късмет да си оставя някъде колата, и да ми монтират каквото искам по-този педантичен начин ... Laughing
iveshko
МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Колегата edinTam,с GLX SR да каже как е с централния говорител....1 ли е,2 ли са, може да е само нещо като субуфер...знам ли?..Smile

В Миркат имат тест драйв един черен S Cross GLX SR,него го карах преди много време,ако имам път натам ще мина видя как е положението с този централен говорител че ми стана интересно....Smile
Nocturne
МнениеПуснато на: Пет Юни 14, 2019 11:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Няма как да е subwoofer на тази височина. Просто още един говорител.

Колеги какво мислите за тези:
https://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-SX4-S-CROSS-alfeizar-de-la-puerta-CARBONO-3D-Pegatinas-Premium-2013-18-/253249671881
протектори за прагове? Според вас цигански ли са малко или изглеждат добре? Искам да сложа нещо там, което хем да не е много скъпо, хем да се монтира лесно и да пази. Моят "шофьорски праг" е надран отдавна там, хем супер много пазя, не знам как е станало...
forski
МнениеПуснато на: Пет Юни 14, 2019 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Бе малко е цигънейшън да ти кажа ... може би заради големите бели надписи, или защото карбоновото фолио много не се връзва с цвета на колата от снимката Smile
Ето един продукт на 3М който е точно за такъв вид защита.
https://partners-ltd.com/magazin/3m-folio-tuning-avtomobili/zashtitno-folio-avtomobili/
Цената е малко висока, но според продуктите които съм използвал като фолиа и химия съм сигурен че е оправдана. Разбира се има специфика при лепенето, което малко би усложнило нещата ако не си лепил фолио до сега.
Аз за друго се чудеш тея дни, за монтиране на метална пластина на мястото за foot rest, защото все си мисля че там много бързо ще се захаби както е направено в момента.Ама все ги продават в комплект с разни спортни педали, а аз искам само тази пластина.
iveshko
МнениеПуснато на: Пет Юни 14, 2019 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Nocturne написа:
Няма как да е subwoofer на тази височина. Просто още един говорител.

Колеги какво мислите за тези:
https://www.ebay.co.uk/itm/SUZUKI-SX4-S-CROSS-alfeizar-de-la-puerta-CARBONO-3D-Pegatinas-Premium-2013-18-/253249671881
протектори за прагове? Според вас цигански ли са малко или изглеждат добре? Искам да сложа нещо там, което хем да не е много скъпо, хем да се монтира лесно и да пази. Моят "шофьорски праг" е надран отдавна там, хем супер много пазя, не знам как е станало...

Така е ,просто говорител е,въпреки че няма проблем ако беше субуфер да го разположат там,тъй като свръхниската честота,няма насоченост,за разлика от високите честоти например.
Ходих до Миркат да чуя как свири този централен говорител...ми,добре е,но не е нещо извънземно,за съжаление не можах много да го тествам,че колата беше на слънце,и вътре беше като в доменна пещSmile
Моя човек от Миркат ме насочи към Авител,там да ходя ако искам да си поставя такъв говорител..при тях такива неща не правели.
Според мен тези протектори за праговете не изглеждат зле,ама с този карбон са ми леко кючеклийскиSmile...просто аз не понасям карбон..ако ги има не карбонови-стават.От друга страна пък не се виждат много.само когато е отворена вратата,така че като за бюджетно решение са си екстра.Оригиналните,алуминиеви при дилъра са към 230лв. Преди зимата,най-вероятно ще си ги поръчам....сега преди морето пари за такива неща не ми се даватSmile
forski
МнениеПуснато на: Пет Юни 14, 2019 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

По-принцип тези протектори ги има и в черен мат, или нещо подобно, но алуминиевите изглеждат най добре. В Али експрес има всички видове лайсни на цени от по 20-30 долара, обаче с какво качество на изработка са, и как ще паснат по-прага не може да се прецени от снимките. Ако цената за целия комплект в БГ предни и задни е 230лв по-добре да се купят от дилъра.
Nocturne
МнениеПуснато на: Пет Юни 14, 2019 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

И на мен ни струват на границата както се казва. Но и аз мисля, че "циганския" ефект се подсилва от оранжевия цвят. Отделно, че надписа излежда голям на някои от снимките, защото е снимано много отблизо. Мисля, че на моята синя кола ще седят добре.
Аз първо мислех за прозрачно фолио каквото имам на фаровете и огледалата, но ми се ще да сложа нещо там да и придам малко фасон Laughing
230 лв. не ми се дават за алуминиевите.
Може би ще ги поръчам скоро.
forski
МнениеПуснато на: Пет Юни 14, 2019 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Колеги, сами ли си поддържате автомобилите, или използвате услугите на автомивки?
Ако ги чистите сами, като мен, мога да ви дам препратка към един интересен сайт за детайлинг продукти. Не искам да качвам линк за да не се изтълкува като реклама, но продуктите са наистина на съвсем различно ниво от всичката шир потреба която се продава.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Следваща Страница 21 от 23

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti