Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Как сте с корозията? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
edinTam
МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2018 3:11 pm    Заглавие: Как сте с корозията? Отговорете с цитат

Как си предпазвате колата от корозия?
SUZUKI SX4 има ли проблем с корозията и има ли смисъл да бъде обработена колата допълнително?
Примерно, запълване на кухини, дупки и прагове с вакса, както
и допълнителен антикорозионен слой в долната част на колата.
Предното ми Сузуки Суифт след няколко години експлоатация започна да гние. Ауспуха също изгни и по-точно тръбата, където прави кривка до задната гума преди последното гърне. С антикорозионен спрей цинк дали ще е добре да бъде напръскана изпускателната система? Питам, защото често ходя из планините, а там пътищата се обработват непрекъснато със сол, луга и разни течни препарати(за Алпите предимно говоря), които влияят доста негативно върху цялостното състояние на купето.
П.С. колата ми е нова и доколкото знам е най-добре да се вземат мерки преди да се появи ръждата?
forski
МнениеПуснато на: Сря Май 22, 2019 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Bulgaria

На Гранд Витарата съм си играл да я третирам с течен парафин, и според мен, успях да забавя процесите до колкото е възможно!
Като се има в предвид че говорим за 20 годишен автомобил, който беше в добро общо състояние на купето когато го купих.
Всяко лято, купувах по-няколко спрея и пръсках във всички кухини на рамата, целия под, както и кухините на праговете и вратите. За трите години в които я карах нямаше пробиви или наличие на нови петна от кафявата чума. Отделно зимата, при подходящи плюсови температури я минавах с водоструйката за да сваля събралата се луга и мизерия в ръбовете на под калниците, и по-долната част на купето и дъното на пода.
Мисля че тези на пръв поглед дребни превантивни мерки от моя страна, успяха да я запазят в добро здраве през трите години докато беше при мен.
Новата кола би трябвало да е с няколко годишна гаранция против корозия на купето. Отделно не мисля че вече има производител който да си позволява да изкарва купета без каквато и да било анти корозионна защита. Но нищо не ти пречи да си поиграеш с няколко спрея течен парафин, да понапръскаш тук-там в кухините на купето. С цинков спрей съм пръскал ремонтирано гърне, и след няколко месеца цялото беше покафеняло от повърхностна ръжда, та от него не мисля че има голям ефект.
Последно мисля Мазда си бяха позволили с първата 6-ца да я пуснат с купе по-което избиваше ръжда още през първите няколко години, въпреки че му даваха 8 годишна гаранция.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti