Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Swift 2002 1.3i 16v Special Поддръжка и предстоящо пътуване « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Pyce
МнениеПуснато на: Съб Апр 13, 2019 12:07 pm    Заглавие: Swift 2002 1.3i 16v Special Поддръжка и предстоящо пътуване Отговорете с цитат

Здравейте сузукъри. Първо извинявама се ако темата не е където трябва и ако може да се премести в правилния раздел.

Купих въпросния Suzuki Swift 2002 1.3i 16v Special Бензин преди няколко седмици. Колата беше на 53600 сега е на 54600. 63kW 86hp на документи, запазена е и си я харесвам много.
Има малки талончета за смяна на маслото. На едното пише 49 000км през 2012, а на второто 52 800 април 2018 и до колкото разбирам препоръка да се смени преди 62 000км или през април 2019. Двата пъти е било масло 10W40.

Един от въпросите ми е как точно се казва модела на мотора и генерация на колата като MKIII или нещо от сорта, така ще мога да търся информация и на английски или дори с куция ми руски. В упътването на колата има няколко варианта, къде мога да намеря кой точно е моя. На двигателя не пише нито DOHC нито нищо..
Нямам талон, а само експорт документ, в него не пише много, VIN е TSMMAA35S00876297 ... До седмица тръгвам от Холандия към Русе. Колата е със технически преглед за една година няколко дни преди да я взема, сиреч Април 2020г.
Моля посъветвайте ме за добър сервиз в Русе.
Интересува ме кога се сменя ангренажен ремък и като цяло долу горе кога се прави основна поддръжка. Колата е изключително запазена, зимно време може би е била в гараж, карана е основно до магазина според думите на оказиона, който е и семеен сервиз, баща и син са я поддържали, а е била собственост на възрастна жена.
О да и педалът за газта има около 1 сантиметр луфт в началото, 1 сантиметр просто празен ход.

Ще съм благодарен на всякакви мнения, дори да не са свързани с моите въпроси. Съвети и препоръки ще са от голяма помощ.

Шофьорската ми книжка е на 11 години, но до преди година беше почти чисто нова. Преди година започнах да карам служебна кола до работа и обратно, навъртях около 40 000км, та дойде време да взема кола...
Планувал съм да остана във няколко града по пътя Холандия Русе. Най голямата отсечка, която ще карам без сериозна почивка ще е около 1 000км, като ще отдъхвам поне 2-3-4 часа. Ако всичко върви по план ще измина около 2 800км за почти седмица, по пътя ще се отклонявам да се видя с приятели и съученици.

Ако спра за час почивка някъде кое е по добре, колата да стои на работещ или изгасен мотор.

Обмислям и варианта за малка газова уредба на мястото на резервната гума и мечтая за wabasto печка, която подгрява двигателя и купето. Искам да имам и рейки за багажник на покрива, но не са предвидени за този модел, може би ще е опасно нестабилна . Любопитен съм за още доста други неща, но за тях ще търся в интернет. Като например как да сложа дистанционно заключване на централното и да се прехвърли на оригиналния ключ, монтиране на wabasto и пускане не само с таймер, но и с набиране от телефона. Кои са най - добрите части, не най - евтини или скъпи. Знам, че има доста други марки, които части са взаимно заменяеми и са 1 към 1. За последните въпроси има тонове видеа и теми в интернет. Ще опитам да кача и някоя снимка.

Благодаря предварително на всички.
Поздрави с пожелание за хубав уикенд и успешна седмица.
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Апр 14, 2019 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Ако не греша, колата ти е Swift SF, известен още като Cultus и Subaru Justy Smile За моторчето само гадая(че са няколко), но предвид годината и мощността е най-вероятно G13BB SOHC. Ако се поразровя, сигурно ще намеря таблицата за поддръжка. Иначе тоя мотор има хубава особенност - с неинтерферентен дизайн е, т.е. не удря клапани при скъсване на ангренажа.
Pyce
МнениеПуснато на: Нед Апр 14, 2019 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Alxx под капака намерих табелка с гравирани номера, двигателя е G13BB точно както казваш. За ангренажния ремък четох как мога бегло да го огледам и да преценя състоянието му, но в моя случай е покрит със пластмасова защитна кора и няма как да го огледам... Доста ме зарадва това което каза, че при скъсване не е страшно, излиза надежден автомобил. Семейството ми като разбра цената ме попитаха изглупял ли съм или полудял... Имало хубави голф 4 или 5 или други разни "по - красиви"... Моята си ми е най красива Smile Разбрах още, че е последнаия модел преди по новите и е произведен в Унгария. Притеснявам се за пътуването, но сега съм една идея по спокоен, но след като се прибера ще сменя всичко нужно, няма да чакам последния момент
Надявам се да прочета още мнения преди да започна този преход от почти 3 000км.
Благодаря още веднъж Smile
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Апр 14, 2019 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Ами, като допълнение по-скоро: дървенийка е като усещане Сузанка, но като изключим ръждата е изключително благонадеждна кола и ако й даваш каквото иска ще ти служи дълго и вярно. За дългия път само се запаси с кинти за недай Боже и поне смени масло и филтри предвид колко дълго е стояла и малко е карана.
Pyce
МнениеПуснато на: Пет Апр 19, 2019 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази вечер тръгвам от Дортмунд към Виена. Тук един приятел с опит с колите огледа мотора и колата и я похвали. Показа ми кое е жилото за газта, днес ще оберем луфта. Взех си от тук триъгълник, жилетка, аптечка, пожарогасител не се продава в Германия свободно... Взех резррвни бушончета, но не мога да намеря къде стоят бушоните в колата, сега търся в нета, но все излиза за новия модел... Тази вечер предстоят 900км, ден два почивка във Виена и после още 900 до замъка на Дракула.
Поздрави
Pyce
МнениеПуснато на: Съб Май 18, 2019 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги, някой може ли да предложи читава марка части. Ще сменям спирачки, насладки, масла, филтри и ремъци. Вторият ми въпрос е дали имам филтър на купето и евентуално къде е поставен. Благодаря предварително.
Поздрави с пожелание за успешен уикенд.
jorob1996
МнениеПуснато на: Пет Май 24, 2019 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: гр. София, България

За ремъци аз лично препоръчвам оригинални от Миркат. Пробвах за пистовите с алтернативни и се разсвириха на ок. 5 хил км. А в Миркат бяха по ок. 20лв и не са издали и звук. Наскоро сменях предни дискове и накладки и сложих мисля Ate. Доволен съм. Само трябва да се внимава със типа спирачен апарат, че са различни накладките като дизайн.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | SleepMatters | CuppaBean | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti