Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Следваща
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
edinTam
МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2018 10:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Alxx написа:
edinTam написа:
Ето точно тези дребни на пръв поглед нещица ще ме откажат да купувам повече Сузуки, ако не си променят селският тарикатлък на дребно.

Offtopic: Явно не си си купувал нещо от VAG или BMW Very Happy

Offtopic:Карам само японско. В момента имам 4 японски коли от различни марки и правя сравнение само с японско. За немски таралястници изобщо не искам да чувам. Достатъчно съм карал и много проблеми съм имал винаги. Пълна скръб са! Ядосва ме обаче факта, че и японските фирми лека-полека поемат по техният път с тази политика да те цакат на дребно. В случая с моята покупка малко и аз се прецаках сам. Нямаха кола за тест драив, но имаха Витара. Казаха ми, че Витарата е същата със същите екстри и единствената разлика е, че е малко по-малка от SX4. Нямах повод да не им повярвам. Витарата имаше повече екстри от иначе по-голямото и скъпо SX4. Това, като получих колата го установих. И каква е логиката ми кажи да ти продават по-скъпа кола с по-малко екстри?! Каква е логиката най-голямата кола, върховата кола на марката да е с по-малко екстри, но да е по-скъп и то говорим за най-високо ниво на оборудване!
Кажи ми, няма ли да си бесен да те цакат така с топла бира?
Вместо да се зарадваш, като нов собственик на нов автомобил те ти развалят настроението. Вместо да си щастлив с новата придобивка е точно обратното. Както и да е, нека не звучи, като оплакване или оплюване, но тези уж на вид дребни неща гонят клиентите и създават негативен имидж на марката. А такава малка марка не би трябвало да си позволява подобни волности, ако иска да оцелее в тази жестока конкуренция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2018 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

edinTam написа:
Ето точно тези Витарата имаше повече екстри от иначе по-голямото и скъпо SX4. Това, като получих колата го установих. И каква е логиката ми кажи да ти продават по-скъпа кола с по-малко екстри?! Каква е логиката най-голямата кола, върховата кола на марката да е с по-малко екстри, но да е по-скъп и то говорим за най-високо ниво на оборудване!
Кажи ми, няма ли да си бесен да те цакат така с топла бира?
Вместо да се зарадваш, като нов собственик на нов автомобил те ти развалят настроението. Вместо да си щастлив с новата придобивка е точно обратното. Както и да е, нека не звучи, като оплакване или оплюване, но тези уж на вид дребни неща гонят клиентите и създават негативен имидж на марката. А такава малка марка не би трябвало да си позволява подобни волности, ако иска да оцелее в тази жестока конкуренция.

Съжалявам, но малко ме жегват такива несъстоятелни коментари. Не знам как човек с 2-ро Сузуки и каращ само японски коли може да пише подобни глупости.
Може ли да ми кажеш какви пък толкова екстри повече има Витарата от SX4?
Явно и Мерцедес цакат яко клиентите си щом последната А-класа е най-малкия им, но най-технологичния им автомобил. Колкото по-нова е една кола като модел толкова по-нови технологии, респективно екстри има, това не се определя от размера й. Да те светна че при всички производители е така.
Може ли да ми кажеш как SD картата в навигацията ти пречи да слушаш музика, ти записваш музика върху SD card, а не на USB?

Витарата face, която даваш за пример, в България е точно най-прецакания автомобил от към екстри. Такива които преди имаше в GL+ (средно ниво) сега може да ги имаш само в GLX, но пък GLX се предлага само с ръчни скорости и ако държиш на автомата трябва да си вземеш GLX SR със стъклен покрив и да скочиш на 52k лв. Така, че настоящият S-cross в оборудване GL+ остава едно наистина много добро предложение за парите си. Нито CH-R, нито HR-V, нито друг малък SUV може да вземеш с такива екстри на дори близка цена.

Сузуки-то е бюджетна японска кола за хора, които търсят други качества в нея. Ти може да искаш да има и обдухване на седалки, печки, масажиращи седалки... дядото ти едно време само с lane assist е карал, да знаеш. Laughing
edinTam
МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2018 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nocturne написа:
...

Не съм тук, за да се конфронтирам с когото и да било. Давам собственото си мнение от моята гл.т. без да казвам кой пишел несъстоятелни коментари и глупости. Обикновено, когато човек няма какво да каже се захваща с подобни неща и обсъжда не колата, а хората. До такава дребнавост не бих искал да изпадам и да слизам на нивото ти. Та по същество спрямо колата можеш отново да прочетеш какво съм написал още веднъж, малко по-съсредоточено и да си направиш сам изводите за нещата от моя страна. Специално за теб ще повторя, че едната кола е по-скъпа с по-малко екстри, а е върхов модел на марката. В същото време този, който ми я продава лъже, че са едни и същи и само размерите и формата са различни. За теб, ако някой те излъже най-нагло и ти вземе повече пари е ОК, то за мен изобщо не е. Сравнението ти с Мерцедесите няма абсолютно нищо общо с темата. Ако все още не си разбрал за какво пиша се върни към предните ми мнения! А това за дядо ми беше най-нелепото, което можеш да измислиш. По твоята логика, дядо ти, ако е карал магарешка каруца вземи карай и ти! Нали така излиза! Laughing
А щом съм си взел второ Сузуки и карам само японски автомобили би трябвало поне малко да ти заостри вниманието, че има за какво да го правя. Само, че съм реалист, а не кон с капаци и когато има повод за критика - критикувам. Не съм заслепен от марка или място където се произвежда колата и кой е произвежда. Wink
П.С. За да не изпадаме в глупава конфронтация и да включвам на обяснителен режим, ако нещо написано от мен ти се вижда глупаво и несъстоятелно го отмини или просто пиши по същество! Предполагам на никого не е приятно да чете подобни неща. Също така не е приятно да оспамваме темата на колегата с лични обяснения за което се извинявам, че се наложи да се случи още от самото начало на моето пребиваване в този форум. Smile
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2018 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Не знам дали само японски коли караш, но теб цялата концепция на японските коли ти обягва нещо.
Явно си някой лаик, който дори не чете списъка с екстри преди да купи дадена кола, а разчита на това, какво му е казал дилъра и в последствие установява какво има и няма колата му.
Дал си 3 мнения, говориш за разход на гориво и прочие, но аз поне не разбрах колата ти с кой двигател е, предполагам че е 1.4, но можеше да го напишеш. В крайна сметка и 1.0 има автомат.
Разбрах ти великото мнение, че колата е "орязана от към екстри", мерси че се включи, това беше много полезна информация.
edinTam
МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2018 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nocturne написа:
Не знам дали само японски коли караш, но теб цялата концепция на японските коли ти обягва нещо.
Явно си някой лаик, който дори не чете списъка с екстри преди да купи дадена кола, а разчита на това, какво му е казал дилъра и в последствие установява какво има и няма колата му.
Дал си 3 мнения, говориш за разход на гориво и прочие, но аз поне не разбрах колата ти с кой двигател е, предполагам че е 1.4, но можеше да го напишеш. В крайна сметка и 1.0 има автомат.
Разбрах ти великото мнение, че колата е "орязана от към екстри", мерси че се включи, това беше много полезна информация.

Май нещо на теб ти „обягва нещо“! Laughing
Ако не беше толкова голям лаик, нямаше да задаваш глупави въпроси с кой двигател е колата. Най-високото ниво на оборудване няма с двигател 1.0. Ама ти нали много ги разбираш нещата. Няма как и да караш с 1.0 на 1200-2000 об/мин, както съм споменал, но и от двигатели и обороти гледам много разбираш. Laughing
Над 10 японски автомобил са минали през ръцете ми до сега, а в момента в гаража ми са 4 (купувани нови от магазина). Добре, че си ти форумният разбирач да ми обясняваш за японските коли... Laughing
Относно екстрите в немската брошура са изброени повечето, а най-отдолу пише „...und noch viele mehr“, което в превод значи „... и още много други“. Та, заради тази неяснота, попитах дилъра какви още екстри има и той ми каза, че са същите, като на Витарата, която беше в наличност и на която и направих тест драив. Нямах повода да се съмнявам в думите му, както съм споменал в предните постове и поръчах колата. Когато получих колата разбрах, че съм бил подведен. Та хората, които купуват нова кола да ги имат тези неща предвид! Exclamation
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2018 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Ти нещо конкретно може ли да кажеш или само си лялаш едни и същи неща.
Искам да чуя кои са екстрите във Витара, за които дилъра те е подвел, че ги има в S-cross?
Аз те питам някакви конкретни неща, ти тука ми се хвалиш колко коли си имал. Супер смешно е да смяташ, че един малък бюджетен японски SUV трябва да има всички възможни екстри на пазара дори да е с НАЙ-ВИСИКОТО ниво на оборудване. И тези "други" екстри включват незначителни екстри, които не си струва да се изброяват и затова дилъра решава да ги пише така. Нали не смяташ, че blind spot alert ако я има, те ще си спестят да я напишат, а ще в "други" Laughing
edinTam
МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2018 12:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чукча писател, а не читател! Laughing
В първото си мнение съм ги написал, но, като няма кой да чете, а само да се прави на голямата работа е така...
Проблемът при теб обаче имам чувството, че е друг. Само с четене не става работата. То трябва да имаш и поне малко акъл, за да осъзнаеш и анализираш прочетеното (евентуално, ако си прочел нещо)...
iveshko
МнениеПуснато на: Съб Фев 09, 2019 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: София

И така...чакането свършиSmile
От вчера и аз вече съм в клуба на S Cross в този форум.
Накратко,взех я от Дженеръс ауто,тестови автомобил на 245км. на 2 седмици.Пичовете бяха адски любезни,директно ми свалиха 10% от цената,въпреки че Коледните промоции бяха приключили преди няколко дена.Понеже автомобила е регистриран,като бонус получих боя металик,алармата и еко таксата.Дадоха ми го и с пълен резервоар,което ме накара да се замисля,дали наистина този ден не ми е един от най-щастливите в животаSmileДотук с бонусите....следва голямото изваждане за стелки и резервна гума,която е комплект с крик,ключове и тн. на стойност 860лв. Гражданската и Каското също си ги платих като поп.
Нивото е GL+ ,както знаете има си всичко необходимо...по принцип се бях навил за GLX SR,но като ми казаха че трябва да чакам от 4 до 6 месеца, направо им преведох сумата за тестовия автомобил..
По нататък ще пиша за първи впечатления...знам че Nocturne сега ще ме пита за разходаSmile….имай търпение нека да му врътна поне 1000 км.
За сега толкова...хайде наздраве на всички...

smile025

Последната промяна е направена от iveshko на Нед Фев 10, 2019 7:32 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Съб Фев 09, 2019 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Толкова дълго чакан момент, няма как да не си щастлив. Честито и само да те радва колата! Виждам, че е копие на моята, същия цвят е даже, имаш вкус. Laughing
За разхода ще кажеш по-натам да, не бързам толкова. Интересно ми е цялостно как ще ти се стори колата като усещане от волана, возия, шумоизолация и т.н.
KDK
МнениеПуснато на: Съб Фев 09, 2019 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

ЧЕСТИТО!!!! Много се радвам за теб Laughing Хубаво е когато хората си сбъдват мечтите. Пожелавам Ви(на теб и твоето семейство) много здраве и милиони безаварийни километри smile035 smile015
p.s. Докарай придобивката на края на месеца да я видим Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
iveshko
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2019 8:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Благодаря на всички за топлите думи и добрите пожелания!
Колата я взех с 7 години гаранция и 7 години безплатна пътна помощ.
Не знам това дали е добре или не...времето ще покаже.
Първите впечатления са доста позитивни,изключително пъргав и маневрен автомобил Нищо общо с предишната ми SX4-ka от 2012г.
С жена ми,бяхме единодушни,че тази кола е направена точно за насSmile
На тест драйва карах и автоматика и с ръчни скорости...определено автоматика ускорява по-бързо и много мазно...смяната на скоростите почти не се усеща.А с перата от волана,в ръчен режим...ох...направо нямам думи...все едно съм във "GranTurismo"..
Цвета си го бяхме харесали още миналата Година,когато започнахме да обмисляме покупката на нова кола,а това че го имаха наличен си беше чист късмет.Ако е измита колата и на слънце,цвета направо е уникален.
Снощи се зачетох в книжката-ръководство на потребителя,която ми заприлича на книжка с инструкции за видеокасетофон от 80-теSmile
Има доста полезна информация,за сега съм на 45-та страница от 445 възможни..до книжката на мултимедията още не съм стигнал..Smile
Тия от Дженеръс ауто са големи симпатяги....като ги попитах за цената на картата за навигацията,ми оферираха директно 800лв. и 2 седмици доставка.Снощи си я поръчах за 45$ с доставката от e-bay от естонски или латвийски търговец ,не помня вече,като дойде другата седмица ще пиша дали работи...Поръчах и гумена стелка за багажника от английски сайт излиза около 150 лв, с доставката.
Блутута работи супер яко,обаче обаче Mirror linka за андроид е греда,след кратка справка в сайта на Сузуки се оказа че точно моя модел телефон,не се поддържа от системата.Иначе Iphona на жена ми ,без проблем се върза към Apple car play и изкара менюто на екрана,даже Сирито работи перфектно.Така че или си сменете телефона или си купете АйфонSmile
Nocturne
МнениеПуснато на: Нед Фев 10, 2019 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Първите ти впечатления ще ти останат и като крайни. Наистина колата е пъргава и маневрена, в това спор няма. Автоматика за кола от тази клас е много адекватен.
Наистина Спорт бутона втърдява волана. За жалост обаче на Auto mode волана е изключително лек и със скорост над 90 км/ч започва едно такова да ми става неприятно как лесно се мърда и ми играе в ръцете. Ако пък караш на Спорт постоянно на магистрала за да ти е по стабилен волана си вдигаш разхода. Rolling Eyes
Моята стелка за багажник е тази , доста съм доволен, не мирише и се чисти лесно. 150 лв. са много, но сигурно пък изглежда по яко. Дай линк да я видя.
iveshko
МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2019 7:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Мисля че от тук я поръчах:https://www.glynhopkinpartsonline.co.uk/products/suzuki-sx4-s-cross-cargo-tray-990e0-61m15-000
Води се че е оригинален аксесоар за Сузуки,само доставката е колкото стелкатаSmile
Твоята е от тези полските,добри са,сега като се замисля,май ще откажа поръчката и ще си взема такава..
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2019 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Тази като я гледам, никъде не пише Suzuki или S-cross, не е някаква супер готина, за да струва 3 пъти повече. Ами ако искаш вземи като моята да, гарантирам ти че пасва много добре и е качествена. Полска е иначе да. Купил съм Rezaw-Plast и за колата на жена ми, никакви проблеми.
Btw, на тези стелки на Rezaw пише марката и модела на колата Smile

p.s. Автомата недостатък му е че доста грубо се движи самия лост и трябва хубаво да се натиска спирачката и копчето за освобождаване на лост, за да имаш малко по-плавен ход. При кик-даун реагира мигновено, рязко и грубо, но все пак това е идеята.
iveshko
МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2019 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Ясно,ще взема от полските стелки.Винаги ли трябва да се натиска копчето на скоростния лост,когато се превключва?...че в книжката пише:"Винаги превключвайте скоростниа лост,без да натискате изпъкналото копче,освен в случайте когато превключвате от P>R,D>M,N>R,R>P
Ако винаги натискате изпъкналото копче,може по погрешка да превключите в P,R или М
Питам,защото отдавна не съм карал автоматик и съм позабравил тънкостите на занаятаSmile
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Следваща Страница 14 от 16

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti