Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Suzuki Swift: 2004-2010 - типове автоматик? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
mitaka_t
МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2018 8:11 am    Заглавие: Suzuki Swift: 2004-2010 - типове автоматик? Отговорете с цитат

Местожителство: София

Здравейте колеги!
Новорегистриран съм във форума, макар че го преглеждах често, понеже имахме суифт в продължение на 6-7 месеца. Беше за жена ми, производство 2007-ма г., японска сглобка, 1.3, само на предно, ръчна ск.кутия. За съжаление обаче, тя така и не свикна с ръчните скорости. Това беше и причината да го продадем.

Сега вече търсим автоматик. Същия клас кола, ще се ползва като втори автомобил, основно за градско каране и рядко извън града на средни разстояния. По принцип се оглеждаме за:
- Нисан Микра К12 (с класическия автомат),
- Honda Jazz (след 2005-та, фейслифт, те са с CVT кутия) и
- Сузуки Суифт (2004-2010).
За сузукито обаче имам леки колебания. Основно заради типа на скоростите. Доколкото четох, на този модел се слагат основно роботизирани автоматици. Попадам обаче тук-там на обяви, които май са с друг тип автоматична кутия, скоростния лост (подреждането на предавките) изглежда различно от масовите. За какво говоря:
- вариант #1 (роботизирана) https://drive.google.com/file/d/18O3VpFuhyvcIjqd2VZUGHDumKItZujij/view?usp=sharing
- вариант #2 https://drive.google.com/file/d/1IGq0yAWeu7BpkNKe8919sgGgGHm5crmU/view?usp=sharing

Въпросите са ми:
- Каква е разликата в двете кутии?
- Какъв е типа на автомата от вариант#2 - класически, CVT или пак е роботизирана, просто е по-различно изпълнението?
- Има ли въобще Суифт от тези години с различен тип автомат от роботизирания и ако да - надеждни ли са и как да ги разпозная?

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jorob1996
МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2018 8:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: гр. София, България

Здравейте. До колкото виждам, на втората снимка си е стандартен автоматик. Тук можете да видите снимките. До колкото виждам е като при втората снимка. Стандартния автомат принципно е по-трудно чуплив, но пак иска обслужване. А и CVT-то е по-мудно и по-ненадеждно (сравнявайки го с Lancer-a на таткото), но не знам със сигурност как стоят нещата при Сузуки.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti