Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Пуши при загрял двигател « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
ivogff
МнениеПуснато на: Съб Юли 07, 2018 9:50 pm    Заглавие: Пуши при загрял двигател Отговорете с цитат

Здравейте.

От началото на лятото забелязах, че колата припушва, когато двигателя е загрял. Главно това се случва, когато тръгвам от място на светофар, видимо се вижда дим. Първоначално помислих, че е от омаслителя на газовия инжекцион, но след това установих, че нивото на маслото в двигателя намалява. Припушването е придружено с леко прекъсване и загуба на мощност при тръгване, след това автомобила се държи нормално до следващото спиране. Колата пуши независимо дали е на газ или бензин, докато прекъсването е по-осезаемо, когато съм на газ.

OBD четеца репортва следните грешки:

Recorded trouble codes:
P0301 до P0304 (Cylinder 1-4 Misfire Detected)
P0300 Random/Multiple cylinder Misfire Detected)
Pending trouble codes:
P0172 (System too Rich (Bank1))

Компресията на цилиндрите е нормална, без сериозни отклонения. Дебитомера и ЕГР-а наскоро ги чистих. Свещите са сменени.

Като цяло, автомобила е доста муден независимо дали е на бензин/газ. Разговарях с няколко майстора, от които единият ме посъветва на проверя импулсните датчици на коляновия и разпределителния вал. Друг съвет който получих, е че е необходимо да се направи реглаж на клапаните.

Автомобила е GV 2006 година, 2.0 газ. 150000км, от които 70000 на газ.

Давайте някакви мнения.

Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tabu_bg
МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2018 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Сондата преди катализаторите да не би да е повредена и да лъже компютъра? И от там богатата смес.. от клапани не ми се вярва, чак такива неша да се случват.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2018 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Гумички и реглаж клапани или неподходящо масло. И аз имах точно същите симптоми на Субару-то, причината се оказа в нископепелното масло(5W30 ACEA C2 low saps) и ниската му относителна маса(low TBN). Избрах друго и засега няма яд.
Alien
МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2018 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: София

@Alxx: Какво избра?

Имам още един въпрос: Защо се спирате на 5W30? Четейки книжката и таблицата за това на какви температури, с какво масло трябва да се кара, реших, че за България трябва 10W40. Тъй като ми предстои смяна, търся всякакви съвети.
Върнете се в началото
ivogff
МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2018 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Маслото е 5W40 helix на 8000км. Преди това сипвах само motul 5w40 lpg / cng. Прави ми впечатление, че сутрин като я запаля мирише на не изгорял бензин/газ. Мисля да я закарам на диагностика, за да се ориентирам от къде да започна.
Препоръчайте ми някой в София.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 6:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Сутрин като я запалиш, на катализатора му трябват минимум 15 мин да вдигне температура и да заработи. 5W40 е ок като грейд, ама хеликс и мотул като състав не биват. Аз минах на Равенол VSi, което е синтетична база, за разлика от твоите две. Мога да ти огледам колата когато кажеш.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti