Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Масло за трансмисия, диференциал, двигател и раздатъчна... « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Румислав
МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2018 8:47 pm    Заглавие: Масло за трансмисия, диференциал, двигател и раздатъчна... Отговорете с цитат

Здравейте! След продължително търсене реших да попитам тук относно какво масло се използва за Двигател, трансмисия, диференциал и раздатъчна кутия. По точно ме интересува с какъв вискозитет (определен от производителя) и на колко хилди километра е зададено да се сменя. Колата е SUZUKI GRAND VITARA 2.0 (бензин) 2007 година.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tabu_bg
МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2018 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

За мотора: препоръчват 5w30, ама ти си решаваш. 4,5 литра.
За трансмисия 75w90 API GL-4. На 50 или 60 хил. се сменяше.
За дифове и раздатка 80w90 API GL-5.
Върнете се в началото
Galliard33
МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2018 1:37 am    Заглавие: Маалко повече масълце за маторя, според мен, ще ти трябва Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

tabu_bg написа:

За количеството - със смяна на филтъра мисля, че е към 5,2-5,3 литра по книжка.
За мотора варианти по книжка: 5w30, 10w40. Аз направих шпагат между двата варианта и избрах 5w40. Засега съм ОК към 35 хил км. (4-та смяна). Правя смените на 10хил км. Купувам 5+1 литра, при смяната наливам 5,2 и до следващата смяна доливам останалите 0,8л. Колата е купувана от България, в момента на ~110 хил.км. Все още търся марка, която да ми допадне като съотношение цена/качество и затова не искам да ти препоръчвам нищо.

Пиши после какво си избрал и дали си доволен!
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2018 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Всяко 5/30, 10/30 и 10/40 масло с ACEA A3/API SM(и нагоре) става. Маслата за VAG са по този стандарт. Само за кутията колегата фатално се е объркал - API GL4 75W80 е маслото.
tabu_bg
МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2018 8:40 pm    Заглавие: Re: Маалко повече масълце за маторя, според мен, ще ти трябв Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Абе колега, аз да те попитам, в програмите пишат 4.5 литра. А в книжката пише 5.2 . На първата смяна като налях 5 литра голяма туба и премерих на щеката и беше стигнало максимума. Малко съм в чуденка, щеката ли ме лъже, книжката ли е объркана ?!

Galliard33 написа:
tabu_bg написа:

За количеството - със смяна на филтъра мисля, че е към 5,2-5,3 литра по книжка.
За мотора варианти по книжка: 5w30, 10w40. Аз направих шпагат между двата варианта и избрах 5w40. Засега съм ОК към 35 хил км. (4-та смяна). Правя смените на 10хил км. Купувам 5+1 литра, при смяната наливам 5,2 и до следващата смяна доливам останалите 0,8л. Колата е купувана от България, в момента на ~110 хил.км. Все още търся марка, която да ми допадне като съотношение цена/качество и затова не искам да ти препоръчвам нищо.

Пиши после какво си избрал и дали си доволен!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti