Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2
 Дискове и накладки съвет Grand Vitara 2008+ « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
bradi
МнениеПуснато на: Пон Юни 25, 2018 6:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: София

Благодаря за предложението но времето ми е ограничено,ако не намеря друг вариант ще ти се обадя
bradi
МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2018 9:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Такаа,време е за доклад.Дискове Metelli за 180лв. накладки TRW за 70лв. като това е високия ценови клас по препоръка на приятел автомонтьор.Също така свещи NGK иридиеви с платина цена 38лв. броя.Скъпи са но издържат 80хил.км Very Happy
Alxx
МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2018 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Твоят приятел има сбъркана представа за "висок клас". Най-нормални части от обикновен производител. TRW поне имат добро име. Ако искаш висок клас без кавичките, ще трябва да се бръкнеш за EBC, Wilwood, Hawk...ей такива неща. Не знам с газ ли си, ама иридиевите свещи са лоша идея ако караш на газ. И не изкарват 80к с българските горива, по-скоро 40-50. Иначе рискуваш да прецакаш доста неща по мотора.
KDK
МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2018 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

За иридиеви и газ съм на мнението на Alxx. Горивата са ни под всякаква критика включително и газта Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bradi
МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2018 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Хубави лоши това е положението.Засега освен подобреното ускорение виждам и икономия по БК.Ето гиhttps://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9783
Alxx
МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2018 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Хубави са, ама не за газ. С бедни смеси ще си подпалиш клапаните преди да се износят свещите. Питай газаджията си защо колата ти придърпва с по-богати и той затова я е обеднил.
wachman
МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2018 9:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Темата се смени, но на мен също ми стана интересно за свещите. Пуснах нова тема за всички с Витари и ГИ, че и аз карам с NGК иридиеви, като препоръката беше от газаджия. Каза, ми да слагам това което е по спецификация на мотора, нищо че е "газифициран".
Линк към темата: http://suzukibg.com/fsuzuki-7886.html
Galliard33
МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2018 6:49 pm    Заглавие: Някой да знае фабричните накладки какви са? Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Колеги, някой да знае фабричните накладки какви са като марка? Вероятно има щампа на Сузуки, ама може и да има някаква друга...предстои ми смяна на накладки и се чудя какви да взема. От Миркат ми обясниха преди време, че оригиналните били скъпи, но карали по 100 хил. км (!) Възможно ли е? Какво мислите по въпроса?

И още един въпрос: има ли лек свиренето на задните накладки/челюсти? С барабани съм отзад...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Сеп 03, 2018 6:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Тия от миркат явно карат само по магистрали и ползват само моторна спирачка. Има едни лепени накладки, които изкарват по 100 и после се сменят заедно с дисковете Laughing
Повечето производители взимат каквото отговаря на изискванията им и покрива зададена цена. Виждал съм ОЕМ-ски в Сузукита и Минтекс, и Акебоно, и Токико до 2012-та, после по-често европейски - TRW, Bosch, Textar...по мои наблюдения TRW-тата в момента са най-добре.
Има лек за отзад - разглобява се, чисти се и се преценява на момента кое е за коша.
Galliard33
МнениеПуснато на: Пон Сеп 03, 2018 8:42 am    Заглавие: Благодаря! Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Благодаря ти, Alxx! И аз като цяло към TRW съм се насочил. Другите варианти са ми Ate и brembo - и от двете марки съм слагал скоро по коли/мотори и са ОК. brembo имаха даже 3 варианта на феродо за мотора 🙂

А за отзад - питам за лек, защото вече ги отварях, почиствах, то си беше и чисто, де...уж помага за известно време, но ако ползвам само ръчната за някой дълъг наклон- с идеята да се хабят само задните накладки (ако ситуацията не налага напълно или бързо спиране) и после неминуемо се чува свирене отзад, дори при ползване само на нормалните спирачки (педала).

Та си мисля някакви варианти, но не ми се хвърлят съвсем читави задни челюсти/накладки, с много феродо на тях...иначе смяната им вероятно би била първото предположение...Идеи?
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Сеп 04, 2018 6:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Ползваш ли само ръчна за спиране по нанадолнище, накладката задължително прегрява в точката на триене(а, тя е само една Smile ) и после е за коша. Иначе за скърцане в механизъма на моята кола ползвам сух тефлон Forch Dry Lube S419 with PTFE.
Galliard33
МнениеПуснато на: Вто Сеп 04, 2018 8:28 am    Заглавие: Мерси! Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Благодаря ти, Alxx! Не се бях замислял, но е точно така! Следва смяна на предни и задни накладки, почистване и сухо смазване на апаратите и напред! А да - и никакво спиране само с ръчната повече 😉
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2 Страница 2 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti