Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Проблем в ПХ Suzuki Swift 2000г. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Dushanov
МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2018 10:48 pm    Заглавие: Проблем в ПХ Suzuki Swift 2000г. Отговорете с цитат

Местожителство: Стара Загора

Здравейте колеги!
Автомобила е Suzuki Swift 1,3 68к.с. 2000г.
Сложих му АГУ, всичко е добре, без следното:
При скорост над 60 и нагоре км/ч при изкл. от скорост колата гасне. (ДА ВМЕТНА,ЧЕ ТОВА МИ Е 6-ТАТА КОЛА НА ГАЗ И ИМАМ ОСН. ПОЗНАНИЯ ПО АГУ). Тръбата (въздуховода) на въздушния ф-р която влиза в десния калник е закрепена. Когато я отместя от там, изгасването приключва но започва едно "играене" на оборотите!
И! При включване на доп. консуматор (фарове и др.) при НЕ откачена тръба(въздуховод) и със 200км/ч да е Very Happy няма никакъв проблем с ПХ! Оборотите се вдигат съвсеееем мъничко, даже мисля,че нямат и 100об/мин!
Бихте ли ме насочили как да си реша проблема?
П.С. Сложих си реле за авт. вкл. САМО НА КЪСИТЕ СВЕТЛИНИ, след стартиране на ДВГ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 6:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Ако наистина имаше познания, щеше по-коректно да си сметнеш диаметъра на дифузьора. С редуктор си, не инжекцион, да?
Dushanov
МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, нищо не съм смятал АЗ. Плащам си като поп и майсторите действат. Дифузьора е само 1 вид за тези ДВГ. С редуктор съм-ДА. Колата е моноинж.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

"Дифузьорът е само един вид" къде - при "майсторите" ли? Слагаш смесител със сменяем дифузьор и си проиграваш нужния размер. Отделно в нета има таблици как се калкулира размерът. Пък и това май е работа на твоите газаджии на които плащаш. Защо ти търсиш решение, което следва да е тяхно задължение?
Dushanov
МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Alxx написа:
Защо ти търсиш решение, което следва да е тяхно задължение?

Защото колата "мърка" на място и до 60км/ч на ПХ. Явно ще търся самостоятелно решение като отделя въздуховода от подкалника (както бяха направили майсторите първоначално) или ще търся начин за повишаване оборотите на ПХ чрез допълнителен консуматор като авт. вкл. на фарове както бях описал в 1-я ми пост в темата.
Мисля, да не задълбаваме чак толкова, щом никой освен мен не се е сблъсквал с моя проблем.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti