Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Гранд Витара бензин2.0 2008г - ниво на масло в автоматика « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
toni11bg
МнениеПуснато на: Пон Фев 19, 2018 5:53 pm    Заглавие: Гранд Витара бензин2.0 2008г - ниво на масло в автоматика Отговорете с цитат

Здравейте колеги
От няколко дни съм собственик и фен на Сузуки Гранд Витара. Много ми харесва като кола, а и моята е в добро състояние, затова се радвам на придобивката си.
Искам да питам как да разбера дали нивото на маслото в автоматика е правилно. На пръчката има три деления, като разстоянието между двете крайни е около 7-8 см. При мен нивото е с около 1 см над най-горната чертичка. Дали скоростната кутия е препълнена, и къде въобще трябва да е нивото. И още - вярно ли е че тази скоростна кутия няма филтър?
Благодаря на всички предварително !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KDK
МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2018 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Да не те объркам но мисля, че нивото се мери когато е загрята. Rolling Eyes Но питай патило Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toni11bg
МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2018 12:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

KDK написа:
Да не те объркам но мисля, че нивото се мери когато е загрята. Rolling Eyes Но питай патило Wink

Пръчката има нива за топла и за студена, обаче ми казаха че трябва да меря когато двигателят работи. Бедата е че когато работи и извадя пръчката, тя е омазана цялата, няма как да видя до къде е маслото... Питах в няколко сервиза за автоматици - всички ми казаха различни неща. Звънях и в Миркат - казаха че такава информация не дават, да отида при тях да ми проверят маслото.
Върнете се в началото
kalin_kalinov
МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2018 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей колега!
И аз от скоро съм с подобен автомобил като твоя.Доколкото знам маслото не се мери на студено.Трябва да се покара около 10минути на загрят двигател без да е с висока скорост.Става градско да е.След което се спира автомобила на равно място за 30минути да изстине флуида в ск.кутия при изгасен двигател.Дръпни ръчната спирачка за следващата процедура (за всеки случай).После се стартира двигателя при поставена Паркинг позиция за около 2 минути.След това с педала на спирачката премествате на всяка позиция за 2-3 секунди и после връщате на Паркинг.Издърпай щеката -течността трябва да е лозова и да е между двете нива LOW HOT и FULL HOT.Ако е под него трябва да се долее течност и на всеки 50000км да сменя.Това знам аз от инструкцията за експлоатация.
Дано да съм бил полезен колега и нека бъде безаварийно!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti