Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Гранд Витара 2006 - теч на масло от раздатка « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
sv_genov
МнениеПуснато на: Пон Май 14, 2018 3:49 pm    Заглавие: Гранд Витара 2006 - теч на масло от раздатка Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте колеги,

при предишното посещение в Миркат ми казаха, че има теч на масло от раздатката. За да се оправи трябвало да се смени някакъв семеринг в раздатката, а цената на рамонта е 300-350 лв труд и 30 лв семеринг. Според приемчика това бил често срещан проблем при тоя модел. Според мен се появи след смяната на маслото на раздатката, не знам дали има нещо общо и възможно ли е да тече от друго място, а не от този семеринг.

Въпросът ми е някой от вас имал ли и такъв проблем и евентуално къде на друго място в София може да се консултирам и да се направи подобен ремонт?

Предварително благодаря!

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Май 14, 2018 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Консултация можеш да направиш във всеки сервиз. Нормално е да потече след смяна - новото масло е тънко, а старото сгъстено от микрочастици от нормалното износване на чарковете. Няма откъде другаде да тече, освен от гарнитури и семеринги - те са връзката с "външния свят". 300+ труд за сваляне на раздатка на мен ми идват малко в повече. Средната цена за такъв ремонт е 150-200лв, зависи къде и колко добре.
sv_genov
МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2018 8:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

блягодаря за мнението!

Относно възможността да тече от друго място - аз я гледах отдолу и имаше омасляване по пробката за източване на маслото, та се чудех дали може просто да не е затегнато.

Питам за съвет за конкретен сервиз, в който няма да се учат за моя сметка. Все пак сваляне и отваряне/ сглобяване на раздатка не е като смяна на накладки.
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2018 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Е, не е. В такъв случай се ходи в специализиран сервиз, ама в България проблемът е кой е такъв? Официалният със сигурност не е(освен, че разполага с литература). Виж сега - даже и някой "да се учи", въпросът е какво ще научи и за чия сметка? Правилното е да не е за твоя, а дали се учи или не - не те бърка, стига да си излезеш доволен и със здрава кола. В момента имам на крик кола, която стои в сервиза от седем месеца(преди да постъпя там). Захванах се с нея по своя инициатива, четири дни четох и не излизах от нея и накрая я запалих(това я мъчеше - не пали). Файтон 2003-та модел.
Измий натрупаното масло със спрей или пароструйка и следи стриктно следващите дни - бързо ще хванеш откъде тече. Всичко останало са догадки. Маслото се стича навсякъде и изводът невинаги е еднозначен ако е плъзнало навсякъде.
iliyankostov
МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2018 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

Провери в Аутоекспрес 2 сервиз: https://autoexpress-2.com/

Сервизът е използван от офроуд форума и има добра репутация.
Поздрави,
Ognjan
МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: СОФИЯ

Провери да не са спукали корпукорпуса на раздатката ,като са престегнали пробката.Има такива случаи със скоросни кутии и раздатки при тези коли . Пробката е с конусен профил и трабва да се използва динамометричен ключ. Дано при теб не се е случило това.
sv_genov
МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Обадих се в посочения сервиз и във вторник съм на преглед.

Смяната на маслото я правих в Миркат, надявам се да са знаели тази подробност за затягането.....
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Те и да я знаят, кой еб*ва да затяга пробка с динамометричен ключ? Smile
Случват се и такива случки, нищо, че производителите се хабят да пишат ръководства за сервиз и обслужване с посочени моменти на натягане за отделните възли.
sv_genov
МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2018 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

ходих в сервиза, според техника теча е от пробката на скоростната кутия. Затегна я малко, след това изми много добре с обезмаслител и сега ще чакаме.
Върнете се в началото
L1ubaka
МнениеПуснато на: Съб Май 26, 2018 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здрасти колега, случайно да имаш снимка на теча? Смисъл къде точно се вижда като се вдигне на крик? Аз съм с витара 1.9 и имам някакъв теч на масло, но не мога да определя от къде е. Според един майстор беше от турбината, но след като я закарах за рециклиране хората казаха, че е супер и не е от нея. После уж било от гарнитура на картера, но отново има теч. Смених клапан на картерните газове, но и от него не беше. Ходих до Миркат, но така ме посрещнаха, че направо се отказах от прегледа и не мисля да оставям там, колкото и да са били лицензиран сервиз. Не го харчи, тъй като се вижда, че има теч като се вдигне.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti