Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

acdcpk написа:
Направих 12 000 км. и се замислям къде аджеба да си сменям маслото и да й направя ТО.Все повече клоня към "Миркат",където е по-скъпо,обаче мога да присъствам на цялата операция.Вие какво бихте ме посъветвали?

Ами аз за мен съм си решил, че като стане време ще са Миркат.
Не бих искал да ти влияя. Все пак на теб това ти е второ Сузуки, имаш повече впечатления от мен.
Какво знаеш за цените? Колко струва горе долу на този двигател първото обслужване? Верно ли може да гледам какво правят?
Ти защо си взе първото СХ4 от Миркат, а второто от Дженеръс, с какво те разочароваха първите?
Знаеш ли какво масло слагат?
Според мен би трябвало да е това: ECSTAR F9000 5W-30
https://autofuerst-shop.de/car-service/suzuki-ecstar-lubricant.html
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Чакам да ми отговорят за точната цена,но предполагам,че ще е около 550-600лв.заедно с филтрите(двигател и купе).Макар,че на предишната беше около 420лв.,а не мисля,че има кой знае какво по-различно.Стаята за клиенти е в самото хале,на 5м. от стендовете и през прозореца виждаш какво се прави.Няма да ти направят проблем дори и да застанеш отвън и да гледаш.На предишната ми правеха пълен преглед-ходова част,двигател,светлини,компютър.
Първото Сузуки си го взех от Миркат заради двама приятели,единия го познаваш задочно от тлф разговора ви,а другия беше шеф на сервиза им.Разочарование нямам от Миркат,просто са по-тегави с лизинга и лихвите им са по-високи.А и много те разхождат,защото лизинга и банката им са далеч,а минаваш и през двете.Те основно работят със Сосиете.Та за това от Дженеръс ауто е втората.
Маслото е Мотул пълна синтетиека 5х30.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iveshko
МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: София

Докато беше в гаранция, сменях маслото само в Миркат.
Като изтече гаранцията,отидох при познат майстор да смени всички масла и течности.
Ето какво се случи: От задния деференциал изтече бистро и чисто масло,от скоростната кутия също,от раздатката...пак така...обаче от двигателя изтекоха ....говна...а там маслото е сменяно само в Миркат..с оригинално както там го наричат. Другите масла си бяха заводски с колата....извода сами си направете...
Сипват масло от туби с надпис Suzuki,....обаче какво е вътре,никой не знае...обикновено наливат минерално масло,като те убеждават че си е екстра...имат и синтетично,но на друга цена...сега погледнах фактурите,от 2014г. са ми взели 202 лв. за обслужване. с масло 10W40
и всички филтри.
При майстора който ми сменя маслото с Motul 5w30 и всички филтри ми излиза около 90лв.
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Не знам дали е точно тази цена,чакам да ми отговорят.Може и да бъркам,за което се извинявам.
На 30 000 или на 50 000км. са ти сменяли маслата навсякъде.Така е по книжката.Така,че няма как да си бил 5 год. с фабрични масла на агрегатите.
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

По книжка маслата в скоростна кутия,раздатка и заден диф се сменят на 40 000км. На двигателя съм го сменял на всеки 10-11000км.
В Миркат са ми го сменяли точно 5 пъти,като първия път е безплатно на 1000км.Имам колата от февруари 2012г. В момента е на 59700км.
Имам някакъв спомен че на 40 000км. когато трябваше да сменям накладки,масла в трансмисията,двигател,заден диф,раздатка и филтри ми искаха към 750лв. и тогава ги отсвирих окончателно!
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

В миркат, както и много други "официални вносители" обичат да доливат, вместо да сменят. И монтьорите имат коли бре! Smile
Мотул-а не за първи път го коментирам - рейсинг маслата им стават, ама са 45+лв литър, а обикновенните са надценена боза, минерален хидрокрек от група 3. 5/30 е същата тиня. Всяко масло, отговарящо на ACEA C3 и GM Dexos 2 става за Сузуки, но не всяко е синтетична база(заеби какво пише на кутията, само за германския пазар отговаря на истината). Мога да предложа добри синтетики и хидрокрекове на разумни цени, но за извънгаранционни коли(или на който не му пука). Самият аз карам с неизвестна за повечето от вас марка - Cofran. Марката е собственост на Fuchs и маслата са 1/1, само, че вместо в Германия са произведени във Франция. Cofran Sintolux Force C2/C3 е PAO синтетика с отлични параметри. Който си е чел домашното ще разбере:

SAE Grade 5W-30
Density at 15°C 851kg/m3
Viscosity at 100°C 11.95mm²/s
Viscosity at 40°C 73.5mm²/s
Viscosity Index 166
Flash Point 234°C
acdcpk
МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2018 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

И така:безкрайно приятна изненада от Миркат:
смяна на масло и филтри,оглед на двигател и ходова част+труд=310лв.Официално потвърдено.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Мар 13, 2018 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

acdcpk написа:
И така:безкрайно приятна изненада от Миркат:
смяна на масло и филтри,оглед на двигател и ходова част+труд=310лв.Официално потвърдено.

Ами да, това си е разумна цена.

Току що гледах 2 фактури за обслужване на други 2 нови гаранционни коли:
Мазда 6 дизел в Стар Моторс 520 лв. (масло и филтри, вкл. 40 лв. за спирачна течност).
и Ауди Q7 за 1100 лв. само масла и филтри. Всеки филтър беше между 100 и 130 лв.! За една хартийка. Shocked

Жалко, че слагат Motul масло, което не е никакво оригинално, но ако взема някакво по-хубаво и го занеса няма да го сложат. Нищо, че и двете не са на Сузуки и че и двете ще отговарят на спецификацията на двигателя..

А в Дженеръс Ауто с Motul ли пак работят? Интересно ще е ако слагат друго Very Happy
acdcpk
МнениеПуснато на: Сря Мар 14, 2018 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Говорих със сервиза на Дженеръс и нещата стоят така:
1.Масло и филтри-250лв.Не споменаха преглед на ходова част и мотор и компютър.Предполагам обаче,че влизат вътре.Но не попитах,не знам защо.
2.Маслото им се кара в оригинални туби на Сузуки,но те не знаят какво всъщност има вътре.
3.Работят и събота,което мен ме устройва.
4.Бяха супер любезни.
А сега,де? Question Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Сря Мар 14, 2018 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Сега си купуваш motul5w30 от Prospeed ,от където и аз го купувам вече 10 години,взимаш си филтри на Mann ,носиш ги в Миркат да ти ги сменят,и да ти ударят печата в сервизната книжка и това е....всичко за 100 лв.
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 10:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

acdcpk написа:
1.Масло и филтри-250лв.
2.Маслото им се кара в оригинални туби на Сузуки,но те не знаят какво всъщност има вътре.

60 лв. не е малка разлика, но това че не знаят какво има вътре... Поне не знаят ли с какъв вискозитет е?
Аз ви казвам, тези Дженеръс Ауто ги продават тези Сузукита ей така между другото покрай Опелите.

iveshko написа:
Сега си купуваш motul5w30 от Prospeed ,от където и аз го купувам вече 10 години,взимаш си филтри на Mann ,носиш ги в Миркат да ти ги сменят,и да ти ударят печата в сервизната книжка и това е....всичко за 100 лв.

Правил ли си го това в Миркат?
И аз бих си взел всички материали сам и само да ми ги сменят, но не мисля, че официален сервиз би направил подобно нещо.
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Вискозитета си е 5х30.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

acdcpk написа:
Вискозитета си е 5х30.

Ами не знам, какво да те посъветвам.
Мен ми е супер странно, че точно Миркат, които са си баш вносителя на Сузуки не предлагат оригинално масло, а пък Дженеръс Ауто да. А кое от двете е по-хубаво един господ знае...
Където й да отидеш поискай им да ти дадат празна туба от маслото, да го видим какво е.
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Не си ме разбрал правилно-и двата сервиза сипват от туби,на които пише "Сузуки".Но в Миркат ми казаха,че всъщност е Мотул.
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Nocturne написа:
acdcpk написа:
1.Масло и филтри-250лв.

60 лв. не е малка разлика, но това че не знаят какво има вътре... Поне не знаят ли с какъв вискозитет е?
Аз ви казвам, тези Дженеръс Ауто ги продават тези Сузукита ей така между другото покрай Опелите.

iveshko написа:

Правил ли си го това в Миркат?
И аз бих си взел всички материали сам и само да ми ги сменят, но не мисля, че официален сервиз би направил подобно нещо.

Да,правил съм го,просто в сервизната книжка пишат че маслото е на клиента,но всеки си решава за себе си.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща Страница 10 от 12

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti