Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
valio957
МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2018 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nocturne написа:
Направих си една засечка на разхода на гориво, която включва 1 месец каране. Изминах около 360 км. с 43 литра гориво. Това прави разход от 11.94 л/100. Това е чисто градско каране в София.

Малко дразнещ факт е че камерата за заден ход се включва 2-3 секунди след като си превключил на задна скорост. Не може да маневрираш бързо, трябва да изчакваш ако разчиташ да гледаш в нея, разбира се.

Проблема с прекомерното потене на стъклата остава, в Миркат не намериха причина за него. Казаха ми, че едва ли не при Сузуки това било нормално...

Ако тънеш твърде много в задръствания и постоянно си на първа скорост от тип -> тръгни-спри ... при потегляне дърпа повече гориво ... особено като е автоматик ... може от това да ти идва високия разход ( чисто предполагане ).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2018 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Ами работата ми е на 3 км от нас и имам общо взето 2 светофара, на които се чака. Не бих казал, че тъна в задръствания.
Средната ми скорост от последното нулиране на борда е 28 км/ч. Мисля, че това е повече от нормално. Чисто градско каране е със скорости от 1-50 км/ч, което е разрешеното.
Околовръстното, Цариградско шосе и бул.България къде можеш да караш и с над 100 ако искаш на 5-та или 6-та скорост - това не е градско каране.
Ще ходя до Пловдив скоро и ще засека разхода на магистралата, там ще е по-меродавно.
iveshko
МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2018 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: София

По принцип автоматика харчи повече...преди няколко години си взех Subaru Impresa 1.5 automatic мисля че беше към 105 коня.Колата беше чисто нова,и харчеше към 14/100 градско. След втората година някъде разхода падна на около 10/100
Ходих на тест драйв на S Cross...хареса ми доста....особено в режим sport как набира..Smile....няма нищо общо със сегашната ми SX4-ка....
Nocturne
МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2018 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Предполагам говориш за Импреза III-та генерация, която се произвежда от 2007 г. И аз едно време много исках такава, само че 2.0 150 к.с.

Но сравнение не може да се прави, тази кола е 10 г. по стара като концепция от S-crossa, с постоянно зацепено 4х4 и с 4-степенен автомат.
Сузукито си е общо взето с предно на Auto Mode.

Да, на Sport mode тегли мощно, с автомата пък да не ти казвам колко небрежно ги отвявам без много да си давам зор. Laughing
iveshko
МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2018 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Точно тази Impresa e,само че беше с малкия мотор,1,5 или 1.6 не помня вече...но си беше 100-105 коня някъде...да 4 скоростен автоматик,не вървеше много ,но за това пък си харчеше достаSmile
До лятото някъде,най-вероятно ще скоча в един S Cross...само обмислям дали да е автомат или с ръчка...от около 2 седмици някъде вече ги дават с 7 години гаранция+7 години безплатна пътна помощ,което много ме поблазниSmile
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2018 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

iveshko написа:
Точно тази Impresa e,само че беше с малкия мотор,1,5 или 1.6 не помня вече...но си беше 100-105 коня някъде...да 4 скоростен автоматик,не вървеше много ,но за това пък си харчеше достаSmile
До лятото някъде,най-вероятно ще скоча в един S Cross...само обмислям дали да е автомат или с ръчка...от около 2 седмици някъде вече ги дават с 7 години гаранция+7 години безплатна пътна помощ,което много ме поблазниSmile

Егати и офертата-"..7 години безплатна пътна помощ..". Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2018 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

7 години безплатна пътна помощ,до най-близкия сервиз на Suzuki.....така е обявено в сайта на Сузуки-България
Като си избереш модел,и цъкнеш на цена,под таблицата с цените ще видиш офертата.....
mironski
МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2018 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Май по стъпките на KIA вървят?!
acdcpk
МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 7:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

iveshko написа:
7 години безплатна пътна помощ,до най-близкия сервиз на Suzuki.....така е обявено в сайта на Сузуки-България
Като си избереш модел,и цъкнеш на цена,под таблицата с цените ще видиш офертата.....

Съгласен.Имах предвид,че всеки шофьор като чуе "пътна помощ" и го втриса.А и какво да си помислиш за качеството на колите им,щом ти я предлагат като екстра.
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

mironski написа:
Май по стъпките на KIA вървят?!

Всички май вървят в тази посока......няма да свалят цените на колите,но ще им увеличат гаранцията,което не ги бърка особено,защото всяка нова кола при правилна и нормална експоатация ще изкара този гаранционен период без проблем, и без ремонти по двигателя и скоростната кутия например,тъй като там са най-скъпите части..поне така мисля...
Nocturne
МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2018 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Не знаех, че вече предлагат 7 години гаранция, на теория е добре.
Но вече като видях на практика как седят нещата... малко ми е през оная работа, с извинение. След като в моя случай има инженерни или конструктивни проблеми, с които сервиза не може да ми помогне и от ден 1-ви имам проблеми, които не могат да се решат се чудя, защо не си взех употребявана кола..
Жалко, че няма тук повече собственици на S-cross да напишат мнения. Прелюбопитно ми е дали само аз съм изтеглил късата клечка с моята бройка или просто са си така.

iveshko, относно трансмисията-това е личен избор. За мен автомата беше задължителен, уникално удобство е! И исках по възможност да не е CVT. И в случая с S-cross си е класически с 6 предавки и shifters на волана-точно това, което исках. Защото DSG на една Октавия тествах и хич не ми хареса, CVT също.
Като изключим разхода на гориво (който не се знае дали е от трансмисията) съм доволен от кутията. Е, лоста не се мести така мазно като на Маздата на баща ми, малко грубовато и шумно се движи, но като поведение е супер.
iveshko
МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2018 8:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

След като тук не могат да ти помогнат или не искат,или просто не им се занимава,напиши едно писмо директно до централата на Suzuki,като подробно опишеш всичко което се е случило и т.н.Просто това е начина,за друг не се сещам...ако някой има друга идея,нека я сподели.
Напълно възможно е да си попаднал на автомобил с фабричен дефект,Сервиза е длъжен да го отстрани в рамките на гаранционния период,ако не успеят се издава протокол,и ти го заменят с друг нов автомобил.....за пари,не вярвам да връщатSmile
Nocturne
МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2018 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Сервиза ми казва, колата си е така направена, не намираме проблем. И оттам няма обсъждане на тема от типа - не можем да ви решим проблема, сменяме ви колата или връщаме парите и си взимаме автомобила.
Кажи ми на кой мейл да пиша и ще го направя, не намирам нито в Suzuki Global, нито в facebook страницата на Suzuki global какъвто и да е мейл или контакт с централата им...
iveshko
МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2018 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

М..да....трудна работа с намирането на е-мейл....сега се поразтърсих,и единственото,което намерих е това:300 TAKATSUKA-CHO, MINAMI-KU, HAMAMATSU-SHI, SHIZUOKA 432-8611 JAPAN

Това адреса на централата им в Япония....ако им напишеш писмо,мисля че със сигурност ще ти отговорят по бързо отколкото ако пишеш на Миркат или на Suzuki-Magyar...Smile
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Мар 12, 2018 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Направих 12 000 км. и се замислям къде аджеба да си сменям маслото и да й направя ТО.Все повече клоня към "Миркат",където е по-скъпо,обаче мога да присъствам на цялата операция.Вие какво бихте ме посъветвали?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща Страница 9 от 13

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti