Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 Променливи обороти « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Alexsander
МнениеПуснато на: Нед Авг 24, 2008 2:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Колега не смятам че има нещо убидно... за всички нас да знаем от каде можем да си набавяме части при нужда... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
topsy
МнениеПуснато на: Нед Авг 24, 2008 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: plovdiv

Моята машинка е чистих с коресилин март месец като взех колата,но от една две седмици пак прави номера-блокира на 2000 об. и сега се каня да е разглобя напълно-вътре има една ос на която има пружина и пластмасова шапка.Точно на оста се е събрал боклук,а пружината пречи да се почисти.Затова ще я разглобя цялата за да се изчисти напълно. Намерих нова машинка за 189лв,но беше италианско производство.В Анастасов Пловдив бившия вносител на "Сузи" оригиналната е 295лв-безбожно скъпо.Ще пиша какъв е ефекта от прочистването. Само не си взимайте машинка втора употреба-положението е същото.......
orlio
МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: Калгари, Канада

Това няма оправия да знаете. Променя се характеристиката на пружинката и не може се връща.
Клапана на форда има тоя + че има винтче точно под буксата, с което може да настройва хода на пружинката, ама аз се убих с един ескорт цял предиобед без резултат. Така че решението е ново или втора употреба от някой форче.
Между другото аз моето го издъних при един гръм в колектора. Не можах да намеря на форд, явно и от клуб Форд ги търсят. Цената в Мото пфое беше пак така космическа. Пробвах и с клапан от Опел Екотек, 1.8. Между друго клапана си работеше, но не можах да смъкна оборотите под 1200, може би защото дебита му е по-голям. Но според мен това е напълно възможно тъй като Сузукито има 2 места от които можеш да регулираш оборотите, да не говорим че може да се експириментира с гарнитурка с по малки отвори на клапана. Просто намерих едно от балено същото и не съм се занимавал.
Докато намеря обаче карах без клапан и колата си поддържаше обороти (стига да нямаш климатик) и без клапан. Просто ги врътнах да са около 900-1000 и нямах проблеми и при палене.
-------------------------------------------------
ОБЩО: 500 к.с.
Върнете се в началото
freakbox
МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

При мен проблема е в самото моторче и няма как да се оправи. Иначе го разкапсуловах и почистих всичко. Направих обаче един тест само на моторчето, което е едно пластмасово запечатано и не реагира. А то не може да се разкапсулова.
Тези от фордовете за 1.8 стават ли?
Alexsander
МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

малко не му е темата... ама понеже си говорите за тоя мотор 1.8

Има ли някакви слаби места ? как е като двигател...? (освен опоменатите проблеми... ) също така... да питам има ли версия без дебитомер? и кой изобщо е най големия и рентабилен мотор монтиран на балено ? Smile
Върнете се в началото
orlio
МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: Калгари, Канада

Тези от фордовете са 1:1 с клапана на баленото, обаче...
Фордовете имат различни клапани. Със сигурност Зетек 1,6 (L1), който се монтира на Ескорт 96 и нагоре не знам до къде е същия. Най добре сваляш и мериш.
За качествата на мотора, не знам колко е здрав. То трябва някой да му тури турбина и да види колко бързо ще се счупи. Малко по шумен е на празен ход щото е с верига, но пък аз съм жулил 7000 оборота без проблеми.
За това дали има с МАП сензор вместо с дебитомер, водихме дискусия за едно GSXR ли беше не помня. Колегата там твърдеше, че е 1,8 с МАП, но така и не изкара снимки. Така че най-вероятно са само с дебитомер. Същата система се монтира и на Витара 2.0 V6.
От друга страна аз имам един вече завършен проект за Балено 1,8 с компютър от 1,3 т.е. с МАП сензор, но за него ще пиша отделна тема като съм напълно готов.
Та Балено мисля е с 1,8 мотор най-много.
Аз бих добавил един друг недостатък. Моя дебитомер понякога има закъснение. Получава се ако примерно пъпля с 40 зад камион на втора и дам газ до край да го изпреваря. Даваш газ до долу и усещаш, че колата тромаво набира за 1, 2 сек и изведнъж те залепя. Това го прави рядко, но го прави.
-------------------------------------------------
ОБЩО: 500 к.с.
Върнете се в началото
bratoto
МнениеПуснато на: Вто Апр 16, 2013 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Бургас

Колеги и аз имам подобен проблем, но не мога да разбера от какво е.
Проблема е следния, когато държа оборотите н.п. при 2000 оборота с постоянно натисната газ оборотите мърдат нагоре и надолу с 2,3 милиметра на празен ход.
Върнете се в началото
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2017 12:31 am    Заглавие: За IAC/ICV клапана? Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Пловдивска област

https://youtu.be/3tLtbI9OfYc?t=21
Аз така и не разбрах, тоя клапан за празниия ход има ли някакъв линеен ход? Или е само включен или само изключен.
По една схема видях, че се командва от ЕСМ модула, ЕКУ-то, но как става точно?
Например на самия клапан пише 12В, и при свързване към АБ се отваря напълно и като го надуя с уста си минава въздуха без проблем. При изключване на напрежението, пак минава въздух, но по-ограничено.
Ако му се подаде да кажем 10в,9в или 8в така ли се регулира колко въздух да пуска, спрямо този плунжер в него, който Орльо споменава?
Сега в момента при нас оборотите са винаги 1200 и не зависят от загрял или студен мотор. Също болта на моното е почти завит и не падат повече.
Освен да му откача букаста и да свържа два кабела към мултицета да видя, дали винаги са 12 волта от ЕСМ-а и ако пуска напрежение, което се променя, да считам че клапана е клеясал и заял в дадена позиция.
Пък ако винаги напрежението към клапана е 12, респективно 14 и нещо на запалена кола, то проблема е някой друг датчик, чрез който ЕСМ следи температурата и режимите на колата. Дали ТПС или някой топлинен датчик, на инжекциона примерно. На него му мерих съпротивлението на загряла кола и беше около 400-500 ома по спомен. На студена, дали не беше около 1000... и нещо.
Гледам клипове в нета и разбирам, че нещо трябва да мърда и да ограничава въздуха, ама на тоя пуст сузукешки клапан не му вдявам Very Happy Shocked
https://youtu.be/3tLtbI9OfYc?t=21
http://suzukiswift.biz.ht/3BG.html РЪКОВОДСТВОТО
Върнете се в началото
rockton
МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 7:36 am    Заглавие: Re: За IAC/ICV клапана? Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Люлин-3

pl4 8rp написа:

Аз така и не разбрах, тоя клапан за празниия ход има ли някакъв линеен ход? Или е само включен или само изключен.
По една схема видях, че се командва от ЕСМ модула, ЕКУ-то, но как става точно?

Клапана за празният ход се управлява от двигателният контролер, по точно от "драйвер" , по точно чип, интегрална схема в двигателният компютър, която подава на бобинката на клапана ШИМ сигнал, тоест Модулиран честотно и по ток импулс. Дълго е за обяснение а също иска и познания в теорията на автомобилната електроника........ но как да е . Не във всички случаи в които празният ход не е наред, или високи или ниски обороти , е виновен клапана , има още доста сензори акуатори и изпълнителни органи които влиаят върху работата на ДВГ. Да не се забравя че освен тези всички изброени по горе има и един "мозък" двигателният компютър които събира информацията и подава команди, както и "вените и артериите" , тоест Кабели жици и конектори които осъществяват връзката между мозъка ,сензорите и изпълнителните елементи! И в края всичко това не Работи без ТОК... тоест в зависимост е само от един Акумулатор и един Алтернатор!....Smile
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Вто Фев 06, 2018 12:49 am    Заглавие: ICV Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Пловдивска област

Става въпрос за тая джаджа:

Преди няколко години ми правеше впечетление, че при подаване на газ спираше да засмуква въздух и при отпускане на педала на газта оборотите падаха до около 1500 за секунда-две и после си падаха още.

Сега през цялото време смуче въздух през тоя клапан и не зависи от педала на газта.

Едната тръбичка е свързана за щуцер на кутията на въздушния филтър от долната дясна страна и през един кух черен цилиндър отива в клапана и от клапана отива под дросела. Така да се каже байпас за празния ход.

Свалях го вече няколко пъти тоя клапан. Като го пробвам директно на акумулатора жиците преискряват все едно 40А ток харчи и се чува едва доловимо цъкане на реленцето вътре. Усещам чак как ме удря ток по пръстите. Дали се е бактисало не знам. Какво да го правя?

На газ оборотите съм ги стабилизирал от изпарителя дори и постоянно при всякакви режими да минава въздух под дросела, обаче на бензин има пак едно замисляне и тресене при ускорение. Трябва да "усещаш" как да подаваш газ. Трябва плавно да натискаш педала, да отпуснеш малко, после леко пак да даваш газ. И така може да ускориш плавно и идва един момент почва да се мъчи и да бучи само.

При рязко натискане и задържане, вместо да се изстреля се почва едно хлецане. Пуфтене отзад от ауспуха и миризма на бензин. Дави ли се? Въздух ли не стига, в повече ли е...? Цъкна на газ, върви си повече от нормално. Сега имам малко време покрай ремонта на алтернатора, искам пак да се помъча да я направя да върви нормално на бензин.

Последно сложих помпа от Форд Мондео и при пробата беше директно в едно шише 10л от минерална вода и 5 литра бензин вървеше много добре. После махнахме резервоара и сега има една 5литрова туба в резервоара и помпата е в нея, филтъра е отпред под капака-чисто нов. Използвам оригиналните тръбопроводи с по 50см маркуч от багажника до отдолу. Днес видях, че има силен теч от линията за обратно гориво и утре ще слагам изцяло нов маркуч от моното до отзад. Или ако го видя от де тече,ама...Връща се доста бензин, така че съм сигурен че има нужния дебит и налягане на горивото. Ама сместта сиг нещо се е прецакала и е обогатена/обеднена на бензин. Знам ли? Какви са симптомите на кекава ламда сонда и ако ѝ откача буксата трябва ли да се стабилизират нещата и компа да мине в авариен режим да си следи по др датчици сместта?

Който има желание, нека драсне два реда какво мисли, че може да се случва и как да процедираме?

Поздрави!

PS:

Малко допълнение. Сега разглеждам ръководството и ми се изясни, че клапана за празния и ход и оборотите на студен и топъл двигател са две различни неща.

Едното е на принципа на термостата с восък в него-това за високите обороти на студен двигател. Със загряването има едно буталце, което се избутва от восъка и притваря притока на въздух.

Другата майна, за която питам пише единствено, че се командва от компютъра на колата и явно е само ON/OFF. Няма линеен ход както си мислех, а само реле и при импулс от компа трябва да тръгва и спира. Явно бобината се е прецакала и не затваря и седи сега постоянно отворено и при всички режими на работа навлиза нерагламентиран въздух директно под дросела. Дали ще е миродавно да проверя къде е проблема, като извадя буксата и свържа една лампичка да видя дали въобще компа е в час?

Тука ми се стори, че на пин А4 на едната букса нормално към ISC valve2 tтрябва да ходят 1-1,5в, дали е вярно това. Измервах при даване на контакт на буксата си ходят 14в, на запалена кола все още не съм пробвал.

Имало и как се проверява. Значи търпи 12 волта тая джаджа. Утре ще му измеря съпротивлението и ще видя, дали с откачена букса смуче въздух.

http://suzukiswift.biz.ht/3BG.html РЪКОВОДСТВОТО
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 Страница 3 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti