Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 А тук и за проблемите. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 8:03 am    Заглавие: А тук и за проблемите. Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

И така-сутринта паля,тръгвам,-11градуса,добре.След километър,два ми даде ниско налягане в задна дясна гума.Спрях,допомпах,всичко наред.След още километър,на прав път,около 50км/ч на режим "Сняг" ми даде изключено ЕСП-и?!! Twisted Evil Question Както и обслужете системата за 4х4??
Сега смятам да изчакам до към 10-11ч и да запаля на ново,за да видя какво ще се случи.Ако ли не,Дженеръс ауто.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Сега като се поразрових из Нета,се оказа,че може да бъде каква ли не повредата,вкл. изгоряла крушка на стоповете.Да му се не види!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Явно ще се ходи на сервиз за диагностика. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Към момента нещата са:
Запалих колата преди малко и я оставих да поработи.Никаква индикация за проблем.Покарах малко,нищо!? Question Допускам,че проблема възникна,защото не изгасих колата,докато помпах гумата.Т.е. не я рестартирах след първата грешка.Дано да е това! Embarassed Embarassed
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

acdcpk написа:
Към момента нещата са:
Запалих колата преди малко и я оставих да поработи.Никаква индикация за проблем.Покарах малко,нищо!? Question Допускам,че проблема възникна,защото не изгасих колата,докато помпах гумата.Т.е. не я рестартирах след първата грешка.Дано да е това! Embarassed Embarassed

Най-вероятно си прав. Просто заради ниското налягане в гумата и това, че е помпана на запален двигател нещо компютъра се е объркал. Ако сега всичко е наред и нищо не ти свети-карай си и не се занимавай със сервиза.

А иначе тая система за следене налягането в гумите TPMS установих, че въобще не ми сигнализира при по-ниско налягане в гумите от препоръчителното!
Влезнах в менюто на борд компютъра, където се вижда какво е налягането, защото се усъмних, че вече 2 месеца на студено време налягането си седи на 2.3 както го бях сложил и какво да видя - почти всички гуми на 2.1 и 2.2. Е добре де, на колко трябва да станат за да сигнализираш бе "умна система". На толкова, че да виждам, че са меки с просто око ли!
acdcpk твоята гума на какво налягане беше щом ти е сигнализирала системата?

Големия ми проблем в момента е че сутрин челното ми стъкло е заскрежено отвътре!
А при дъжд както казах всички стъкла са супер запотени и дори с климатик 5-10 мин не може да ги оправи така, че да тръгна.
Има някакъв генерал проблем с изолацията или климатизацията-не знам, по дяволите, не съм майстор ама ми писна вече и в понеделник съм в Миркат да ги видя нещо ще намерят ли.
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Гумите бяха между 2.1 и 2.3,само проблемната беше 1,99!?Явно реагира под 2 атм.
За стъклото безкрайно ме изненадваш Question Evil or Very Mad При мен никога не заскрежава,а наистина сутрин(напр. днес при -11)запотяването с обдухване изчезва за 2-3 мин.?? Question За да заскрежи стъклото отвътре,в купето трябва да е имало влага.Виж стелки и мокета по багажник,задни седалки.Да не би да не е уплътнено добре и да вкарва вода в купето.Само това ми идва на ум.
М/у другото за течове в купето видях по ТВ-то много хитър номер-напълват купето с дим и гледат откъде излиза дима. Idea
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пет Яну 26, 2018 11:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Аз съм сигурен, че при теб няма такъв проблем. Подобно нещо НЕ е нормално, особено за нова кола. Явно на моята бройка нещо и има.. Надявам се в сервиза да разберат какво и да го отстранят.

Ако не беше високия разход на гориво и някои подобни дребни проблеми щастието ми щеше да е пълно, защото колата е свежа, функционална и се кара с лекота. Хората я заглеждат, защото се среща рядко.
Alxx
МнениеПуснато на: Пет Яну 26, 2018 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Колега, описваш сериозен проблем с колата(разход, потене) и то от доста време. Изненадан съм на търпението предвид факта, че караш гаранционна кола?!
Nocturne
МнениеПуснато на: Пет Яну 26, 2018 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Alxx написа:
Колега, описваш сериозен проблем с колата(разход, потене) и то от доста време. Изненадан съм на търпението предвид факта, че караш гаранционна кола?!

Честно казано и аз се изненадвам от търпението си. По принцип съм страшен педант и искам всичко да е 6, но има някои фактори в последно време, които ме накараха просто да си я карам.
Имам малка дъщеричка и тя заедно с работата ми заемат цялото време. Meanwhile Дженеръс Ауто ясно ми показаха какви некадърници са и някакси ми мина всякакво желание да ходя по сервизи и да си губя времето. Гаранцията е 5 години, имам достатъчно време да ходя и да се жалвам, въпроса е-има ли смисъл.
Alxx
МнениеПуснато на: Пет Яну 26, 2018 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Има. Ако не си фирма(по талон) - има и КЗП за тая работа. Колата е стока, като всяка друга и гаранционните оплаквания си имат срок за изпълнение. Единствено мога да те посъветвам - ако оставиш колата и не е поправена както трябва, не я взимай и не подписвай нищо. Прескочат ли срока от 30 дни за гаранционен ремонт, според ЗЗП имаш пълното право да искаш разваляне на сделката и изискване на пълната сума обратно. Или друга кола, изборът в случая е твое право.
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 8:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Сутринта пак ми погоди номер.Карам си,пак светва ниско налягане на задна лява гума.Спирам,гася,допомпвам и тръгвам.Отчита 211(каквото и да е това),както и другите са над 200.Очаквах индикацията да изгасне,ама не.Карах още 3км. и продължи да свети.Явно ще си имам ядове с тая система.На обяд ще видя какво ще стане.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 10:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

acdcpk написа:
Сутринта пак ми погоди номер.Карам си,пак светва ниско налягане на задна лява гума.Спирам,гася,допомпвам и тръгвам.Отчита 211(каквото и да е това),както и другите са над 200.Очаквах индикацията да изгасне,ама не.Карах още 3км. и продължи да свети.Явно ще си имам ядове с тая система.На обяд ще видя какво ще стане.

Защо ги караш толкова меки, сложи ги на 2.3-2.4 примерно. Явно системата не предупреждава под 2.0 атмосфери както мислехме.
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Nocturne написа:
acdcpk написа:

Защо ги караш толкова меки, сложи ги на 2.3-2.4 примерно. Явно системата не предупреждава под 2.0 атмосфери както мислехме.

Така е,обаче докато карах,гледах индикатора и ми направи впечатление,че на някакво време се сменят показанията.На една от гумите беше така-210,215,220,211.Вероятно това са някакви моментни стойности,които не са реални.А така или иначе,посещение при гумаджиите ми предстои.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

П.П.А и предполагам,че на -17 градуса,показва поне с 1-2 десети по ниско от свиването.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Nocturne написа:
acdcpk написа:

Напротив,когато ми светна,налягането в проблемната гума беше 194.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2018 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Запалих,поработи и пак светеше индикацията. Evil or Very Mad Question Вбесих се,искарах си моето компресорче и напомпах всички гуми на 2,3-2,4 и индикацията изчезна. Idea Idea
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща Страница 1 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti