Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Suzuki SWIFT 1.3 '94 Теч гарнитура? Сменена! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 1:20 pm    Заглавие: Suzuki SWIFT 1.3 '94 Теч гарнитура? Сменена! Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Пловдивска област

Второто мнение е по въпроса от заглавието, но ще ми е интересно и да разбера, защо лоста за скоростите заяжда и запъва от първа на втора?

И така накратко,
ръчна скоростна кутия, при рязко тръгване на първа, лоста заяжда и със сила рябва да се напъне за да се изключи и да се вкара втора.
Втори проблем, понякога вкарваш на четвърта, но всъщност е на втора.

Наведох се под колата, че нямам канал и видях, че има една голяма щанга или лост не знам как да го определя, което пренася избраната скорост къ скоростната кутия.
Ако някой е правил нещо по тая свръка, нека да напише къде да почвам да гледам по-задълбочено.

И за съединителя.
може би е износен, не съм сигурен. В момента се получава едно такова все е едно педала има две степени. Натискаш до долу, отпускаш да зацепи... не зацепва плавно, а се уцеща как захапва и вече при напълно отпускане на педала колата тръгва.
Все едно диафрагмата/притискателя не се свива/отпуска плавно, а на два етапа.
Общо взето да синтезирам въпросите:
1. защо заяжда скоростния лост при сменяне на скоростите
2.защо съединителя не зацепва плавно?

Благодаря на всеки дал мнение по питането ми.
Поздрави!

ПП:Мисля, че това което предава коя скорост да се включи е като на снимката, но не съм сигурен.
http://suzukiswift.biz.ht/3BG.html РЪКОВОДСТВОТО

Последната промяна е направена от pl4 8rp на Съб Яну 27, 2018 9:47 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 8:24 pm    Заглавие: Теч на моторно масло Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

И така малко предистория:
колата я подарихме на шурето да я кара. Нов шофьор е, а и не разбира от коли. От началото на лятото е врътнал 11 000км без особени проблеми по колата. Бях му казал след 5К да смени маслото, но кой да слуша...

Та преди две седмици купихме масълце Тотал 10/40 5л и филтър филтрон и вкарахме колата в гаража.
Но като вдигнах капака, а и после като се наврях отдолу да отвия масления филтър ми стана лошо колко масло е изтекло и колко е олято всико от капака на клапаните, та чак до стабилизиращата щанга, носачи...
Източих 2.2л, а нашия ми каза, че и той бил долял един литър помеждудругото, ако може да му се вярва.

Преди да му предостъпим коката смених О-пръстена на делкото и съм сигурен, че там стана както трябва, че малко просълзяваше. Всичко бях измил и го инструктирах, да следи поне веднъж седмично какво става под капака.

Сега искам да попитам, дали гарнитурата на капака на клапаните е слабо място и направо нея да сменим или има и възможност гарнитурата на главата да изпуска.

Не смесва масло с антифрз, не надува водните маркучи, не губи антифриз, има си мощност, но отпред в двата края на двигатея избива масло. Може би се стича надолу към свещи, скорости тнт.

Въпроса е, ако е гарнитурата на клапаните каква да се вземе и как да се сложи, без да се налага да се преправя през седмица-две? Силикон нещо?

Ами това е актуалния въпрос към момента.

Поздрави

Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Сменяй с нова без да се замисляш, гарнитурата на капака в едно с гумичките на болтавете за пристягането и.
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 9:06 pm    Заглавие: Мерси, а според теб каква марка да предпочетем? Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

mironski написа:
Сменяй с нова без да се замисляш, гарнитурата на капака в едно с гумичките на болтавете за пристягането и.

Мерси Миро Exclamation

Според теб е 100% от капака на клапаните? На мен ми се стори, че е доста опекана, защото като забърсвах там и едно от онея дет стърчат там се отчупи като солета.

Сега проверих в Ю-туба и за късмет има как един смена на същия капак гарнитурата. Видях, че неговия комплект ги има и тези гумени втулки.

https://www.youtube.com/watch?v=tVJn9zC2Chw

Сега въпроса е, каква гарнитура да се вземе, от кой производител, че гледам има голямо разнообразие, а и цените са евтини до скъпи?
И ще трябва ли силикон, че гледам, предния път на извивката към делкото са оляли стабилно с черен силикон?

Линк към примерен сайт с гарнитури: https://www.autopower.bg/гарнитура-на-капака-на-клапаните-suzuki-swift-2-hatchback-eama-1.3-sf413-ab35-d17528c59.html

В наше село има само Евро 07, та затова питам да изберем най-приемливото от това, което могат да предложат или да се поръча по интернет.

Мерси и поздрави
Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

По принцип не е кой знае какво, щом е ново.
Аз бих взел нещо на "средна" цена.
Без силикон.
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Вто Яну 23, 2018 1:26 pm    Заглавие: Такава ли трябва да бъде гарнитурата? Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

В петък поръчахме от еврото гарнитура. Днес отидох да я взема и виждам, че е коркова плоска. В клипчето от горния ми пост останах с впечетлението, че на капака има жлеб и трябва гарнитурата да се нагласи по него и да влезне там.

На това Сузуки, ако някой е сменял гарнитурата на капака на клапаните, нека каже, дали всичко е точно и както трябва с този модел гарнитура. Ако наистина това е правилната гарнитура нищо чудно, че около делкото има силикон.

Искам най-малкото да съм подготвен теоретично преди да свалим капака и да се окаже нещо друго, да не стане от работа за един-два часа два-три дена.

ПП: Сега прегледах пак клипчето и на второ четене ми се струва, че всичко е едно към едно. Сиг съб-неделя на спокойствие ще се занимаваме, да съчетаем няколко неща да се пипнат. Very Happy

Поздрави!

Да не пускам ново мнение, накратко ще опиша какво и как направихме:

-свалихме кабелите от свещите и разкачихме всичко от капака на клапаните.
-отвих четирете болта и с дървено трупче и чук отлепихме капака.
-обезмаслихме и двете повърхности с бензин, меглио и чисти парцали.

Сложихме новата гарнитура и стегнах на усет до леко сплескване на дистанционните втулки за болтовете.

Това е. Ще видим, кога и колко ще прокапе пак или ще вземе да подлизва. Надявам се колкото и калпаво да съм извършил първата си смяна на гарнитура, поне да не олива толкова стабилно двигателя.

Не знам, дали се вижда добре от снимите с тела, но на свивката откъм делкото и над него има сцепено и от другия край е като изядено от киселина и малко изронено. Точно където оливаше в предните ъгли на капака.

Поздрави!!

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti