Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 SUZUKI LIANA ИЗГАСВА ДВИГАТЕЛ. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
kasapa67
МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2017 8:07 pm    Заглавие: SUZUKI LIANA ИЗГАСВА ДВИГАТЕЛ. Отговорете с цитат

Здравейте!
Имам Сузуки Лиана 4х4 2004г. 106к.с. бензин-газ. От известно време при изключване от скорост двигателя изгасва. Това не се случва постоянно и гасне независимо дали е на бензин или газ. Също така светва и чека и си гасне когато си иска.Ходих на диагностика майстора каза да я карам няколко дни на бензин и ако не светне чека да отида при газаджията да оправи настройките. Това го направих, но на другия ден пак изгасна двигателя. Ако някой знае нещо по въпроса моля да напише .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2017 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Моторче празен ход, мръсен дросел, датчик колянов вал. Провери ги.
Dr.Dimitrov
МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2018 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: Варна

аз слушах същите съвети,направих абсолютно същото като теб,моето сузуки прави абсолютно същото нещо,е...правеше...разходих се до софия и после обратно и почна да тресе на първия светофар като се прибрах във варна...изгасна разбира се...с майстора проверихме компресията на цилиндрите....единия даваше 1 атм, другия 5 атм...другите два си бяха добре...та сега чакам да ми отварят двигателя...гарнитура,клапани...чакам да ми кажат подробностите,ама тия глупости за дроселови клапи и тн ги слушах и аз та ето Smile
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2018 11:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Не са глупости за дроселовата клапа. Когато притежаваш кола, се очаква да си прочел ръководството за експлоатация(не за ремонт) и да я поддържаш както пише. Реглажът клапани е част от поддръжката и не можеш да виниш никого, че си си питал дедовия да го правиш в указания период.
Dr.Dimitrov
МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2018 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

само дедовия си не бях питал Very Happy а да и в официялното представителство на сузуки не бях питал...газаджията ми спомена че може и да са клапани поради високите стойности на мап сензора...търсих си подходящи книги,но досега не съм намерил за да прочета относно моята кола, бих го направил от любопитство ако някой ми помогне с литература (ще съм благодарен)
KDK
МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2018 12:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Alxx до някъде е прав, като казва, че проблема може да е от много неща(с натрупване) (и без дедовия разбира се). Wink Когато карах Баленото много често ми се е случвало да светва чека на газ, особено след дълга гонка (сигнал от ланда или температурен датчик), след каране в "нормален" режим всичко си идваше на мястото. Редовно регулирах клапаните и чистех дроселовата клапа и колата вървеше ма... му, като изоглавена. Отблагодарила ми си е в пъти. smile006 Понякога съжалявам, че я продадох, искам да си я върна но новия собственик не ми я дава даже и за повече пари. smile003
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dr.Dimitrov
МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2018 12:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз бих се разделил с моята след като я ремонтират разбира се, не защото не съм доволен от колата,напротив,но така или иначе трябва да я продавам до няколко месеца тъй като ще липсвам от страната за поне година и не си представям да стои и да ръждясва някъде.
Alxx
МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2018 6:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Черпя: https://ndox.abv.bg/download?id=3ba78cae8f
Друг път ти ще черпиш и твоя монтьор най-вече.
Dr.Dimitrov
МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2018 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Аз малко посмених майстора, върнах си се при стария защото ми се вижда малко по-наясно с колата ми. Между другото за колегата с проблема гаднещ двигател... днес ходих да си видя разглобения двигател,оказа се развален изпускателен клапан...та сега ще ги сменя всичките плюс веригата за да не ми правят всеки месец сърдечни операции по колата Very Happy
може би е хубаво да ти проверят компресията на цилиндрите,става супер бързо, при мен поне след като се обостри проблема и направиха това стана ясно какво може да е,а днес вече го видях и проблема на живо как изглежда
Alxx
МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2018 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Ако не купуваш ОЕМ верига с обтегачи и успокоители комплект - по-добре си остави оригиналната ако не е разтегната. В транспортен автопарк с над 300 Лиани, вериги смениха едва четири коли преди да навъртят по над 500к км. Аз продадох мотора от старата на таксиметров шофьор - миналата година ми каза "най-после(!!!) го закарах за скрап на 780к".
Dr.Dimitrov
МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2018 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами мастера каза че всичко останало си изглежда добре от ангренажния комплект,а за веригата няма как да ми каже дали е разтегната, каза че трябва да се сравни в нова и тогава може да каже, утре ще му се обадя и ще му кажа ако нямат разлика да я върне, макар че аз няма как да съм сигурен тази която имам сега каква е и дали е оригиналната и дали не ми е въртят километража от някой някъде.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti