Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Проблеми с ниски обороти Суифт 1.3 93 коня 2007г ГАЗ « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
wolverine2
МнениеПуснато на: Вто Ное 28, 2017 7:38 am    Заглавие: Проблеми с ниски обороти Суифт 1.3 93 коня 2007г ГАЗ Отговорете с цитат

Здравейте колеги,
Това е първата ми тема тук и се надявам да бъдете снизходителни ако не съм спазил някое от правилата.
Следните проблеми са:
Шум и тресене в двигателя вследствие от оборотите - Има неравномерен шум при по-ниските обороти и двигателя има като периодично бумтене и тресене, започва да се усещат тези проблеми от 1000 оборота надолу и стрелката на оборотомера като се закроти на 600-700 оборота не е залепена на едно място а има леко движение нагоре надолу (не знам това дали си е нормално или не). Поне 3 майстора са я гледали на компютър и нищо не показва. Сутрин като запаля колата и поработи 20тина секунди. но преди да е загряла напълно като тръгна и примерно 10 метра преди стопа я пусна по инерция оборотите падат под нормалното и колата угасва и така докато не загрее напълно, интересното е, че го прави и на газ и на бензин. Някакви идеи какъв може да е проблема, защото този ме интересува най-горещо Very Happy Very Happy
Другия проблем е със спирачките. След смяна на предните накладки задните колела започнаха да ловят преди предните, което е много опасно, защото в плавен завой като вляза със спирачка се усеща като дърпане на ръчна и задницата поднася, същото става на прав път независимо дали асфалта е сух или мокър, а да не говорим ако е пясък или сняг, и така вече 2000км. За мен единственото решение е смяна на накладки, вие ако имате други идеи ги споделете.
И третото което не е проблем, на бордовия, който показа час температура и разход на гориво, как точно се разбира и разчита разхода защото не мога да го разбера от 0 до 30.0 е скалата и колкото по-икономично караш толкова повече се вдига 15-20-25, а колкото повече настъпваш колата толкова по ниско падат стойностите 15-13-10-7 и т.н, как точно се разчита и се смята ?
Оставям и телефон за връзка ако някой не обича да пише и му е по-лесно да обясни с две думи по телефона - 0877716419 - Владимир
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
userone
МнениеПуснато на: Пет Дек 01, 2017 2:51 pm    Заглавие: Re: Проблеми с ниски обороти Суифт 1.3 93 коня 2007г ГАЗ Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: София

wolverine2 написа:
Здравейте колеги,
Това е първата ми тема тук и се надявам да бъдете снизходителни ако не съм спазил някое от правилата.
Следните проблеми са:
Шум и тресене в двигателя вследствие от оборотите - Има неравномерен шум при по-ниските обороти и двигателя има като периодично бумтене и тресене, започва да се усещат тези проблеми от 1000 оборота надолу и стрелката на оборотомера като се закроти на 600-700 оборота не е залепена на едно място а има леко движение нагоре надолу (не знам това дали си е нормално или не). Поне 3 майстора са я гледали на компютър и нищо не показва. Сутрин като запаля колата и поработи 20тина секунди. но преди да е загряла напълно като тръгна и примерно 10 метра преди стопа я пусна по инерция оборотите падат под нормалното и колата угасва и така докато не загрее напълно, интересното е, че го прави и на газ и на бензин. Някакви идеи какъв може да е проблема, защото този ме интересува най-горещо Very Happy Very Happy
Другия проблем е със спирачките. След смяна на предните накладки задните колела започнаха да ловят преди предните, което е много опасно, защото в плавен завой като вляза със спирачка се усеща като дърпане на ръчна и задницата поднася, същото става на прав път независимо дали асфалта е сух или мокър, а да не говорим ако е пясък или сняг, и така вече 2000км. За мен единственото решение е смяна на накладки, вие ако имате други идеи ги споделете.
И третото което не е проблем, на бордовия, който показа час температура и разход на гориво, как точно се разбира и разчита разхода защото не мога да го разбера от 0 до 30.0 е скалата и колкото по-икономично караш толкова повече се вдига 15-20-25, а колкото повече настъпваш колата толкова по ниско падат стойностите 15-13-10-7 и т.н, как точно се разчита и се смята ?
Оставям и телефон за връзка ако някой не обича да пише и му е по-лесно да обясни с две думи по телефона - 0877716419 - Владимир

Здравейте,
понеже и аз имам подобни проблеми от няколко месеца, си позоволявам да пиша във вашата тема. Автомобилът на жена ми е Swift от 2006 година, японски, купуван от Миркат, 1.3 4х4.
Ползваме автомобила от 10-ия му километър до днес (около 140 000) и минахме през всички "премеждия", описани в раздела : смяна на лагер в скоростите, смяна на предно окачване, смяна амортисьори, тампони заден мост, скърцания в купето, задни полуоски, задни пружини, ревизия диференциал и т.н.
За споменатия по-горе проблем ходихме 2 пъти на диагностика, реглажи на АГУ, реглаж на безин, няколко почиствания на дюзи и стъпков двигател и накрая по съвет на сервиза на Миркат другата седмица ще я "водим" за реглаж на клапани и подмяна на пуловете на клапаните. Днес в разговор със сервиза разбрахме, че има много такива случаи и се препоръчва редовен реглаж на всеки 20 000 км на клапани и по-честа смяна на пуловете, които иначе се "заклинвали" заради газта и отмиващите и свойства.
Може би това е проблема.
Както и да е, ще пиша веднага след това.

Поздрави,
Росен,
0888317222
userone
МнениеПуснато на: Съб Дек 09, 2017 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Развитие по темата :

В Миркат регулираха клапаните, като смениха и 10 пула (всичко 296 лв). Оказа се, че и ЕГР клапана е "пътник", но засега го оставихме така. Гасненето сутрин на студено (бензин) вече го няма.

НО,

клапаните са на края на живота си, както и леглата им. Оказва се, че М13А "не обича" газ и липсата на смазващите и охлаждащи свойства на бензина. В момента някои от новите пулове са с най-малката дебелина като размер и последващата им подмяна е невъзможна. Както се изказаха в сервиза "на газ не-повече от 20 000 км и нова глава комплект" или "50-60 000 км на бензин".

Може и да са прави ...

Но не ми отговориха дали това е само за японската изработка или и за унгарската...

Това е, ще я караме само на бензин и ще се опитаме да я продадем в следващите 1-2 години.

ПП В тази връзка продавам АГУ Бардолини с ОБД и напълно сервизирани рейка и дюзи, както и 30 литров резервоар (за в багажника).

Росен
0888317222
Boeca58
МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 4:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега,благодаря за изчерпателния отговор.На 99% бях сигурен,че това е проблемът,но тайно се надявах да е нещо по-безболезнено.Моето Сузи го диагностицираха в Русе,сервиз Автосвят.Казаха ми ,че поради използване на газова уредба има вкопаване на клапаните и трябва да се прави ремонт на главата.Цена около 1500 лв.Сигурно ще пробвам с един реглаж на клапани дали ще спре това гаснене сутрин,но не знам кога е слагана тази уредба и дали има възможност за регулировка.После в Mobile.bg и никога по-вече кола на газ.Поздрави!
Върнете се в началото
hishnika
МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Кюстендил

Сега и проблем с главите ли имат на 140 000 км. и клапани ше правим,по долу поствам снимка на километража на мое рено клио симбол фабрично жълто 2005г.,такси и от първия ден като такова с метанова уредба и на 902 000 км.пукна блок и сега е с друг двигател,но проблеми с леглата на клапаните не е имало.Ако някой се интересува от обурудвана глава имам двигател за тия сузукита с надрани биелни лагери,но главата не е сваляна и мисля ,че е здрава.

BMW 520 e39 -Метан
Върнете се в началото
userone
МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Boeca58 написа:
Колега,благодаря за изчерпателния отговор.На 99% бях сигурен,че това е проблемът,но тайно се надявах да е нещо по-безболезнено.Моето Сузи го диагностицираха в Русе,сервиз Автосвят.Казаха ми ,че поради използване на газова уредба има вкопаване на клапаните и трябва да се прави ремонт на главата.Цена около 1500 лв.Сигурно ще пробвам с един реглаж на клапани дали ще спре това гаснене сутрин,но не знам кога е слагана тази уредба и дали има възможност за регулировка.После в Mobile.bg и никога по-вече кола на газ.Поздрави!

Преди да се "предадете", пробвайте реглаж на клапани и смяна на пулове. Не е скъпо. В събота ще правя "водородно" почистване на главата, колеги преди мен са го правили и проблемите с ЕГР-а изчезват. После смяна на масло с пълна синтетика. Ще пиша и след това ...

От друг източник проучих, че само "японките" имали такъв проблем, защото в страната на изгряващото слънце не знаят какво е газ.

А за колегата "hishnika" - в момента карам една Дачия Логан 2 MCV 1.5 dci - Рено и в сутиен да ми го сложиш, не ми го хвали. Следващата седмица ще пиша какво е станало след "водорода" ...
hishnika
МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 12:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Какво като караш дизелова Дачия,това няма нищо общо с бензина ,там проблемите са други.От няколко таксита които давах под аренда просто и за мое учудване рендето нвъртя доста километри вместо да отпраши за Надин или друга автоморга.От твоя източник може ли да извлечеш информация каква е разликата между Японските и Унгарските сглобки,защото съм разглобявал и двата двигателя, а и в момента имам един от японско сузуки ,но визуално не виждам разлика или това е военна тайна.
BMW 520 e39 -Метан
Върнете се в началото
userone
МнениеПуснато на: Нед Дек 17, 2017 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

- "Oт твоя източник може ли да извлечеш информация каква е разликата между Японските и Унгарските сглобки,защото съм разглобявал и двата двигателя, а и в момента имам един от японско сузуки ,но визуално не виждам разлика или това е военна тайна."

Циментацията на клапаните - Японките не "понасят" газ.

- "Какво като караш дизелова Дачия,това няма нищо общо с бензина ,там проблемите са други"

Не хваля Чеушеско-то, то си е морга поначало. Ама и Рена-та са същата боза. Имал съм навремето и Клио, и Меган - все същите тояги.

Тук обаче говорим за Сузуки - на "японките" им трябва охлаждането от бензина, внесто това в БГ получават отимиване на "мазането" от газта....
hishnika
МнениеПуснато на: Нед Дек 17, 2017 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Това ми е ясно за клапаните и окопаването на леглата им в цилиндровата глава,ама тогава излиза ,че се използва различен материал за клапаните и главите за европа и азия.Нещо не ми се вярва,а се съмнавям да произваждат двигатели в Унгария,по скоро идват от Япония.
BMW 520 e39 -Метан
Върнете се в началото
Alxx
МнениеПуснато на: Пон Дек 18, 2017 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Моторите са японски, а смехориите на миркат по-горе не искам и да се напъвам да коментирам. Смотани са ви газаджиите, затова ви горят клапаните. Гоните евтинията, слагат ви евтини и неподходящи за колата компоненти и за капак като не се настрои правилно и не се проверява редовно - айде за скрап. М16А и М13А са от еднакви материали и много сходни параметри на конструкцията. На двете ми М16-ки съм навил сумарно над милион(едната метанова) само със смяна на гарнитура и редовен реглаж на всеки 60-80к км. При какви "майстори" ходите бе, хора?!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Кулинарно с ТОни | Dore Aesthetics Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti