Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Мнение, сервиз, консумативи за Suzuki Grand 1.9 DDiS « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
L1ubaka
МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2017 8:39 pm    Заглавие: Мнение, сервиз, консумативи за Suzuki Grand 1.9 DDiS Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте,
Нов съм във форума и бих искал да попитам няколко неща свързани с джипката и ще съм много благоарен ако някой се отзове.
Някой може ли да даде мнение за джипката Suzuki Grand 1.9 DDiS? По конкретно ще я ползвам за дърпане на лодка, как е 4x4то - бавните ок ли са? Консумативите на какви цени са, примерно смяна на масло, филтри, ремъци и ролки (едно нормално обслужване)? Може ли някой да даде координати на добър севриз в София за обслужване? Гледах няколко джипки и ми направи впечатление, че при натискане на бутона ESP не индикира по никакъв начин лампа на таблото при работа на място. Нужно ли е в движение да се включи/изключи ESPто за да индикира? Харесах една 2006 година, но ми направи впечатление, че в лявата част до двигатела има букса която не е вкарана никъде, все едно липсва друг кабел или някваква връзка - http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=908141&d=1491251463
Също къде се намира номера на рамата и какво е специфично за модела което трябва да се гледа при покупка?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KDK
МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2017 11:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Колега не си писал от къде си! За София взимаш джипката и бегом в Миркат кв. Левски за диагностика smile026 , ако ти кажат, че за годините си е добра взимай я. Wink Поддръжката е доста по трудна(и скъпа) от лек автомобил (гума лятна "най-евтината" 1 бр. 150лв.) За лодка да дърпа става но зависи от терена Cool Двигателя е РЕНО и има потенциал, но се запушва от нашата нафта при каране в града, и тогава едни филми не ти ги пожелавам. Crying or Very sad НО ПЪК КАКЪВ КЕФ ДОСТАВЯ, НЕ Е ИСТИНА. smile006
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
L1ubaka
МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2017 6:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Мерси за инфото. Попринцип съм от Видин, но си живея в София. Кофтито е, че джипката е във Враца и няма как да я закарам на диагностика, тъй като е нов внос. Да речем, че веднъж месечно ще карам около 500 - 600 км извънградско ок ли е за DPFa или са му малко километрите и ще се запуши в даден момент? Иначе ще се кара по асфалт, пясък (ще се тегли лодка) и зимата по планините. Насочих се към Витарата заради бързите и бавните като цяло. Приблизително каква е цената за смяна на ремъци, ролки и масло? Също какво Ви е мнението за буксата от снимката (в приложения линк - http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=908141&d=1491251463), дали е нещо сериозно или нещо което липсва.. ?
Върнете се в началото
sv_genov
МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2017 12:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За ESP-то - трябва да задържиш натиснат бутона около 20 сек за да го изключиш. Тогава ти светва лампа на таблото, че ESP е изключено.
Върнете се в началото
maykyla
МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2017 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, купих си сузукито със същия двигател ( Внос от Италия ). За DPF филтъра ако нямаш на таблото грешки работата е 50/50 утре ще ти снимам един маркуч, който от филтъра с свързан към датчика който мери налягането му и вече ти дава грешка към компа. Та моя маркуч беше срязан отворен към атмосферата тоест компютъра не ми дава грешка, колата вървеше привидно добре за първите км докато я купих. Оказа се, че филтъра е запушен. Ходих при едни момчета в Русе, премахна го физически и софтуерно както и ЕГР. Досега правих турбо ( 600лв) рециклирано във Варна. Смених масла на скоростна кутия защото много трудно ми влизаха скоростите, та за масла на скоростна кутия, диференциалите, ремъци, ролки и демферна шайба за 750лв. ( в Габрово, тук живея ). Месец по късно смених съединител за 800 лв.( алтернативен вариант на същия този който струва хиляда и косур..). Сега ми останаха накладките.. Джипката ми хареса за снегът, който падна тук ( около 50см. в не утъпкан) и калта в която ходих за риба джипката се представи много добре . В снегът дори не ми се наложи да стигна до блокажи и тем подобни.. Доста твърдо вози, но има перфектна видимост върху пътя, казвам го защото служебната ми анти кола е Зафира и там работата е 50/50. Наскоро четох в офф форума за двутактовото масло в нафтата. Сипах му и джипката взе да мърка, като доволен котарак. Досега от всичките хвалени нафти най добре върви от алпин дизела на ОМВ. Колкото за въпроса ти за дърпане на лодка има един колега от Варна някъде в форума беше описал подробно за дърпането на лодка (разход и тем подобни). Есента издърпах един outlander от калта в яз.Батак беше по корем..е нямаше проблем освен с въжето. Ако имаш някъкви въпроси можеш да пишеш на лично до колкото мога да помогна пиши...
Very Happy
Върнете се в началото
kutsarov
МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2017 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: Плевен

maykyla написа:
Здравей, купих си сузукито със същия двигател ( Внос от Италия ). За DPF филтъра ако нямаш на таблото грешки работата е 50/50 утре ще ти снимам един маркуч, който от филтъра с свързан към датчика който мери налягането му и вече ти дава грешка към компа. Та моя маркуч беше срязан отворен към атмосферата тоест компютъра не ми дава грешка, колата вървеше привидно добре за първите км докато я купих. Оказа се, че филтъра е запушен. Ходих при едни момчета в Русе, премахна го физически и софтуерно както и ЕГР. Досега правих турбо ( 600лв) рециклирано във Варна. Смених масла на скоростна кутия защото много трудно ми влизаха скоростите, та за масла на скоростна кутия, диференциалите, ремъци, ролки и демферна шайба за 750лв. ( в Габрово, тук живея ). Месец по късно смених съединител за 800 лв.( алтернативен вариант на същия този който струва хиляда и косур..). Сега ми останаха накладките.. Джипката ми хареса за снегът, който падна тук ( около 50см. в не утъпкан) и калта в която ходих за риба джипката се представи много добре . В снегът дори не ми се наложи да стигна до блокажи и тем подобни.. Доста твърдо вози, но има перфектна видимост върху пътя, казвам го защото служебната ми анти кола е Зафира и там работата е 50/50. Наскоро четох в офф форума за двутактовото масло в нафтата. Сипах му и джипката взе да мърка, като доволен котарак. Досега от всичките хвалени нафти най добре върви от алпин дизела на ОМВ. Колкото за въпроса ти за дърпане на лодка има един колега от Варна някъде в форума беше описал подробно за дърпането на лодка (разход и тем подобни). Есента издърпах един outlander от калта в яз.Батак беше по корем..е нямаше проблем освен с въжето. Ако имаш някъкви въпроси можеш да пишеш на лично до колкото мога да помогна пиши...
Very Happy

Колега кой точно комплект съединител си взел? И на мен ми предстои смяна.Много трака когато не е на скорост,и педала ене е натиснат.
Казаха ми стряскащата сума 2000 лв. + 250 за работата
L1ubaka
МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2017 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здрасти аз смених съединител и лагер помпа, предложиха ми 3 варианта, aspin с помпа за 650, valeo 850 съедимнител + пома за 200 и за 1500 само съединител luk+ 200 за помпа, избрах средния вариант. За работа от 250 до 500, зависи къде в доста сервизи проверих. Навсякъде препоръват да се сменят и двете, защото ако едното замине се сваля всичко. Витарата е 1.9 ddis 2006. Още нямам 1000 км и не мога да дам мнение , но за сега няма нищо общо с предишното тресене и твърд съединител.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Кулинарно с ТОни | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti