Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Проблем при запалването « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
rosen dimitrov
МнениеПуснато на: Съб Ное 18, 2017 5:05 am    Заглавие: Проблем при запалването Отговорете с цитат

Имам тоя проблем от повече от половин година, откакто купихме колата Лиана 1,6 103 коня 2006-2007г бивше такси на около 200 000 километра. На толкова е , защото пет години е била запорирана в банка. При завъртане на ключа при опит да запаля, всеки път прави един и същи номер, т.е. достигайки онази точка на завъртане, от която работи възвратната пружина на ключа за запалване, пробвам няколко пъти, докато завърти стартера. Сега не съм в България и ми се случи една сутрин да въртя сто пъти, без да има какъвто и да било резултат. При бутане верно пали веднага, но не мога всеки път когато не запали да я бутам по улиците, а и комбито не е лека все пак. Дали е стартер, бендискс или плочката /ако има такава/ зад патрона на ключа за запалване не зная , но познат ключар по телефона ми каза, че може да е от чипа на допълнителната аларма която беше на колата още преди закупуването и. Имате ли представа, какво мога или трябва да погледна и проверя и мога ли да се справя сам извън стараната, защото ако я закарам в сервиз в Германия където съм, предполагам ремонта ще ми струва повече от колата.
Ако имате идеи, моля споделете, колегата ми е инженер и имаме под ръка всякакви мултицети и пробници. Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mironski
МнениеПуснато на: Съб Ное 18, 2017 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Привет.
Да разбираме, че не стартира стартера?
Има "плочка" зад ключа.
Първо се измерва дали "пристига" напрежение до клемата на стартера за самото му стартиране - тънко кабелче, при завъртане на ключа в крайно положение. Ако се установи наличие на 12V, то следва да се отвори стартера и да се проверят четки и да се почисти корпусът му притискащ четкодържателя.
Ако не "пристига", трябва да се измери дали се подава напрежение на някой от кабелите при завъртане на ключа в последната му позиция - стартиране.
Ако има 12V от ключа, но на клемата на стартера няма "никой", то се търси къде е прекъсната връзката ( обикновенно алармата прекъсва "нещо" през реле - намирате го и му замостявате оперативните контакти). Това дистанционно няма как да се установи.
rosen dimitrov
МнениеПуснато на: Съб Ное 18, 2017 11:24 am    Заглавие: Re: Проблем при запалването Отговорете с цитат

Извинете за въпроса, но бихте ли ми дали линк към някой сайт , за да видя къде са окачване, кабели, клеми и бушони на стартер и бендикс на Сузуки лиана. Предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mironski
МнениеПуснато на: Съб Ное 18, 2017 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

http://epc.japancars.ru/suzuki/#bWFya2V0SWQ9PTV8fHN0PT0zMHx8c3RzPT17IjEwIjoiXHUwNDIwXHUwNDRiXHUwNDNkXHUwNDNlXHUwNDNhIiwiMjAiOiJcdTA0MTVcdTA0MzJcdTA0NDBcdTA0M2VcdTA0M2ZcdTA0MzAiLCIzMCI6IkxpYW5hIn18fG1vZGVsSWQ9PTIyfHxlcXVpcG1lbnRJZD09MTcxMDl8fHBvc0ZpbHRlcj09TU9ERUwvUkg0MTREfHxncm91cElkPT0yNDYw
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti