Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
iveshko
МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2017 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: София

Да....единственото при колите на Сузуки,което ме привлича е ценатаSmile
През 2012г. когато взех SX4 oт Миркат беше мисля 27000лв. с ниво GLX
Тогава гледах и Fiat Sedici,абсолютно същото...само че му искаха към 35000лв. и направо им казах довижданеSmile
Явно тогава съм извадил късмет,че бяха от последните,преди да ги спрат от производство,беше много люта зима,аз я купих февруари...дилърите бяха склонни на отстъпки и пазърлъци.
Подариха ми цвят металик и алармата,които излизаха някъде към 800-900 лв. + някакви други такси и каското за 1 година,което си беше жива далавераSmile
Сега мисля да я продавам и се оглеждам за нещо по-ново и евентуално малко по-голямо...иначе съм доволен много от колата...,не мога да кажа същото и за сервиза им обаче....
GMM
МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2017 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Здравйете,

Nocturne - благодаря за навремените отговори. Много полезна информация.

Аз се спрях отново на ASX.

Имах такъв преди. Карах го 5 години и 160 000 км. Смених предни накладки, предни чистачки и запалителни свещи за тези километри. Продадох го в пълно здраве.
Не съм имал проблеми с колата или сервиза.

Бях решил, че няма да си взема шумна и асматична нова кола. (От всичко друго бях доволен).

Днес реших да не рискувам с турбо бензин с дирекно впръскване и да си взема ASX моделна годаина 2018. Произведен в Япония. (Произведените в Китай са за локалния пазар ме увериха от БС).
Не блести с нищо. Просто е удобен и здрав. За предимно градско върши работа. Естествено не на цената посочена на сайта.

Правя компромис с модерните екстри и динамката на автомобила заради доказала се здравина. Дано не съжалявам, че не се ориентирах към сузуки този път.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

GMM,
да това с цената е много важен момент. Защото ASX според мен е скъп за това, което предлага, но ако ти го смъкнат малко и наистина е произведен в Япония е супер. За второто лесно може да провериш на една от предните врати има табелка с рамата. Ако започва с J значи не те лъжат.
Определено след като взимаш финални бройки на един доста дълго произвеждан модел на една доста качествена марка с бензинов атмосферен двигател не би трябвало да имаш никакви проблеми.

Аз на S-cross-а все още не мога да си наглася удобна позиция на седене и вече установих защо... В едно ревю на Витара казаха като недостатък, че воланът седи под много странен ъгъл. Явно при S-cross е същото. Просто е наклонен напред, затова горната част ми идва далеч при максимално издърпана към мен позиция. Ако го сваля по надолу за да седи по-вертикално ми закрива километража.
acdcpk
МнениеПуснато на: Съб Окт 07, 2017 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Nocturne написа:
acdcpk написа:
Вчера я напълних до горе и засякох.Ще карам поне 300км. смесено и ще напиша за разхода.

Ти щом си засичал по метода пълно празно в София и то няколко пъти-това е достатъчно... Истинско градско софийско ли ти е карането или се движиш по околовръстното?
Ако твоята кола харчеше колкото моята щях да се успокоя. Щях да си кажа-майната му, явно бензиновата кола си харчи, макар че сме 2017 година и технологиите са много напреднали, макар, че е супер лека и с нов двигател.
Но сега след като знам, че моята харчи към 11/100, а твоята 6.5/100, което е повече от 4 л. разлика се дразня, защото си мисля, че нещо не й е наред. Ще изчакам да стане на повече километри, пак ще засичам и така.
Иначе вече и свикнах и мога да кажа, че колата носи доста удоволствие от карането. Върви страхотно, паркира се лесно, а вътре е достатъчно просторна. Камерата за заден ход има широк обхват и човек вижда дали се задава кола и може да излезне от места, където колкото и да си върти човек главата няма как да види.

И така-засичането приключи.300км. за 24литра-8 на 100.Обаче не съм изненадан.Пътувах от Овча купел към центъра и обратно всеки ден+около 100 км по магистрала.Понеже затвориха всички изходи от Овча,сутрин престоявам около 50мин. в задръствания.Вечер горе долу е добре.Плюс това се хващам,че след над 7000 км й свикнах и започнах да я настъпвам повечко.В смисъл,че понякога се напъвам срещу състезателите до светофара,а и по магистралата с около 160-180.По скоро ме учудва,че борда още показва 6,6/100.А и климатика си го включвам почти непрекъснато,ма то и преди беше така.И все пак,ако за зимата остане така-добре.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пет Окт 13, 2017 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

В този немски сайт има всякакви оригинални аксесоари и части за S-cross
https://autofuerst-shop.de/genuine-suzuki-accessories/Suzuki--SX4-S-Cross/
+ оригинални сензори за гумите на по-добра цена от тази в България:
https://autofuerst-shop.de/wheel-accessories/genuine-suzuki-tyre-pressure-sensor.html
acdcpk
МнениеПуснато на: Нед Окт 22, 2017 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Малко новости и наблюдения.В края на седмицата ходих до с.Арда(на 30 км.след Смолян,на границата с Гърция).Разстоянието е 300км,а пътя отнема 4часа.Разход:430км. с 25 литра.Приблизително 5,81л/100км.Разходът е великолепен,обаче:по магистралата с около 160км/ч.за 120-130км.През останалото време -60-80км/ч.Не защото не ми се кара по-бързо,а защото с около 80км/ч при влизане в завоите колата или недозавива,или презавива.Т.е. или си в насрещното или на банкета.Изобщо мъка и страхотна умора.Просто по завоите след Рожен се влачих със 60,за да не се разповръщат пасажерите.На магистралата беше супер,нямаше кой да ме настигне в лявото платно.И на отиване и на връщане.Просто изстребител.Останалото обаче....
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2017 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Аз забелязавам леко недозавиване, но като цяло съм доволен, можеше и по-зле да е.
Доста по-добре се взимат завоите на Sport mode, определено позволява влизането с по-голяма скорост и задните колела оправят нещата!
Ако беше с по-спортни гуми и на Sport mode мисля че и на завоите няма да има много коли, които да те хванат Smile
Абе като цяло количката ме радва и ми е приятно да я карам.

Продължава обаче проблема с прекомерния разход на гориво. Доста често борда ми показва 12/100 в София. Варира между 10-12 като цяло. По каталог е 6.7, това отива на почти двойно!!!

Купих зимни гуми за оригиналните джанти, с много добра отстъпка.
Michelin Alpin 5, 215/55/17 94H за 1058 лв. с доставка до адрес. С ДОТ 07.2017, Made in germany.
Нямам търпение да завали сняг и да видя как се представя AllGrip Select системата Smile
acdcpk
МнениеПуснато на: Вто Окт 24, 2017 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Абсолютно си прав,но забравих за Спорт-а.Пък и нормално-тъмно,натоварено движение и колата почва да се държи странно.Просто ме изненада.А и цялото ми внимание беше да я държа в завоите.На прибиране не бързахме,че тръгнахме рано и тук спри,там спри-въобще не съм се замислил.
П.П.Моите гуми още ги чакам Embarassed Embarassed .
П.П.П.Колкото до компютъра-моя си стои на 6,5 среден разход и на 38км. средна скорост.Ма няма магистрала,няма градско.Та и аз не съм особено сигурен в показанията му.
Върнете се в началото
acdcpk
МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2017 8:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

И така:вчера "обух" Сузка с Дебика Фриго HP2,94V,M+S със усилени бордове,размера е на оригиналните джанти.Цената е около 190лв. на гума.Имаше малко екшън с датчиците,но сравнително лесно(с допомпване)всичко се оправи.Всъщност то не е и проблем,защото на таблото ти показва коя гума е мека.Возят меко,не са по-шумни от летните.Надявам се да не ми дават ядове и да "драпат"в снега.
П.П.Гумите доказано са произведени във Франция и са с ДОТ-07.17г
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2017 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Аз миналата седмица сложих моите зимни гуми. Чаках маса време, защото хората, които ги слагаха се чудили, защо датчиците не сработват и свети удивителна на таблото. Аз им казах, че просто трябва да се покара малко и ще изчезне и че е трябвало да ме питат... така и стана. 500 м. след като излезнах от сервиза удивителната изчезна и 4-те датчика почнаха да подават информация към компютъра. В началото тази информация е винаги грешна, смисъл показва различно налягане от реалното, трябва да се покара повече, за да отчете правилното. В последствие всичко е вече на 6.

Воланът стана с една идея малко по-твърд и по прецизен с новите гуми. Но колата чувствително се спъна. Явно защото летните са с оценка за разход на гориво B, а зимните E, което значи много по-голямо съпротивление при търкаляне.

В четвъртък съм в сервиза на Дженеръс Ауто за същите неща, за които ходих и първия път. Стъклото на шофьорската врата шуми със скорост над 80, стъклоповдигача нещо не е наред и не прилепя отгоре добре. Има шум като резонанс в дясна предна врата, мисля, че някоя щипка може да е откачена. А разходът на гориво сутрин (при темп. около 4 градуса) в задръствания преди да загрее ми стигна 12.9/100!!! Общо взето под 10.5 ми е невъзможно да падна освен ако не карам по Цариградско. Този разход от 6.7 дето са го дали по каталог освен извънградско с 80 км няма как да се постигне с моята кола!
iveshko
МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2017 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Като напълниш резервоара догоре,бордкомпютъра колко километра пробег ти дава на таблото?
acdcpk
МнениеПуснато на: Сря Ное 01, 2017 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

iveshko написа:
Като напълниш резервоара догоре,бордкомпютъра колко километра пробег ти дава на таблото?

Моят дава 590-600км,но то се определя от последни среден разход.А както споменах по-горе,не мърда от 6,6/100,въпреки че не е верен.
Върнете се в началото
iveshko
МнениеПуснато на: Сря Ное 01, 2017 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Въпроса ми беше към Nocturne...нека и той да каже....иначе е толкова,около 580-590км. някъде....и дава разход около 7-8л/100км. ,което пак е относително,при мен нещо се е прецакало,и сега като напълня резервоара до горе ми показва към 450км. пробег,и съответно разход 10,5-12,5л./100км.Това е по борд компютъра,реално пак си минавам към 550-580км. с реален разход градско към 8л./100 и извън градско 6,5-7л./100км. ако спазвам ограниченията разбира се...Smile
Затова зададох и този въпрос.Ако му дава 12-13л./100км. градско,определено нещо не е наред с колата....така мисля..
Най-високия разход ,който някога съм имал е когато я карах преди 2 години в Германия на аутобана с 170-180км./ч ми даде 11/100км. реално....
GrandVitarist
МнениеПуснато на: Сря Ное 01, 2017 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Доста особености-иска доста свикване.Само кажи има ли система за разпознаване на препятствие и да спира сама.И дали датчика е на същото място и трябва ли да го бършеш с кърпичка.
Върнете се в началото
GrandVitarist
МнениеПуснато на: Сря Ное 01, 2017 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Проверете и датчика.Пълнете резервоара до преливане,минават 200 или 300 км и отново догоре.После се смята и се вижда правилно ли показва умната джадажа.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща Страница 6 от 8

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Кулинарно с ТОни | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti