Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2
 СВЕТЕЩ ЧЕК И ПРОБЛЕМИ С ОБОРОТИТЕ НА СУЗУКИ СУИФТ 1,3 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
rockton
МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 7:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Люлин-3

kalata написа:

Момчета, имам нужда от вашата помощ. Преди няколко дни бях свалил акумулатора за зареждане. От вчера имам светещ чек, при загрял двигател оборотите падат до около 500 и дори надолу - аха да загасне. Търся вариант да прочета грешката, защото не съм в България в момента.

На Суифт 1.3 от 2006г. може ли да се прочетат грешките без диагностичен кабел? Бях срещал един клип с последователно включване на габаритите няколко пъти и после грешките се изписваха на дисплейчето с километража. Някой знае ли нещо?

Дано не е нещо притеснително. Дали е този "електронен дросел"? Как се обучава?

Разчитам на вас, преди да отида в сервиз и там за "добър ден" да оставя поне 50 евро. Smile

За четенето на грешка в двигателният контролер, се прилага кодочетец, аз ползвам фирмената апаратура за Сузуки тъй като работя професионално диагностика електро и електроника по автомобили предимно азиатски. За всяка една марка разполагам със фирменият скенер, не знам да иманачин за самодиагностика чрез вкл. на някой бутон или превключвател. Ако има такава функция то би трябвало тя да е описана в ръководството на потребителя, юзер мануала-книжката към колата!
Всички калибровки, адаптации и обучаване на компоненти от горивната система, както и на дроселната клапа и обороти на празен ход става чрез и през диагностичният скенер фирмения, през друг универсален или OBD II четец не става, тъй като чете и прие грешки и вижда ограничена база живи данни , но в него липсват специалните функции и настойки! Ръчно обучаване на дроселната клапа, без апаратура няма такъв метод за автомобил след 2002 година.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalata
МнениеПуснато на: Чет Авг 31, 2017 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

kalata написа:
На Суифт 1.3 от 2006г. може ли да се прочетат грешките без диагностичен кабел? Бях срещал един клип с последователно включване на габаритите няколко пъти и после грешките се изписваха на дисплейчето с километража...

Колеги, отговорът е ДА, МОЖЕ. Тествах го лично на моята кола - първият линк по-долу.

YouTube Suzuki Swift 2006 четене на грешки

YouTube Suzuki Swift Самодиагностика своими руками

При всички положения при проблем винаги е задължително да се посети специализиран сервиз или опитен специалист, притежаващ необходимата апаратура. Софиянци могат да се обръщат към колегата rockton.

Когато сте на път и не можете веднага да посетите сервиз, проверете какви грешки се изписват на дисплея и тогава започнете да търсите решение на проблема.
kalata
МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Колеги, добавям малко нова информация по моя проблем.

Оборотите се регулираха, явно клапата се адаптира сама. Погледнах дали има зацапване - ами няма, супер чиста клапа, както и пътищата след нея, чак се изненадах приятно.

Но, чека продължава да свети. Днес се сдобих с диагностичен уред, пуснах една проверка и излезе следната грешка:

P0031 - HO2S Heater Control Circuit Low (Bank 1 Sensor 1)

тук има описание на грешката

Накратко - първата ламбда сонда. Утре ще проверя ел. връзките и контактите, после ще видя какво съпротивление дава самата сонда. Ако е извън нормите ще се наложи да я сменя.

Ще се радвам, ако междувременно споделите полезна информация и насоки.
kalata
МнениеПуснато на: Чет Окт 05, 2017 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Колеги, дайте съвет.
Съпротивлението, което дава сондата е в нормите - явно е наред. Трябва да проверя ел. връзките и контактите дотам, но не виждам причина проблема да е от тях.

Колата върви и набира съвсем нормално, разходът на гориво е както преди, защо продължава да свети пустия чек?
mironski
МнениеПуснато на: Чет Окт 05, 2017 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Подгрева на сондата не е в ред.
Измерване на напрежението при запален, студен двигател колко е, но на подгрева, ако е с 3-4 извода.
С колко извода е сондата?
kalata
МнениеПуснато на: Пет Окт 06, 2017 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Привет Миро,
с четири извода е сондата. Ето извадка от ръководството, направих проверка само на съпротивлението (стъпка 7) и е в нормите - около 6,1 ома беше точно при 20 градуса температура на въздуха.

Реших, че ако съпротивлението не е в нормите, значи сондата е за смяна. Сега какво ще ме посъветваш да премеря/проверя?
Поздрави

mironski
МнениеПуснато на: Съб Окт 07, 2017 8:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Само "живи" данни ще покажат какво се случва.
Измери какво напрежение достига до подгрева. 12V.
Подмяна.
kalata
МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Привет Миро,
точно 12V идва до подгрева.
Незнам "живите данни" какво ще покажат, аз гледам доста параметри през Torque Light приложението и един ELM327-Bluetooth OBDII интерфейс. Всичко изглежда в норма. Може да си купя и PRO версията да видя там какви допълнителни възможности има. Ако отида в сервиз на диагностика, най-вероятно ще ми кажат същата причина - сондата е за смяна. Very Happy

Сега освен, че ме дразни жълтата лампа на таблото, друго притеснително няма - колата върви и харчи нормално. Мога ли да си карам така и докога?
fireman-pk
МнениеПуснато на: Пон Окт 16, 2017 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Аз имах подобен проблем с моя Суифт. След диагностика в Миркат ми казаха първа ламбда сонда, при което си закупих нова оригинална от тях. Преди постоянно ми светеше чека за грешка, а след смяната се случва 1-2 пъти годишно. При диагностика пак дава първа ламбда сонда, като колата няма проблем с вървеж или разход, което ме навежда на мисълта, че не е ламбда сондата проблема. Тъй като чека ми светва твърде рядко, не съм се занимавал да търся откъде идва проблема, защото както каза винаги дава ламбда сондата. Така, че не бързай със смяната ѝ, но не знам как би могъл да се хване реалния проблем. Може би моментно дава някаква грешна стойност, светва чека и в последствие си работи нормално, но грешката си остава на компютъра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2 Страница 2 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Кулинарно с ТОни | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti