Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Чек лампи (аварии) на сузуки Гранд Витара 1.9 ДДис 2006. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
cgergov
МнениеПуснато на: Съб Сеп 02, 2017 11:38 pm    Заглавие: Чек лампи (аварии) на сузуки Гранд Витара 1.9 ДДис 2006. Отговорете с цитат

Местожителство: София

Здравейте,
Наскоро се сдобих със СузукиГВ 1.9 ДДис 2006. Светкат и гаснат разни лампи в оборотомера и не всичко знам за какво е. Има ли някой свестен мануал или линк към такъв, където са обяснени чек лампите. Прелистих някакъв мануал онлайн от 290 стр. , но там почти нищо полезно не видях по този въпрос. Малко предистория - като купих Витарата заредих почти празния резервоар за 50 лв на ОМВ евтината нафта. Минах над 200км като нямаше проблеми. Втория път заредих пак за 50 лв на 1.75лв/лит в Хидрострой-препоръчана и прехвалена нафта от приятели каращи с нея. Още на първите 15-20 км светна лампата в оборотомера долу на ДПФ-а. След 5-6 км загасна, следващо палене след минути светва и след 5-6 км гасне. Така 3-4 пъти като единия път е забелязано от пътника и изпушване отзад. И последния път не гаснее, казвам си ще я поразходя от София до Плана на една екскурзийка, ще позагрее, ще се поразвърти на 2000-3000 об. и пак ще изчисти ДПФ-а т.е. ще изгори саждите. Да ама Не, освен , че не загасна лампата то и след Железница нагоре светна и една правоъгълник с начупена линия в него, намираща се в оборотомера по средата в ляво. Забелязах , че не мога да вдигам над 2000 об. На връщане след като запалих двигателя след около 5 часа престой, втората лампа не светеше, вървежа се оправи но надолу до София не загасна лампата на ДПФ-а. Като поизхарча тази нафта и светне резервата смятам, ако все още върви колата, да сипя от скъпата нафта на ОМВ и да наблюдавам. Май работата върви да правя Витарата от Евро4 на Евро3 - без ДПФ и същевременно да намеря специалист да пипне надявам се качествено и компютъра...
mironski
МнениеПуснато на: Нед Сеп 03, 2017 12:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Прегледайте!
Това ли е?
cgergov
МнениеПуснато на: Нед Сеп 03, 2017 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mironski,
това е лампата която светна, а след 5 ч. като запалих не светеше. С моя лош английски разбирам, че има проблем в горивната (инжекционна) система. Някъде споменават филтър, по натам и ДПФ-а се споменава. Ако е филтъра горивен - то проблема ще е никакъв. Виждам, че влизат 2 проводника в горната капачка на филтъра и си мислех, че е някой датчик за налягане и, че зимата може да сработи при запушване. Има логика нагоре по баира да е сработил при 10-30 л/100 разход, а надолу при 0-1-2 л/100 да не сработва , ама знам ли, не съм сигурен все още...
mironski
МнениеПуснато на: Нед Сеп 03, 2017 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Привет отново.
Има вероятност това да е свързано с "прегряване" на катализатора, породено от "проблема" с DPF.
cgergov
МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, засега говорим с вероятности, очаквам и някой друг с опит да даде мнение.
rockton
МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 7:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Люлин-3

cgergov написа:
Благодаря, засега говорим с вероятности, очаквам и някой друг с опит да даде мнение.

-За да се даде точна диагноза е нужно да се направи коректна и вярна диагностика на автомобила. Работя със фирмрната дилърска диагностично калибровачна система за марката ,SDT II. Ако желаете обадете се на телефона в подписа ми , ще помогна със диагностицирането и разрешаването на проблема.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cgergov
МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

rockton, докато търсех инфо по моя проблем срещнах Ваши мнения, видях подписа и приех възможността да се свържа с Вас. По мое мнение рано или късно ще се наложи да се премахне ДПФ-а. Вие имате ли възможност механично да се премахне или избуши ДПФ-а и да препрограмирате компа да не търси или обслужва ДПФ и най вече каква ще е цената за мен.
KDK
МнениеПуснато на: Нед Сеп 10, 2017 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

И ква стана тя!!!! Crying or Very sad Само компютри, решават как да си караш колата Laughing Между другото колеги питайте "rockton", мисля, че може да помогне. smile032 много е точен, поне на мен ми помогна за моя японско-френски хибрид smile029
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cgergov
МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2017 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

KDK,
Такива са работите с компютрите. При мен в службата замениха ръчки и лостове с компютри и махнаха хората, накупихме си стари коли с компютри - изпразват ни се джобовете от някакви си лампета светкащи по таблото. А колкото до "новото" ми сузуки поне още 2 пъти ми гасне лампата за ДПФ-а и при следващото палене почти веднага светва. Вчера пак светна след 3-4 км пробег и лампата - правоъгълник с начупена линия в него. По всяка вероятност не е от прегряване на катализатор - за 3-4 км и 7-8 мин работа на двигателя трудно нещо да прегрее. След около час престой не светеше вече, а по късно загасна и ДПФ-а. Все по натрапчиво ми се върти в главата извода, че с първата сипана нафта (виж първия ми пост) не забелязах над 200км никакви проблеми а след втората сипана нафта почти веднага светват посочените лампи. Вече привършва горивото и като светне резервата ще сипя за 50-60 лв от скъпата на ОМВ уж с добавки, ще наблюдавам и ще пиша какъв е резултата.
KDK
МнениеПуснато на: Пон Сеп 11, 2017 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

cgergov при мен даже и лампите не светваха, но колата забиваше нос и с хубава и лоша нафта(българската), през 2016г. навъртях 6800 км. из Европата (Сърбия, Унгария, Австрия, Германия, Белгия, Англия, Франция, Люксембург и обратно) как тази кола не хлъцна, не тракна и разхода свали под заводския smile010 . Зареждал съм в градове, селца, кантони и даже спирки а в Люксембург разлях малко нафта на земята (около 10-20г.) докато платя нафтата се беше изпарила(никой няма по обслужването на бензиностанциите освен каса). В България в нафтата слагам добавка на "Бардал". smile032 Махнах DPF и EGR и я направих Евро 3, чипосах мотора и сега върви като лека кола smile026 така, че замисляй се. smile035
Върнете се в началото
cgergov
МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

KDK, ще съм благодарен ако напишеш кой и за колко ти премахна ДПФ-а, механично, софтуерно, чип тунинга кой и за колко ти го направи. Предполагам, че чиптунинг се прави на задължително премахнат ДПФ.
KDK
МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

cgergov, препоръчаха ми го(сервиза) от Миркат smile012 . Намира се на края на София посока Пловдив, хващаш разклона за Герман преди Църна маца т.е. за южната дъга и на няма и 50-100м. веднага в дясно. smile033 . Сервиза не е малък така, че няма как да не го видиш. Провери цените сам и ако те устройват действай smile022 . Ще ти дам координати и телефони на лични, но утре, че днес късно видях поста ти. smile032
Върнете се в началото
cgergov
МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

KDK, аз живея в този район и засега не се сещам за сервиза. От Германския светофар ако се тръгне към Цариградско шосе и Врана, май отдясно има сервиз, другата възможност е на следващите преки на Цариградско шосе посока Пловдив, на една улица свързваща Цариградско с Лозенския светофар на околовръстното, и там на 100 м от Цариградско шосе.
KDK
МнениеПуснато на: Нед Сеп 17, 2017 12:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

cgergov сервиза се казва Alex Devil подминаваш кръстовището на Врана посока Църна маца, след сервиза на Пежо (който ти се пада в дясно) на детелината поемаш в дясно за южната дъга но карай бавно защото отклонението е веднага (на 50м.), на самата дъга. Wink Някъде съм сложил визитката, но телефоните са 0886 64 30 46 и 0879 02 85 57 и 0898 55 25 14 Wink
Върнете се в началото
KDK
МнениеПуснато на: Нед Сеп 17, 2017 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Намерих визитката адреса е: София, Враня кв.4, ул. Ропотамо 11
GPS: 42.632325, 23.445731 ALEX Devil AUTO Александър Бъчваров
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti