Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Nocturne написа:
acdcpk написа:
Баси,все едно не пишем за една и съща кола!! Question Embarassed Все пак имам предложение:колега,ела да направим едно пробно возене по магистрала "Люлин" и през едни бабуни при разузнаването.

Колега няма проблем да се видим, но ако е с цел да минаваме през бабуни или неравности нямам нужда да я амортизирам допълнително, за да установим нещо, което е субективно като усещане. Зависи какви коли си имал преди тази. Аз карах Mitsubishi Outlander.

Колега,смятах да те возя с моята кола.Преди карах Сузуки SX4-2012г.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

acdcpk написа:
Nocturne написа:
acdcpk написа:
Баси,все едно не пишем за една и съща кола!! Question Embarassed Все пак имам предложение:колега,ела да направим едно пробно возене по магистрала "Люлин" и през едни бабуни при разузнаването.

Колега няма проблем да се видим, но ако е с цел да минаваме през бабуни или неравности нямам нужда да я амортизирам допълнително, за да установим нещо, което е субективно като усещане. Зависи какви коли си имал преди тази. Аз карах Mitsubishi Outlander.

Колега,смятах да те возя с моята кола.Преди карах Сузуки SX4-2012г.

А добре, не съм те разбрал. Ще се радвам да усетя как са нещата при теб. На магистрала Люлин ще може да се чуе и шума от вятъра.
Ако са големи и обли неравности ги поема добре, но ако са напречни къси неравности тип разлика в нивото на асфалта и кръпки става нестабилна. Пиши ми на лично, кога ще ти е удобно и ще дойда. Аз в четвъртък съм в сервиза, за да видят защо харчи толкова и този шум от прозореца, който мяза на фабричен дефект, защото е само от него.
До голяма степен разочарованието ми идва основно от това, че 3 седмици след като я взех трябва да посетя сервиза за първи път. Наистина очаквах по-икономична кола, това беше и един от фактори за покупката й. Още по-малко съм очаквал на първото излизане на магистрала да чувам до себе си странни звуци от прозореца. Наистина на нова кола не са приятни тези неща...
GMM
МнениеПуснато на: Вто Сеп 05, 2017 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: Sofia

Nocturne,

Много добро представяне на автомобила с плюсове и минуси от директни впечатления.

Интересно ми е след още някой километър дали везните отново биха наклонили към suzuki сравнен с mitsubishi.
Аз все още се колебая. - Ново поколение двигател при suzuki (само това намирам като плюс) vs надежност и безгрижни километри с mitsubishi.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

GMM написа:
Nocturne,

Много добро представяне на автомобила с плюсове и минуси от директни впечатления.

Интересно ми е след още някой километър дали везните отново биха наклонили към suzuki сравнен с mitsubishi.
Аз все още се колебая. - Ново поколение двигател при suzuki (само това намирам като плюс) vs надежност и безгрижни километри с mitsubishi.

Мерси колега, но ревюто ми е като цяло критично. Пропуснал съм да отбележа и някои готини неща и плюсове, но ще напиша и за тях. Просто в момента високия разход на гориво ми уби всякаква радост от покупката. В момента ми показва 10.6 градско Rolling Eyes
Да, Митсубиши = надеждност, но аз не дочаках новият Еклипс Крос, който уж ще започне да се продава от началото на 2018. А търсех компактен бензинов СУВ. Новата Субару Импреза, която излезна преди вече 1 година още не се предлага в Европа...
redwhite
МнениеПуснато на: Съб Сеп 09, 2017 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Nocturne , браво супер ревю , ситематизирано , обективно , добре написано.

За мен лично когато избирах кола , евтините материали които бяха вложени в SX4 (предходния модел) ме отказаха от колата.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Съб Сеп 09, 2017 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Искам да кажа, че автоматичната трансмисия работи много прилично. Превключва изключително леко и без придърпване. Ако човек подава много леко газ направо не можеш да усетиш смяната на предавките. Имаш чувството, че е трансмисия с 2 съединителя, а не класически автомат.
Казвам много прилично, а не перфектно само защото при кик даун си има замисляне и в същото време чуваш двигателя как започва да бучи, а всъщност колата не набира. При изпреварване малко ме подведе 2 пъти така, но го отдавам и на това, че не съм свикнал още с колата.
С перата на волана смяната е мигновенна, работи се лесно и изпреварването става детска игра.
С педала на спирачката нямах нужда от свикване, много лесно се дориза спирачната сила.
Друг плюс - климатика е силен и не натоварва осезаемо двигателя.
Всички копчета и прибори са ясни, четливи, работи се лесно и приятно.
acdcpk
МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Навъртях й над 6000км. и продължавам да мисля,че това е добра за цената и клас-а си кола.В момента съм без забележки по двигател и ходова част.За разни дреболии-просто не се вторачвам.В крайна сметка съм наясно,че не съм си купил "Ферари" или "Ламборджини".
Да споделя:огледалото за задно виждане има два режима:Ауто он и офф.При включено Ауто няма заслепяване от колите след теб,но фаровете им се виждат някак си в зеленикаво и трудно определям дистанцията.В другия режим си е като обикновено огледало.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Въпреки, че собствениците във форума на актуалното S-cross явно сме само двама, мисля да пиша всякаква полезна информация за модела, която намеря.
Вчера установих с точност размера на джантите, защото търся варианти за втори комплект за зимата.
Оригиналните 17-ки на GL+ са произведени в Турция и са с размер:
5х114.3, 6.5J, 50 ET (офсет) и 60 мм централен отвор.
С точно същите характеристики е почти невъзможно да се намерят алуминиеви джанти, но пък стоманени има. В ЕМ Комплект са по 120 лв. едната (става въпрос за 16-ка), но в https://www.mytyres.co.uk/ има такива по 48.30 GBP едната.
Тази кола може да се кара само с 2 размера: 215/60/16 и 215/55/17 като дори в книжката на колата пише, че препоръчват за зимни първия размер. Отделно, че със специфичния теглови индекс от 94/95 една зимна гума 17-ка струва 300 лв., а 16-ка 200лв. Така че едни стоманени джанти по около 100 лв. едната се избиват още първата година само с покупката и първата смяна.
redwhite
МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Супер колега , аз те чета с интерес въпреки , че нямам S-Cross.
При смяна на джантите , ако имаш датчици за следене на налягането в гумите,( предполагам няма да слагаш такива на стоманените джанти) ще ти свети жълт чек на таблото цяла зима , че имаш спукана гума Wink
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

redwhite написа:
При смяна на джантите , ако имаш датчици за следене на налягането в гумите,( предполагам няма да слагаш такива на стоманените джанти) ще ти свети жълт чек на таблото цяла зима , че имаш спукана гума Wink

Имам датчици да, те са ми основния проблем. Ако намеря някъде на добра цена мисля да взема. На колегата acdcpk като се е обаждал в Дженеръс Ауто са му казали, че оригиналният струва 80 лв, а на мен 120 лв. ми казаха Rolling Eyes

Ти освен SX4 2008, какъв Нисан имаш, Кашкай? Доволен ли си?
KDK
МнениеПуснато на: Нед Сеп 17, 2017 12:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Nocturne написа:
Въпреки, че собствениците във форума на актуалното S-cross явно сме само двама, мисля да пиша всякаква полезна информация за модела, която намеря.
Вчера установих с точност размера на джантите, защото търся варианти за втори комплект за зимата.
Оригиналните 17-ки на GL+ са произведени в Турция и са с размер:
5х114.3, 6.5J, 50 ET (офсет) и 60 мм централен отвор.
С точно същите характеристики е почти невъзможно да се намерят алуминиеви джанти, но пък стоманени има. В ЕМ Комплект са по 120 лв. едната (става въпрос за 16-ка), но в https://www.mytyres.co.uk/ има такива по 48.30 GBP едната.
Тази кола може да се кара само с 2 размера: 215/60/16 и 215/55/17 като дори в книжката на колата пише, че препоръчват за зимни първия размер. Отделно, че със специфичния теглови индекс от 94/95 една зимна гума 17-ка струва 300 лв., а 16-ка 200лв. Така че едни стоманени джанти по около 100 лв. едната се избиват още първата година само с покупката и първата смяна.

Колега провери с калкулатор на гумите 205/70/15 за зимата е супер, никаква разлика в диаметъра със 17-ката а датчици се слагат отделно. Проходимостта се повишава и возията се сменя(по-мека) а железни джанти със споменатите параметри се намират smile032
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
redwhite
МнениеПуснато на: Пон Сеп 18, 2017 9:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Nocturne написа:
redwhite написа:

Имам датчици да, те са ми основния проблем. Ако намеря някъде на добра цена мисля да взема. На колегата acdcpk като се е обаждал в Дженеръс Ауто са му казали, че оригиналният струва 80 лв, а на мен 120 лв. ми казаха Rolling Eyes

Ти освен SX4 2008, какъв Нисан имаш, Кашкай? Доволен ли си?

Карам един Кашкай 2016 , за сега аз лично съм доволен , разбира се има неща които можеше да са по-добре , но за тези пари толкова както се казва Wink

Вчера ми даде 6,3 среден за 270км Very Happy
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Сеп 18, 2017 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

redwhite написа:
Карам един Кашкай 2016 , за сега аз лично съм доволен , разбира се има неща които можеше да са по-добре , но за тези пари толкова както се казва Wink

1.2 DIG-T 115, предно, ръчка?

Това е линк към международния форум на Сузуки и в часност раздела за S-cross: http://www.suzuki-forums.com/2014-s-cross/

Това е линк към сайт за покупка на гуми и джанти към mytyres.co.uk, но на български и е някакво румънско поделение. Доставката е безплатна ако се поръчат повече от 2 гуми.
https://www.barzgumve.com/

15-ки чак на 70 височина няма да слагам. Вярно е че ще стане голям трактор и че става, но съвсем ще отиде визията. Smile
redwhite
МнениеПуснато на: Пон Сеп 18, 2017 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Nocturne написа:
redwhite написа:

1.2 DIG-T 115, предно, ръчка?

1.6 DIG-T 163 , предно , ръчка
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 Страница 4 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti