Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 Suzuki SX 4 S-cross-впечатления и наблюдения. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
acdcpk
МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Nocturne написа:
acdcpk написа:
Баси,все едно не пишем за една и съща кола!! Question Embarassed Все пак имам предложение:колега,ела да направим едно пробно возене по магистрала "Люлин" и през едни бабуни при разузнаването.

Колега няма проблем да се видим, но ако е с цел да минаваме през бабуни или неравности нямам нужда да я амортизирам допълнително, за да установим нещо, което е субективно като усещане. Зависи какви коли си имал преди тази. Аз карах Mitsubishi Outlander.

Колега,смятах да те возя с моята кола.Преди карах Сузуки SX4-2012г.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

acdcpk написа:
Nocturne написа:
acdcpk написа:
Баси,все едно не пишем за една и съща кола!! Question Embarassed Все пак имам предложение:колега,ела да направим едно пробно возене по магистрала "Люлин" и през едни бабуни при разузнаването.

Колега няма проблем да се видим, но ако е с цел да минаваме през бабуни или неравности нямам нужда да я амортизирам допълнително, за да установим нещо, което е субективно като усещане. Зависи какви коли си имал преди тази. Аз карах Mitsubishi Outlander.

Колега,смятах да те возя с моята кола.Преди карах Сузуки SX4-2012г.

А добре, не съм те разбрал. Ще се радвам да усетя как са нещата при теб. На магистрала Люлин ще може да се чуе и шума от вятъра.
Ако са големи и обли неравности ги поема добре, но ако са напречни къси неравности тип разлика в нивото на асфалта и кръпки става нестабилна. Пиши ми на лично, кога ще ти е удобно и ще дойда. Аз в четвъртък съм в сервиза, за да видят защо харчи толкова и този шум от прозореца, който мяза на фабричен дефект, защото е само от него.
До голяма степен разочарованието ми идва основно от това, че 3 седмици след като я взех трябва да посетя сервиза за първи път. Наистина очаквах по-икономична кола, това беше и един от фактори за покупката й. Още по-малко съм очаквал на първото излизане на магистрала да чувам до себе си странни звуци от прозореца. Наистина на нова кола не са приятни тези неща...
GMM
МнениеПуснато на: Вто Сеп 05, 2017 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Nocturne,

Много добро представяне на автомобила с плюсове и минуси от директни впечатления.

Интересно ми е след още някой километър дали везните отново биха наклонили към suzuki сравнен с mitsubishi.
Аз все още се колебая. - Ново поколение двигател при suzuki (само това намирам като плюс) vs надежност и безгрижни километри с mitsubishi.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

GMM написа:
Nocturne,

Много добро представяне на автомобила с плюсове и минуси от директни впечатления.

Интересно ми е след още някой километър дали везните отново биха наклонили към suzuki сравнен с mitsubishi.
Аз все още се колебая. - Ново поколение двигател при suzuki (само това намирам като плюс) vs надежност и безгрижни километри с mitsubishi.

Мерси колега, но ревюто ми е като цяло критично. Пропуснал съм да отбележа и някои готини неща и плюсове, но ще напиша и за тях. Просто в момента високия разход на гориво ми уби всякаква радост от покупката. В момента ми показва 10.6 градско Rolling Eyes
Да, Митсубиши = надеждност, но аз не дочаках новият Еклипс Крос, който уж ще започне да се продава от началото на 2018. А търсех компактен бензинов СУВ. Новата Субару Импреза, която излезна преди вече 1 година още не се предлага в Европа...
redwhite
МнениеПуснато на: Съб Сеп 09, 2017 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Nocturne , браво супер ревю , ситематизирано , обективно , добре написано.

За мен лично когато избирах кола , евтините материали които бяха вложени в SX4 (предходния модел) ме отказаха от колата.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Съб Сеп 09, 2017 11:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Искам да кажа, че автоматичната трансмисия работи много прилично. Превключва изключително леко и без придърпване. Ако човек подава много леко газ направо не можеш да усетиш смяната на предавките. Имаш чувството, че е трансмисия с 2 съединителя, а не класически автомат.
Казвам много прилично, а не перфектно само защото при кик даун си има замисляне и в същото време чуваш двигателя как започва да бучи, а всъщност колата не набира. При изпреварване малко ме подведе 2 пъти така, но го отдавам и на това, че не съм свикнал още с колата.
С перата на волана смяната е мигновенна, работи се лесно и изпреварването става детска игра.
С педала на спирачката нямах нужда от свикване, много лесно се дориза спирачната сила.
Друг плюс - климатика е силен и не натоварва осезаемо двигателя.
Всички копчета и прибори са ясни, четливи, работи се лесно и приятно.
acdcpk
МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Навъртях й над 6000км. и продължавам да мисля,че това е добра за цената и клас-а си кола.В момента съм без забележки по двигател и ходова част.За разни дреболии-просто не се вторачвам.В крайна сметка съм наясно,че не съм си купил "Ферари" или "Ламборджини".
Да споделя:огледалото за задно виждане има два режима:Ауто он и офф.При включено Ауто няма заслепяване от колите след теб,но фаровете им се виждат някак си в зеленикаво и трудно определям дистанцията.В другия режим си е като обикновено огледало.
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Въпреки, че собствениците във форума на актуалното S-cross явно сме само двама, мисля да пиша всякаква полезна информация за модела, която намеря.
Вчера установих с точност размера на джантите, защото търся варианти за втори комплект за зимата.
Оригиналните 17-ки на GL+ са произведени в Турция и са с размер:
5х114.3, 6.5J, 50 ET (офсет) и 60.1 мм централен отвор.
С точно същите характеристики е почти невъзможно да се намерят алуминиеви джанти, но пък стоманени има. В ЕМ Комплект са по 120 лв. едната (става въпрос за 16-ка), но в https://www.mytyres.co.uk/ има такива по 48.30 GBP едната.
Тази кола може да се кара само с 2 размера: 215/60/16 и 215/55/17 като дори в книжката на колата пише, че препоръчват за зимни първия размер. Отделно, че със специфичния теглови индекс от 94/95 една зимна гума 17-ка струва 300 лв., а 16-ка 200лв. Така че едни стоманени джанти по около 100 лв. едната се избиват още първата година само с покупката и първата смяна.

Последната промяна е направена от Nocturne на Сря Сеп 27, 2017 9:43 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
redwhite
МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Супер колега , аз те чета с интерес въпреки , че нямам S-Cross.
При смяна на джантите , ако имаш датчици за следене на налягането в гумите,( предполагам няма да слагаш такива на стоманените джанти) ще ти свети жълт чек на таблото цяла зима , че имаш спукана гума Wink
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

redwhite написа:
При смяна на джантите , ако имаш датчици за следене на налягането в гумите,( предполагам няма да слагаш такива на стоманените джанти) ще ти свети жълт чек на таблото цяла зима , че имаш спукана гума Wink

Имам датчици да, те са ми основния проблем. Ако намеря някъде на добра цена мисля да взема. На колегата acdcpk като се е обаждал в Дженеръс Ауто са му казали, че оригиналният струва 80 лв, а на мен 120 лв. ми казаха Rolling Eyes

Ти освен SX4 2008, какъв Нисан имаш, Кашкай? Доволен ли си?
KDK
МнениеПуснато на: Нед Сеп 17, 2017 12:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Nocturne написа:
Въпреки, че собствениците във форума на актуалното S-cross явно сме само двама, мисля да пиша всякаква полезна информация за модела, която намеря.
Вчера установих с точност размера на джантите, защото търся варианти за втори комплект за зимата.
Оригиналните 17-ки на GL+ са произведени в Турция и са с размер:
5х114.3, 6.5J, 50 ET (офсет) и 60 мм централен отвор.
С точно същите характеристики е почти невъзможно да се намерят алуминиеви джанти, но пък стоманени има. В ЕМ Комплект са по 120 лв. едната (става въпрос за 16-ка), но в https://www.mytyres.co.uk/ има такива по 48.30 GBP едната.
Тази кола може да се кара само с 2 размера: 215/60/16 и 215/55/17 като дори в книжката на колата пише, че препоръчват за зимни първия размер. Отделно, че със специфичния теглови индекс от 94/95 една зимна гума 17-ка струва 300 лв., а 16-ка 200лв. Така че едни стоманени джанти по около 100 лв. едната се избиват още първата година само с покупката и първата смяна.

Колега провери с калкулатор на гумите 205/70/15 за зимата е супер, никаква разлика в диаметъра със 17-ката а датчици се слагат отделно. Проходимостта се повишава и возията се сменя(по-мека) а железни джанти със споменатите параметри се намират smile032
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
redwhite
МнениеПуснато на: Пон Сеп 18, 2017 9:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Nocturne написа:
redwhite написа:

Имам датчици да, те са ми основния проблем. Ако намеря някъде на добра цена мисля да взема. На колегата acdcpk като се е обаждал в Дженеръс Ауто са му казали, че оригиналният струва 80 лв, а на мен 120 лв. ми казаха Rolling Eyes

Ти освен SX4 2008, какъв Нисан имаш, Кашкай? Доволен ли си?

Карам един Кашкай 2016 , за сега аз лично съм доволен , разбира се има неща които можеше да са по-добре , но за тези пари толкова както се казва Wink

Вчера ми даде 6,3 среден за 270км Very Happy
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Пон Сеп 18, 2017 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

redwhite написа:
Карам един Кашкай 2016 , за сега аз лично съм доволен , разбира се има неща които можеше да са по-добре , но за тези пари толкова както се казва Wink

1.2 DIG-T 115, предно, ръчка?

Това е линк към международния форум на Сузуки и в часност раздела за S-cross: http://www.suzuki-forums.com/2014-s-cross/

Това е линк към сайт за покупка на гуми и джанти към mytyres.co.uk, но на български и е някакво румънско поделение. Доставката е безплатна ако се поръчат повече от 2 гуми.
https://www.barzgumve.com/

15-ки чак на 70 височина няма да слагам. Вярно е че ще стане голям трактор и че става, но съвсем ще отиде визията. Smile
redwhite
МнениеПуснато на: Пон Сеп 18, 2017 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Nocturne написа:
redwhite написа:

1.2 DIG-T 115, предно, ръчка?

1.6 DIG-T 163 , предно , ръчка
Върнете се в началото
Nocturne
МнениеПуснато на: Вто Сеп 19, 2017 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Супер, сигурно върви много. Колко харчи градско?

Аз засякох по метода "пълно празно" с чисто градско каране в София. Какво да ви кажа... за изминати 102.5 км при допълване догоре колонката показа 11 л.!!! Evil or Very Mad
От тези 102.5 км не повече от 10 са на "sport mode" и не повече от 15 км. с климатик. За мен това е скандален разход. Къде е 6.7 по каталог, къде е 11. Колата в момента е на 1530 км. Ако до 3000-4000 км не се оправи ще имам сериозен разговор с дилъра.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща Страница 4 от 7

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti