Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Препоръчайте сервиз за Swift. Положението е ОТЧАЯНО! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
easymuffin
МнениеПуснато на: Пет Апр 15, 2016 4:56 pm    Заглавие: Препоръчайте сервиз за Swift. Положението е ОТЧАЯНО! Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам Swift 1.3 бензин 2005та с проблем в спирачната система. Вече пуснах същата тема в общия форум. Извинявам се за повторението. Видях и че има още една тема по същия въпрос, но вече никой не отговаря там...

Водих колата си на всички познати майстори. Опитаха се хората, но накрая всички вдигнаха ръце...

Есента на 2015та започна да ми прави впечатление, че педалът на спирачката лови неравномерно - веднъж много нагоре и кове, друг път потъва до долу и спира трудно. Чуваше се и едно пиукане като я освобождавах - все едно от гумена играчка. Кварталният майстор я обезвъздуши, но разлика нямаше. Отидох пак, смени накладките и за известно време ми се стори, че е добре.

Дойде зимата и на мокро спирането стана още по-проблемно. Педалът често потъваше до долу и се чуваше стържене като от ABS. Усещането беше, че ABS-ът се включваше дори при плавно спиране, без нужда. Отново я закарах на майстор, обезвъздуши я пак; каза, че ръчната хваща много нагоре, не разбрах какво затегна или разпусна и я оправи. Известно време пак нищо... Карах си я, докато не започнаха да се повтарят същите проблеми. Вече не си спомням какво прави човека, уж пак я постегна и пак си я подкарах. Изрази съмнения, че проблемът е в ABS-а.

Чувствах се спокойна до миналата седмица, когато ми се наложи да спра рязко и не успях. Беше кошмарно изживяване, но за щастие се размина без произшествие.

Отидох при друг човек. Не смятал, че е от ABS. Смени спирачната помпа. Не се оправи... Стана ясно, че задното ляво колело не спира. Скъсана била пробката, което запушвало цилиндъра и ... честно казано не запомних добре, но в крайна сметка след като смени и тази част, проблемът остана. Явно по метода на изключването и той все пак реши, че е ABS.

Сега не мога да я карам, нито знам къде да отида. Четох из форума, че в Миркат и другите официални представители (забравих им името) не обръщат внимание на стари коли. В краен случай и при тях ще ида...

Много моля, който има идея къде да отида (в региона на София) или е имал такъв проблем, да помогне.. Колата ми е неизползваема и съм се видяла в чудо!

P.S. Звъннах в Миркат, разказах какво е сменено и че до тук всички ремонти бяха неуспешни. Попитах дали предлагат само механичната част от ABS (това ме посъветва вторият майстор). Служителят общо взето ми каза, че колите са си така, това е нормалното поведение и сигурно не мога да преценя и само си въобразявам. Механична част не се предлага, цялостна смяна ще струва към 3000лв., а нямам нужда от това.

Излязох да я тествам като 5-6 пъти спирах рязко от различни скорости - от 30тина до 80 км/ч и беше перфектна, като по учебник. След като останах много доволна от спирането с по-висока скорост, направих още една проба с 50-тина км/ч. В първия момент ми се стори, че ABS-ът се включи, защото се чу характерния звук и педалът потъна, но започнах просто да се влача с почти постоянна скорост и накрая като видях, че скоро няма да спра, отпуснах спирачката. Сега си мисля, че може би ABS всъщност не се е включил, колелата са блокирали и са се влачили, все едно колата изобщо няма ABS.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mizov
МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2016 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Варна

Здравейте, аз имах подобен проблем, педала потъва до дъно и колата спира по-бавно. Смених спирачната течност, обезвъздушиха и всичко е наред, моя Суифт е 2007 г. Момчетата от Миркат ще ти обърнат внимание, а и цените им са сравнително добри, ползвал съм им услугите въпреки, че съм от гр. Варна, смяна на съединител, масло на кутията и др. Не искам да им правя реклама ама са добри, отиди на диагностика 30-40 лв. нищо няма да загубиш, най-много да те спечелят като клиент. Имай предвид че спирачна течност по техническа документация се сменя на 30 000 км, на 60 000 км, на 90 000 км или на всеки 24 месеца зависи кое настъпи първоначално. Дано съм ти помогнал Smile
kalata
МнениеПуснато на: Нед Сеп 10, 2017 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Премествам тук няколко мнения по темата, че колежката беше писала на няколко места Smile
Важното е, че проблемът е решен.

jorob1996 написа:
Здравейте. Аз мога да Ви насоча към сервиза, в който аз си правя колата. Намира се в ж.к. Бели брези, ул. Кюстендил (номер 13, ако не се лъжа), преди ъгъла с улица Битоля в посока от улица Дойран. Не мога да гарантирам на 100%, че ще се справят със задачата, но си струва да опитате, ако желаете. Друг сервиз, в който съм ходил при проблем с електрониката, е на ул. Любляна (от Цар Борис III, ако се тръгне по Околовръстното в посока Овча купел, първия светофар вдясно и сервизът е веднага вдясно. Номера на улицата е 41 мисля, пада се точно на самата спирка на градския.) На мен са ми помагали, но за вашия проблем не мога да съм сигурен.

Georgi_Harizanov написа:

http://suzukibg.com/fsuzuki-7109.html мисля че тук колежката е писала че проблема е разрешен

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti