Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Смяна на бензинов филтър ? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
go6e_bg
МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 11:35 am    Заглавие: Смяна на бензинов филтър ? Отговорете с цитат

Здравейте, от малко повече от месец съм собственик на сузуки суифт 1.3 бензин от 2006 г. количката е супер ,след обслужването остана само да намеря бензиновият филтър и да го сменя, и скоро антифриз - охлаждаща течност.
Та въпросът ми е къде е бензиновият филтър и има ли особености за смяната му, Very Happy и откъде се източва охлаждащата течност не само радиатора а цялата която циркулира? Rolling Eyes
Idea Idea Idea Idea
Колата е 1.3 бензинов мотор 92 конски сили. 5 ст,ръчна скоростна 5 врати ,сребрист металик, с радио-навигация,чейнджър за 6 диска на сименс и безключово палене, с дистанционни ключове и бутони на вратите вофиорска ,пасажер и багажника.Дойде с доста голям набор от документи от представителството и прегледи и тн които са водени според мен доста добре , и това заедно с наистина доброто състояние, ме накара да взема точно нея. Very Happy нещо немога да се справя с снимка да кача тук Rolling Eyes [/img]

Последната промяна е направена от go6e_bg на Чет Сеп 07, 2017 4:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalata
МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Колега, честито ти суифтче, много безаварийни километри ти желая. Коя кола взе в крайна сметка? Допиши си в темата ако искаш - снимки, екстри, състояние...

Бензиновият филтър няма причина да го сменяш, освен ако колата не е на доста километри. Иначе смяната е малко по-особена, защото самият филтър се намира в бензиновата помпа, която е в резервоара.

Виж тази тема и от първия пост си свали ръководството за ремонт и експлоатация:

http://suzukibg.com/fsuzuki-198.html

Отиди на Страница 365 и нататък

Fuel System: 1G-14

Fuel Pump Assembly Removal and Installation

В ръководството ще намериш информация и за антифриза и смяната му.

В последното (засега) мнение в същата тема поместих линк към един руски каталог със схеми и части - ще ти бъде от полза.

Драсни едно здравей и в тази тема:

Клуб СУЗУКИ Форуми » Клуб СУЗУКИ България » Добре дошли в клуба. Кажете едно "Здравей"...
go6e_bg
МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. Ами сметнах ,че е добре да го сменя въпреки че по мои данни колата няма 90 хил. но не се знае на 100% ест.
За сега иколо 600-700 км с количката няма проблем,върви доста добре, просторна отвътре,засякох си градския разход на бензин 6.7- 7 литра. пълно празно засичам.
Като че ли прочетох някъде из менюъла на колата за този филтър на 30 хил че се сменя и свещи?
Чудя се и за маслото на скоростната кутия, незнам как трябва да са понеже друго суифтче не съм карал, но по мое мнение сравнено с няколко др. коли са доста стегнати, влизат от раз и няма вибрации и тн. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalata
МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Според ръководството бензиновия филтър се сменя на 105000км. Възможно е и само да извадиш помпата и да огледаш положението - филтър, дъното на резервоара...

Градския ти разход е идеален.

Смени си свещите - тъкмо им е време (ако не са сменяни досега или наскоро). Купи си NGK 7658 IFR6J11 Laser Iridium, никакви други!

Имаш ли някаква сервизна книжка с колата и евентуално фактури за каквото е сменяно/ремонтирано?

Маслото в скоростите също му е време за смяна.

Виж моята тема - My Red Swift - колите ни са набори по километри, виж какво съм сменял/ремонтирал. Не претендирам, че съм спазвал всички предписания, но си гледам колата и съм подменял каквото е трябвало навреме.

Покажи няколко снимки на колата, коя взе последно?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti