Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 Сузуки Суифт 1.3 1994 проблеми и решения.Утечка на ток « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Вто Юли 30, 2013 7:58 pm    Заглавие: От днес във фарчето ми дрънкат нови крушки и габарити Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Пловдивска област

"От днес във фарчето ми дрънкат нови крушки и габарити"
Поръчах си нови крушки за фаровете,че се оказа ,че "оригиналните" са различни.Тоест в процеса на експлоатация едната е дала фира и е била заменена самостоятелно.Преди няколко дни ми направи впечетление следната аномалия:единия фар свети по слабо.Започнах с бушана първо,че беше изгорял предивреме за левия фар и го бях сменил с 10А,ама от магазина.Сложих един от другите 10А-ви (смених бушона с друг от таблото),промяна няма.Замерих напреженията до буксите-и на двата фара едни и същи.Викам си губи маса.Разглобих зашкурих и гресирах масите и контактните им площи по купето-няма промяна.Помислих ,че свети много ниско,дигнах за пробата малко и няма промяна.Накрая се ядосах и пуснах две жици директно от АБ и светна като другия,ха ся де,загадката е пълна.Не го разбрах защо е така,но като последна мярка размених крушките и тогава забелязох ,че са различни де.Но си светнаха еднакво ,макар и по-слабо или като по-слабо светещета по начало.Сега с другите ми изглежда еднакво или много малко ми се струва ,че дясната свети по-ярко,но мое и от ъгъла на снимане да е.

Като допълнение мога да кажа ,че по скобата на левия по-слабо светещия фар имаше нещо като окисление,едно жълто и мазно,каточе ли е киселина на акумулатор.И по гумената шапка на фара.Не съм сигурен дали от това е могло да бута напрежението до крушката,но го изчистих доколкото можах.
Тук са снимки на оригиналните крушки само,оригиналдъ плюс нова,само нови от близо и по-далеч.Има и самите крушки как изглеждат.Казват че са +50% от нормалните,но ще видя колко ще изкарат,преди да давам позитивно мнение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 10:13 pm    Заглавие: няколко въпроса по бензиновата система и вакуумите Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Към днешна дата, тоя вакумм си работи постоянно и колата не ще да си свали оборотите загряла. Какво ли го командва?

[URL=http://www.imagebam.com/image/a5d88d324689672]

[/URL]

Здравейте колеги,имам едно питане за един вакуум, на който не мога да му схвана замисъла нещо.Значи на снимките е тоя черния цилиндричен филтър,който отива в нещо като клапан с букса.Докатo колата е студена смуче постоянно оттам въздух от една дупка в кутията на въздушният ф-р сързано с тръбичка и щуцер.След като колата загрее спира,но подадеш ли газ пак се отваря за около 5-10 секунди и(оборотите се вдигат ) спира-това на място.Забелязох,че ако го запуша колата заработва по-меко и равномерно,а докато смуче е някакси нервна,но си поддържа около 1600 оборота напълно студена,загрее ли си падат на 800-900.Подам ли газ пак се отваря отиват оборотите на 1600 за 5-10 сек и се стабилизират след като спре да смуче.Със запушено маркуче просто се изфорсира и си заковава?!?
Това някакъв обогатител ли е и тая цялата ситуация нормална ли е?
Караме на газ и там нещата са сходни.Малка вметка.Преди да разбера,че там има някакъв байбас на въздуха се чудех много,защо като загрее колата оборотите на газ падат-сега ми се изясни.Както и защо като регулирам изпарителя на студена кола,против всички правила и на загряла не е добре.Бях почнал да мисля ,че изпарителя се скапва нещо от паленето директно на газ,а то какво било!!Значи като го запуша тоя вакуум и колата на газ не ще да запали и ако обърна в движение гасне,явно влиза много въздух.Първия пъ като го затапих и се шашнах като обърнах на газ и няма никой ,викам си бяш ся ли да свърши трее да има за още 2-30км Confused
Още не съм отсранил досадния проблем с хълцането и пресицането при подаване на бензин.При положение ,че на газ няма абсолютно никакви такива симптоми изключих:
-Свещи,кабели,капачка и палец на няма и 2к както и бобина(на газ е самолет,няма хлъц-млъц и чудене)
-проблем в двигателя
-Температурен датчик(на 20 гр 2020 ома)-в рамките е .
-Почистих дросела и проверих жилота на газта-в норми
-ТПС си променя плавно показанията до 4,8 на 1 и 3 пин.С изключена букса е много зле,само за пробата я извадих.
-Не съм тествал мапа,че само него не знам как,но извадя ли буксата на празен ход и колата гасне-това не бензин,на газ не съм пробвал.
-ПСВ клапан в изправност
-затапих ЕГР
-няма записани грешки в самодиагностичен режим.
-Генерацията не е проблемна.
-термостата работи коректно
-сега сложих добавка в бенззина за запушена дюза,защото видях,че на празен ход върху дросела се получава ефект все едно ври олио,не знам дали е нормално така да се вижда бензина,все едно рами ситен дъжд.
Сменен и бензинов ф-р,сега ми остава последен вариант да видя налягането и дебита на бензиновата помпа,че вие на умряло още откакто купихме колата.(Забравих да кажа,че вече свалях реззервоара поради съмнение за затлачване на цедката там,но всичко си беше добре,ама не се сетихме да я пробваме свалена как е тая помпа).Макар да ме съмнява повече дюзата,че стария бенз.филтър ,който си беше и оригиналния като го разряах се уплаших вътре какво беше.Като нищо може да е пуснал боклуци към дюзата и оттам да се е запушила с някакви песечинки и ръждички.
И един въпрос още-колата разполага ли с бензинов регулатор,ако да къде е и как игзлежда,ако не-кое определя нужното налягане за доставка на бензина в различните режими?Според няколко човека и майстори така по описаните проблеми казват"колата няма хранене".Ако искам да я пусна тая дюза на ултра-звук с цялото моно ли се сваля или има начин само тя?
Може би стана дълго,но който има идеи да има в/у какво да разсъждава ,за другите да е инересно четиво за губене на време Wink

Последната промяна е направена от pl4 8rp на Съб Авг 05, 2017 2:47 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
jungleraver
МнениеПуснато на: Сря Юни 18, 2014 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Сф

Здрасти колега,
Това черното най-вероятно е ICV - клапан за празния ход, обикновено наистина бъркат работата на газ, поне при обикновена газова и докато загрее хубаво, но ако го елиминираш, ще пали много зле на бензин, дори при по-студено може изобщо да не запали, може обаче да му сложиш някакво ключе, или даже реле към ключа за газта, така като прехвърлиш на газ автоматично ще го спираш(ако наистина ти работи по-добре на газ без него). Дюзата идея нямам, не съм моно, но да я почистиш на ултразвук съм 100% за, поне при мен ефекта беше Shocked , освен това провери налягането на бенз. помпа, но сложи тройник с манометър някъде преди дюзата на захранващия бензинопровод, и гледай какво налягане прави и под товар - т.е. в движение (аз си пускам по-дълъг маркуч от тройника и защипвам манометъра с чистачката, за да може да се гледа докато карам). Предполагам ще намериш заводските стойности на налягането из интернет.
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2017 3:33 pm    Заглавие: ЗА ICV или иначе казано МПХ. Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Така, здравейте и в тази тема.
Препрочетох си я и видях, че преди няколко години тоя клапан е работил. Тоест смуче въздух от маркучле хванато под въздушния филтър и при подаване на газ е спирало.
Сега си работи постоянно и дърпа въздух винаги на пресекулки едно такова.
На буксата на ICV клапана при измерване с мултицет на контакт идват 12В. При работещ двигател и запушването на маркучлето оборотите падат, тоест това трябва да става автоматично и нещо да му спира тока, а се стабилизират на нормално ниво при загрял мотор и запушване с пръст, един вид симулирам затворен клапан.
Ако си допра пръста до релето при даване на контакт усещам, че сработва, а с надуване с уста въздуха минава свободно през маркуча свързан с горния щуцер, докато е не на контакт въздух минава, но по-трудно. Все едно отваря на две степени или седи полуотворено.

Кое го командва, "датчик, датчик, ама кой датчик Здравко?!!" би попитал Професор Тазобедрев.
Тормозят ме малко високи обороти 1200-1400 на загряла кола с фарове и без съответно. Има там една джаджа със зелена букса/датчик за Т на нея, през която минава антифриз и дачика си мени съпротивлението спрямо топлината му. Явно е за компа, който пуска 5В и изчислява според съпротивлението какво става. Има и една голяма дупка под моното и доколкото видях през нея има една пружина, явно има и няква ос. Това нещо центрова ли се по някакъв начин първоначално, механично? То дефакто на тоя клапан трябва да му се спира масата/минуса при подаване на газ ли или най- малкото да му се променя напрежението в различните режими, ако е на принципа на постепенно затваряне, а не само отворено-затворено или полуотворено-отворено?
Гледам ги тея сервизни, свалям, измервам уж всичко точно, а сега не мога да настроя тея обороти, а си спомням, че преди реагираше от винта на моното под тапичката.
Нещо се обърка от толкова ровене на разни мастери, че сега се чудя кое как да си го върна както си е било.
колеги обяснете схемата на работа на тоя възел като за индианец, че здраво зациклих.Embarassed
Миронски, ако може пак, аз междувременно ще препрочета какво си писал в другата тема.
Мерси и Поздрави Very Happy

Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3 Страница 3 от 3

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti