Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Стъпков мотор « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
suzukibalenoGT
МнениеПуснато на: Съб Май 02, 2015 5:50 pm    Заглавие: Стъпков мотор Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Ако изолираме или изключим най-просто казано моторчето, може ли да се отрази зле на двигателя? По-точно спъва ли колата в движение или работата му е за празния ход само?
mironski
МнениеПуснато на: Съб Май 02, 2015 7:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Само за празния ход.
Изключване - светване на чека.
suzukibalenoGT
МнениеПуснато на: Нед Май 03, 2015 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

А тоя чек-светне, ще ме тормозили за нещо сериозно.
mironski
МнениеПуснато на: Нед Май 03, 2015 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Премахване, изключване и други интервенций по стъпковия мотор, водят до нестабилна работа на двигателя при ниски обороти или дори изгасването му.
При светеща лапа за чека, трябва да се прави диагностика за установяване на проблема.
Проблемите може да се натрупват и да се заблуждавате че светенето е само за стъпковия мотор.
При дадени проблеми с комуникацията на компютъра и прилежащите датчици за управлението на двигателя, то в 90% от случаите влиза в авариен режим.
topsy
МнениеПуснато на: Пон Май 04, 2015 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: plovdiv

Недей да премахваш стъпковото моторче, ще започне да изгасва двигателя постоянно.При проблем го смени с втора употреба-нов е 400лв оригинален. Взех втора употреба и проблеми с оборотите няма. Пред дросела на 1.8 има един болт, с който се регулират оборотите на празен ход. Ако не намериш втора ръка моторче, може да вдигнеш оборотите до 850-900 ако имаш проблеми с гаснене след изключване от скорост. Ако студена не пали от първия път-стъпковия мотор играе роля на смукач, преди палене натисни педала на газта до дъно и после палиш.При мен така палеше от първи път, докато се сдобих с моторче и го смених. Пиша за 1.8 двигател.
suzukibalenoGT
МнениеПуснато на: Пон Май 04, 2015 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Колата не гаси, нито като изключа от скорост нито на празен ход, но пали малко трудно студена, вдигнах оборотите и няма проблем, но ме интересува да не би да не е той основния проблем може ли и дебитомера да ми прави номерца?
topsy
МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2015 6:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: plovdiv

Студена от кой път пали? Машинката на оборотите е главния проблем-тя играе роля на смукач при студен двигател. Аз е чистих моята няколко пъти докато намеря друга. Ефект има за 4-5 месеца и после пак. В самата машинка се събират доста боклуци-вътре има една ос и около нея е пружината с едно като гъбка. Точно около самата пружина се събират боклуците и тя започва трудно да се движи по оста, самата пружина при мен се разтегна от времето и от човъркането от мен Wink Дроселът не съм го чистил никога, както и дебитомер. Да не ти е човъркан компютъра?
suzukibalenoGT
МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2015 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Студена пали от първия път, малко се зачудва докато дигне оборотите на 900 но само за секунда две се получава това нещо, компютара не е пипан(поне така мисля ,че колата е при мен от 1 година) но като взех колата много леко си вдигаше оборотите после постепенно започна все повече и по-често да ги вдига, реших ,че е моторчето(така и ми казаха) един приятел майстор.. му оскуба буксите, но без него работеше на 600 оборота и ги завиших малко, сега държи 900 об. но като загрее 1000 и малко отгоре даже, да се чудя дали няма някакъв друг проблем, може и машинката да е.. не знам ще проверя понеже ме човърка.
sanmartin84
МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2015 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Varna

И аз имах проблем с тея обороти - след интервенцията с почистването на стъпковия мотор оборотите паднаха до около 1100-1300 ( при стряскащите 1800-2000 на празен ход ) - след това се оказа проблем с еднопосочния клапан на картерната вентилация махнах стария, сложих нов и след тази интервенция оборотите на празен ход паднаха до 700 и не мърдат. Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suzukibalenoGT
МнениеПуснато на: Чет Май 07, 2015 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

След като си сменил клапа са паднали на 700.. а не трябва ли да са 900-това? Мисля ,че са нормалните обороти, но може и при мен този клапан нещо да се зъби там.. Very Happy Very Happy
sanmartin84
МнениеПуснато на: Пет Май 08, 2015 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Varna

От колега с 2 баленота знам за 700-те оборота. Определено само и единствено при едно положение на стъпковия колата е в нормален покой на празен ход.

ПП. : Сложих клапан от деу матиз Smile

Върнете се в началото
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2017 12:58 am    Заглавие: Ново питане? Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Пловдивска област

Ново питане и от мен:

Здравейте Колеги,
колата от подписа под мнението.
G13A код на двигателя 1,3 68 коня.
След дълги мъки, подкарах колата да върви на бензин, но нещо оборотите на празен ход ми се струват височки
1400 на загряла кола. 1100-1200 с фаровете падат.
Как да я настроя да държи стабилните 850+/- на празен ход според дебелите книги. Докато я оправим на бензин, кой къде ли не бърника, та ТПС, делко, болчето въртяха там под една тапичка е на моното. Скъсаха ми и буксата на датчика дето е на въздушния филтър, та ся MIL-a ми бърка в очите.

Второ питане, може и да са свързани, а може би не.
Колата я стягам за един пич да има да кара лятото и искам да му я издам технически изправна да си няма ядове, че не е технически грамотен, а и жена, деца...
Та дойде да я пробва, викам му ся всичко вече е ОК, нов радиатор, нов ангренаж и ролка, антифириза сменен, нова бензинова помпа, сещи кабели. Обяснявам му, ама той само клати главата разбиращо. Тръгнахме да врътнем едно кръгче, преди да си вземе колата, та ако нещо стане да съм там, а и ако нещо не му хареса да го доизкосурим. Тръгнахме повъртя из махалата 1-2 скорост и му викам дай на цариградското малко 4-5 да я засилиш. Тръгваме и на кръстовището намаля да спира и колата загасва, а той в шаш стиска волана и вика, колата изгасна. Не му обърнах внимание, че си помислих, че я изтърва нещо. Викам му пали и тръгай, че отзад са само нерваци събрани. На извънградско си хвана 110 на 2500 об няма тресене всичко ток. На една отбивка му викай, дай да обръщаме, и пак почна да намаля и почти спря и колата пак изгасна. Смених ме се да видя ко стаа.

И така-при рязко натискане и задържане на спирачката оборотите падат и колата гасне. С малко усет, ако се отпусне педала оборотите се стабилизират. Ако припомпваш педала на спирачката, няма проблем, но преди кръстовище натискайкии спирачка със съединител с идеята за пълно спиране, задържиш ли по-дълго време натиснат педала със спирането и колата угасва.
на газ ВСИЧКО Е ток и жица и ускорение и спиране. Оборотите на празен хода са нагласени от изпарителя, но и там са 1200 при по-ниски мотора притриса и се мъчи.
Може да я засилиш със 70 освобождаваш от скорост, рязко спиране, постепенно спиране- оборотите бетон. На место, със натискане на спирачка, оборотите или не се променят или по-скоро се покачват със 100-200.
До 22:00 я мъчих и се отказах, утре по светло пак, но поне някакви насоки какво да гледам. Ще оправя датчика за Т на входящия въздух първо, пък после не знам.
Датчкика, зелената букса на МПХ дава 300-400 ома на загряла кола 80С, не знам колко е нормално. Студен беше омоло 1000 и малко отгоре, по спомен.

На прима виста ми идват двете най-абсурдни идеи, но...
има 10 литра бензин и при по-рязлко спиране се събира в единия край на ваничката и помпата не може да засмуче. Имайте предвид, че е без "чорапа", филтъра и е от Мондеото. Пуснал съм я по-надолу към дънъто, но смуче директно от щуцера си.
-второ жилото на газта да е поутпуснато.
Вече оттам става сложно, дали ша е вакумен регулатор, дали серво.

АКо е от значение, при гасене на мотора се чува силно засмукване, а някъде прочетох, че не е добър знак, но не разбрах защо.

Поздрави, ще се радвам някой да помогне.
ПП: изключвам ТПС и МАП, първия го въртях без промяна, мапа го изключин стана по-лошо. Но това са лични впечетления и ще ги проверя пак при нужда, стига да ми се обясни какво да правя.
А, да:
Тая джаджа ремонтира ли се, чисти ли се, подлежи ли на някаъв ремонт?
Тоест това трябва да е МПХ, но как работи и кое го командва?

Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2017 8:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

За да се оправи проблема при работа на бензин, то газовата я изключваме като вероятност за настройки и т.н.
МПХ се "контролира" от температурата на охладителната течност-компютър-"обороти"-МПХ.
Самото устройство е бобина със стержен и при различно положение на стержена, вътре в бобината, тя самата дава различно съпротивление.
Първо проворете за напълно затворена дроселова клапа при отпуснат педал за газтта.
Ако е налице това условие, то се предполага за наличие на допълнително преминаване на въздух под дроселовата клапа.
Там вероятностите са:
1. Гарнитура под дросела.
2. Недобре работещо МПХ.
3. Недобре уплътняващо маркуче за вакуум под дросела. Всеки един елемент в тази система се проверява с вакуумер.
Слез загасване на автомобила, при натискане на спирачката, педала веднага ли е твърд или все още има наличен вакуум? (трябва поне едно-две натискания да се усеща "мек")
Джаджата - МПХ - се развива от алуминиевото тяло и се почиства от мизерията. Ако е модела с конус отпред, то се почистват и отворите на алуминиевото тяло, като остта на самото "моторче" се внимава да не се натиска или повреди.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Кулинарно с ТОни | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti