Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Suzuki SWIFT MK2 '94, 1,3 68Hp G13A Проблем на бензин-РЕШЕН « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Пет Юли 28, 2017 9:23 pm    Заглавие: Suzuki SWIFT MK2 '94, 1,3 68Hp G13A Проблем на бензин-РЕШЕН Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: Пловдивска област

Допълнение: Проблема беше в бензиновата помпа. След замяна с помпа даваща нужното или по-голямо налягане, няма и помен от проблема!
Поздрави Smile

Последно, но не по важност. АКо никой няма идея какво може да Й е, нека предложи някой кадърен майстор по японки в Пловдив или околията да я прегледа.

Колеги,

Мотор G13A

дайте насоки откъде да я почвам сам вече, че искам да я направя да върви на бензин.
Откакто я имаме тая кола на бензин не върви, та се наложи да Й сложим газ.
Прегледах в АутоДата каквото има, в сервизните оттук: http://suzukiswift.biz.ht/3BG.html и в чуждите форуми, ама ясна констатация няма и това е!

Проблема е такъв и само на бензин:

върти и пали без проблем, на место се форсира до прекъсвач. Но подадеш ли газ да тръгваш и губи мощност и направо се мъчи да гасне. Натиснеш ли съединителя веднага оборотите се стабилизират, при отпускане и подаване на газ, дори и с форсиране веднага забива даже от 5К об да изфорсираш за да тръгнеш отпуснеш ли съединителя и край.
Вече съм 250 и косур кинта назад от пишман майстори, нова бензинова помпа, а и днес ТПС от моргата взех, че един се осъмни, че пистите му са износени, мери съпротивленията на пиновете, плюнчи ми се там, че при завъртане на дросела не отчитало нищо...
В крайна сметка май се оказа, че старата си е добре, че пак съм си с нея/бенз. помпа/. Друг там сваля моното да чисти дюзата уж. Показа ми там на един тезгях как подава ацетон през нея и си пръска. Вика впръскването е в мили секунди, не го гледай че струята не е като мъгла, тва е МОНОООО Shocked че хайванина на един акумулатор цъка ръчно...
Друг делкото въртя, блъска го там напред-назад, почесва се умно и вика, да е и колата на празен ход часовник, що така не ще да върви под товар. На газ оса, никви ядове, карай си я само на газ, тоя бензин закво ти е.
Ангренажа смених при трети, смени го по стария. Тоя двигател търпи ли разминаване на зъби и фатално ли е за каране на бензин, пък на газ да не се усеща евентуално??

Мои лични наблюдения, докато се въртях покрай тея "спецялисти":
- направи ми впречетление, че при никакви условия и тестове не излезна бензин от тръбата на моното за обратното гориво.
-при тестване на новата бензинова помпа извън резервоара я потопиха в едно шише и подадоха ток от буксата под седалката, като изключиха стара, да я тестват за дебит и налягане. Струята отиваше в друго шише, но маркуча си се напълни.
След слагането му в щуцера на моното и подаване на контакт да напълни филтъра и тръбата, горивота започваше да се оттича обратно и тръбата се изпразваше и не можаха да запалят така.
Кое задържа горивото да не се оттича и да има постоянна струя към моното.Някъв вакуум, регулатора ли, кво ли. Със старата помпа както си е сега, в резервояра, пали и се форсира на место на бензин, но не може да отлепи от място.
Тая кола май ще се окаже голяма хапка за тея майстори, а и в Бош сервиз ме отпратиха, че явно не им се занимаваше.
Изчетох половината интернет, но няма никакво конкретно решение, защо тая кола на бензин отказва да работи при подаване на газ на скорост.
Даже и да я засиля до 70-80 на газ и да превключа на бензин, веднага забива муцуната и при натискане на педала на газта почва на върви на пресекулки и да губи инерция. Цъкна ли си на газ, все едно нищо- ускорява си стабилно.
Общо взето проверени МАП, ТПС, топлинни, Ламда, делко датчици.
Снабдяването на гориво със старата оригинална и нова афтърмаркет помпа без промяна. Регулатора или там каквото е на моното отгоре му е здраво платнището. Дюзата уж е чистена, щото си пръскала, нито едва капела, нито нищо /логиката на майстора/.Единия запуши и ЕГР ли е какво е там, един вакум клапан отсрани зад делкото с пластинка, имаше доста нагари в дупките.
Кабели, свещи, капачка, палец са нови по каталог- на газ пали и върви както си трябва. Не се чува съскане и тропане от двигателя. Няма чукане на клапане или повдигачи.
Вече се чудя на кой да я закарам да я погледне, че почвам и аз да се изнервам къв е тоя проблем и само и само да го намеря от спортна злоба.

Последно, но не по важност. АКо никой няма идея какво може да Й е, нека предложи някой кадърен майстор по японки в Пловдив или околията да я прегледа.

Поздрави

Последната промяна е направена от pl4 8rp на Чет Авг 10, 2017 8:29 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mironski
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2017 7:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Каква е газовата уредба, атмосферна или газов инжекцион?
Ако е атмосферна, има ли някъде по пътя на входящия въздух "стеснение", клапа?
Пробвана ли е за движение без горния вход за въздух на моноинжекцията?
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2017 10:27 am    Заглавие: Обикновенна газ Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здрасти Миронски,

газовата си е най-обикновенна.
Изпарител-клапан-плочка.
Цитат:
Пробвана ли е за движение без горния вход за въздух на моноинжекцията?
Този въпрос не го разбирам. Ако имаш предвид да се махне кутията с въздушния филтър и да остане само моното, да. Ако имаш предвид да се откачи някой маркуч от моното не съм сигурен.
При работа на място и форсиране, отзад пушека е безцветен и не мирише грам на бензин. Всички "майстори" веднага почват да ми говорят за бедна смес и "няма хранене", но досега успех няма.
Ако е от значение, ще повторя, че като я купихме колата беше само на бензин в напълно оригинално състояне на въздуховодите и се караше криво-ляво с леко натискане на педала на газта. В момента, в който го настъпиш повече и почваше да се лашка. Но понеже я караше жена, не и правеше впечетление. Като се качих да я пробвам, се оказа много зле, не може да набира, забива муцуната, прекъсва едно такова. Трябва да отпуснеш газта и пак да я натиснеш и така постоянно.

И оттам вече смених, въздушен филтър, дистрибутор, палеца, свещи, кабелите. Check engine-a не свети на запалена кола.
Толкова беше/е зле на бензин, та затова се наложи да й монтираме газова уредба. Газта се регулира лесно, държи си обороти на празен ход.
Но от спортна злоба, почна да ме яде какъв може да е толкова тоя проблем, та 5-6 човека автомонтьори да не могат да го открият.
И аз изчетох половината нет, по пътя на логиката мисля, ама какво е това, което веднага спъва колата решиш ли да отлепиш от място, не знам...

Забравих май да спомена, че дори и когато предните колела са във въздуха, палиш-ОК, даваш директно четвърта и почваш бавно да отпускаш съединителя, докато колелата се завъртят и в момента, в който докоснеш педала на газта, двигателя почва да се тресе и да се мъчи, направо ще падне колата от стойките.
Да не би да има някакъв датчик по скорости или някъде да показва, че тая кола е в движение, не знам.
Това се сещам за сега, ако нещо е от полза за разрешаване на мистерията. Ако има и други въпроси, на които мога да отговоря ще се радвам.
Поздрави!

Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2017 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Дюзичка!
Или затлачване на магистралата на бензина! Налягане почти а няма дебит!
При нормална работа трябва да отлепи клапана и да се вижда "връщащо" гориво. Там да е запушена магистралата?
Ще си пишем и при италианките. smile001
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2017 4:43 pm    Заглавие: Горивото Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

За обратното гориво тръбичката като надух с уста се чува в резервоара, че отива. Идващото го продухаха с компресора, още като сваляха резервояра да се чисти и да се сменя помпата, но новата афтър маркет нещо по форма не е като оригиналната, не я напаснаха както трябва и при десет литра не можаха да запалят с нея. Пак резервоара долу, старата си сложиха и същата работа. Откачиха идващото гориво от моното и при даване на контакт не докарваше бензин, после откачиха директно доло до гумата и пак две три капки капнаха, а помпата се чува че заработва на контакт. И със старата и с новата едно и също. Викам на оня "има 10 литра, ама май помпата не подкача, да не иска нещо обезвъздушаване?", и ме накара да хода да купувам още десет литра, та чак тогава закара гориво и запали. И ся новата помпа си е в кутийката на задната седалка, а видимо има по-голям дебит поне, че никой няма манометър за гориво да ги сравни и да види кво става с тея налягания на помпи и регулатори.

В интерес на истината, един пич предложи дюза, ама тая дюза не е като оная дюза. Не знам...
На тезгяха пробваха, да свалят цялото моно и с новата помпа в един буркан с ацетон подадоха към дюзата да помпи. Оттам подадоха ток на дюзата да отвори и да пръска в същия съд като самото моно беше сложено отгоре да се вижда какво излиза от дюзата. Нали не капеше, не беше мъгла, по скоро като от спринцовка. Така за иколо 5-10 секундни интервали. После почнаха с бързо докосване на клемата на акумулатора да симулират импулсно впръскване и така 10-15 мин. Оня вика, тая дюза няма смисъл да я носиш на ултразвук, ама все пак и аз да съм си сигурен отидох до Бош сервиз в Пловдив и приемчика направо ми вика "търси си друга, ако някой ти каже, че може да я оправи те лъже". кой крив, кой прав, не могат ли, не искат ли да я оправят тая кола не знам.
Иначе дюзата е от тоя модел, в моргата като бях за ТПС-а, имаше две-три сузукита, ама балено бяха май и дюзата беше от другия модел, също и бобината не беше цилиндричната като на нашата кола.
Фиатката ни е основен автомобил, а сузукито по-рядко се кара, ама сега искаме да го предостъпим на едни хора, докато съберат пари да си купят кола и искам да го дам технически изправно, че докато му свикнат да не изпадат в нелепи ситуации и да закъсват по пътищата. Ние си му знаем болежките, ама и караме само градско, та и да стане нещо не е фатално.
Поздрави!
http://www.ebay.com/itm/Suzuki-Swift-Geo-Metro-NEW-OE-fuel-injector-89-93-1-1-3L-96060117-SMP-TJ45-/381741339201

Доколкото видях, мога да определя струята на инжектора според долната картинка нещо средно между едно и пет както са дадени Confused

Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2017 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

В работещ режим на ниски обороти, без филтър, как се вижда разпръскването на бензина от дюзата.
Същото при подаване на газ, но видимо количеството трябва да е осезаемо по-голямо!
Дюзата при тестовете вадена ли е от мястото си? Вижда се че има "мрежичка" около нея, и дали е чиста?
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Съб Юли 29, 2017 7:02 pm    Заглавие: Дюза... Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Когато е на колата цялата постановка, не мога да преценя, дали може да се види какво пръска дюзата към колектора.

При тестовете отвън на тезгяха, самата дюза нали е под едно капаче завита с два болта. Развиха ги тея болтове и дюзата я извадиха за визуална инспекция на финния филтър и оплътненията. Само дюзата няма как да се пробва самостоятелно без да е поставена в кожуха на моното, защото има едни дупки отсрани под филтъра и няма как да и се подаде гориво под налягане. Филтъра е метална мрежичка и го понакиснаха и него в ацетон и с компресор го продухаха.
Извън колата цялата работа беше:
един буркан достатъчно широк да побере помпата, отгоре моното с дюзата. Прозрачен мъркуч/тръбичка свързва помпата до входящия щуцер намоноблока и един акумулатор да захранят помпата и дюзата.
Нещо подобно като на тея клипове:
https://youtu.be/8rk0tKtiVic?t=258 , но вместо спрей впръсква чист ацетон с бензиновата помпа направо в щуцера на входящото гориво на моното , а самото то е отгоре да се връща впръскваното в същия буркан и така може цял да си впръскваш без да доливаш на помпата. Горивен филтър не беше свързан така или иначе, защото се правело почистване.
На мен затова ми направи впечетление, че от щуцера за обратното и капка не капна, а майстора ми обяснява, че тоя клапан и вакуум му помагал при определени условия, а така свалено нямало как да се отвори, че пружинката му била много твърда и специялно подбрана да държи по голямо налягане винаги.
Не знам, но на теория всичко звучи логично. Нова бензинова помпа си возя на седалката, и друг ТПС към момента, че стария в опити за ремонт сдаде багажа. Вече един друг мастер твърдо се е насочил да ме кара да купувам нов моно блок с дюзата и регулатора за излишното гориво. Май само това остана да не сме пробвали. Каза си човека, в крайна сметка е едно от трите или съвкупност. /помпа, регулатор или дюза, съответно комбинация/.
Като го подпитах има ли вероятност ремъка да не е зацепен правилно и затова да глъхне и да губи мощност, се направи на недочул. После вика, аз го смених по стария. Нямаше ме там да направя снимки, докато го сменя, да се сравнят белезите. Викам в АутоДата има диаграма как става, да я принтирам ли или ела до нас да я погледнеш преди да почнеш. Оня вика "няма ко да гледам, до ся колкото ремъци съм сменил!.." И така. Малко почва да ме съмнява, ако ремъка не е зацепен правилно да губи центровка, щото един друг въртя делкото и в един момент колата тръгна да върви със страшни сецания и с малко усет може да тръгнеш криво-ляво, ама да ти е здрав кръста от лашкане. После я пробвахме да я засилим на газ и на пета на бензин губи мощност, но с припопване на педала на газта задържа скоростта. Просто даваш газ отпускаш, даваш отпускаш. Все едно ръчно подаваш гориво с крачна помпа, най-доброто обяснение, което ми идва.
Поздрави!
Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Нед Юли 30, 2017 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Извадете маркуча на газовата дето влиза в моното.
Затапете отвора към моното и тест.
pl4 8rp
МнениеПуснато на: Пон Юли 31, 2017 5:12 pm    Заглавие: IAC sensor Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здрасти,

Проблема намерен и решен
Ниско налягане на бензиновата помпа.

Повече информация на [url= http://www.fiatforum.bg/showthread.php?115107-Suzuki-SWIFT-MK2-94-1-3-68Hp-GA13A-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD-(&p=1345797&viewfull=1#post1345797]ТОЗИ ЛИНК[/url]
днес направих теста, но завъртях тройника на газта, да не смуче откъм изпарителя, но промяна не забелязох.
После поразглобих отгоре, махнах кутията на въздушния филтър да видя, вакуумите и аз.
Направи ми впечетление че има един маркуч, който е свързан към един черен цилиндър, който пък е свързан към нещо като клапан с букса. Поразчетох се, ауто-дата, нета и мисля че е IAC сензора или моторче за празен ход. Така интересно ми стана как работи тая джаджа, че се чува как дърпа въздуха на пресекулки. Затапих го с пръста и така се и усеща. Установих, като боднах едно маркучле 6мм в щуцерите, че наистина като надувам с уста малко едно такова минава въздуха на тласъци, а ако засмуча рязко не пропуска назад. Явно вакуума го командва и ако е по голям би трябвало да затвори в едната посока. Както си беше разглобено отгоре почнах да подававам газ, но маркучлето пър-пър си засмуква. Сглобих всичко и в движение се заслушах пър-пър си засмуква. При гасене на колата взима един последен дъх.
Тая джаджа не трябва ли да работи, само на място или нещо разсъжденията ми са грешни? Тва би трябвало да се явява байпасен приток на въздух и при отваряне на дросела да засмуква само отгоре въздух и да се образува по-добра смес. Ако това работи и в движение и влиза въздух направо в колектора не обеднява ли сместта?
Не знам тая кола ме побърква с тоя бензин, вече втори човек ми вика , нещо малко е само трябва да го намериш.
Пък аз вече почвам да се съмнявам и в центровката на ангренажа, прегорял изпускателен клапан, прогорели гарнитури на колекторните изпускателни тръби, датчика в делкото да пропуска импула и кво ли не.
Няма го тоя пич баш ся да я види. Чак септември се връща. Да измерим компресията на цилиндрите и наляганията по бензиновата магистрала пък то ще си покаже. Ся и делкото е разместено и мапа и всичко, да се центрова както си трябва, къде ти... Освен да търся някъв манометър за течности и да се мъчим да го приспособяваме някак.
Иначе ей за тая джаджа питам как работи: http://www.autozone.com/engine-management/idle-air-control-valve/duralast-idle-air-control-valve/857122_0_0

Поздрави!

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=166256&p=2203825#post2203825
Тук има решение на проблема по същия въпрос. Явно новата помпа не дава необходимото наляга, макар видимо да има дебит. Няма бензин от обратното гориво също[/url]
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti