Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Цялостно премахване на ръжда!!! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
dakata.baleno
МнениеПуснато на: Пет Юни 09, 2017 6:22 pm    Заглавие: Цялостно премахване на ръжда!!! Отговорете с цитат

Местожителство: Перник

Здравейте,нов съм във форума,както и нов собственик на Suzuki Baleno!......Във връзка с малки забележки по автомобила(единственно ръждата)..бих искал да ви попитам как бих могъл по-точно къде би могло да се направи цялостно премахване(почистване)на и от ръждата по целият автомобил..![/b][/quote]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
topsy
МнениеПуснато на: Съб Юни 10, 2017 6:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: plovdiv

Някои от тенекеджиите предлагат минаване с песъкоструй-това е най-бързото премахване на ръжда.Пробвал съм с Вюрт ръждопреобазувател и където съм мазал по сузукито ръждата се запечатва за дълъг период-на някои места пак се появи. В момента усилено рекламират продуктите на Фертан, реставраторите на стари автомобили са доволни от цялата серия химии, но цените им са доста високи за обработката на цял автомобил.
cronen
МнениеПуснато на: Нед Юни 11, 2017 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Всичко, написано отдолу да се чете само от хора дето искат да ремонтират тази хубава, евтина като първоначална инвестиция кола. 99% от собствениците на балено си карат с ръждите и след това колата на части. Та въпросът не е как да махнеш ръждата, а какво да правиш колата след като я махнеш. Истината е че купето е голям боклук и това единственото, което не ми харесва в нея. Ако си късметлия ще е малко. Жули с шкурка, мажи с вюрт и запечатвай, но не вярвам да си такъв късметлия. Да започнем с предните калници- гният на арката и в основата си. Втора употреба читави се намират трудно, глупости написах, не се намират, просто няма, ще трябват нови, а са си цифра. Прагове мисля че има, ако не, то се сгъват, моите са сгъвани. Минаваме на задните вежди, любимо място на ръждата. Пак, ако си късметлия е малко. Жули, шкури, мажи и колкото изкара. Виж ако не си късметлия е интересно. Задни вежди НЯМА в България. Моите са правени от предни калници, като е рязано до здраво и няма да пиша колко ми излезе удоволствието от двете вежди, двата прага и кърпене на предните калници, просто няма смисъл, ако искаш да я правиш ще го разбереш сам. А и да не забравя, има едно хубаво местенце в комбито, а може и не само при него, точно при гърлото на резервоара, където събира кал. Там като изгние почва да ти хвърля вода в купето, но не се вижда от корите на багажника и си мислиш че ти е здраво. За там не намерих човек, който да се наеме да го оправи, така че си го ремонтирах сам. Вратите, също са страшна работа, подпети ли ги ръждата по ръба, но там не е чак толкова тревожно и спешно . Като съм почнал, да питам огледа ли как му е предния мост на твоето, защото ръждата обича да го похапва за закуска. Това е моят случай, твоите ръжди може да са малко и лесни за оправяне и ти пожелавам да е така. За песъкоструй, аз мисля че купето няма да устиска и пак се връщаме на горния разказ, защото с песъкоструйката се чисти до здраво, поне аз съм останал с такова впечатление.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dakata.baleno
МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 6:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: Перник

Като за начало песъкоструй е идея която мисля да й наложа в действие.Наисина за колата всички тези местенца любими на ръждата са много....в моят случай ръждата е в зародиша си поне от това което аз самият съм прегледал в нея,и макар да изглежда в начален стадии не искам до година да се хващам за главата...затова ще обмисля внимателно опциите които изобщо има..иии ще се действа.А на въпроса за предният мост,надявам се огледа ми да не е стресиращ....благодаря за отзивите и ще се борим с ръждата докрай,моето мнение е,че засега песъкоструй-в моят случай с зародишната ръжда е крайна идея,явно ще се прилага ръчното (Вюрт)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zlobar4e
МнениеПуснато на: Пон Юни 12, 2017 9:03 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: В голямото село Варна

cronen написа:
Всичко, написано отдолу да се чете само от хора дето искат да ремонтират тази хубава, евтина като първоначална инвестиция кола. 99% от собствениците на балено си карат с ръждите и след това колата на части. Та въпросът не е как да махнеш ръждата, а какво да правиш колата след като я махнеш. Истината е че купето е голям боклук

Истината е ,че много хора не знаят как се поддържа автомобил,от към предпазване от ръжда, и после има приказки от рода на "те японските мноУ гният......"
Колко хора при всяко миене на колата си,бъркат с ръчичка и маркуч и внимателно изчистват всичката кал насъбрала се отвътре по вежите "там дет мноу гният".Колко ли са си свалили калниците и са ги запечата ли с антикор по всички правила на спорта.Разглоабял съм цялата ходова част,преден заден мост амортисьори и генерация долу,шкурка и антикор навсякъде включително запечатване на мостовете отвътре и отвън.После нека пак си говорим колко били гниели.Ако си си взел ръждилник да си внимавал. Ай лека .......

Ей така символично - много обичам като ми забранят нещо да го правя нарочно

...не може да няма и друг по-лесен начин...

„Високата скорост не е убила никого. Рязкото спиране прецаква нещата.“-Jeremy Clarkson
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti