Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 ВИСКОМУФА Лиана 4х4 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
_HristO_
МнениеПуснато на: Вто Окт 14, 2014 6:00 pm    Заглавие: ВИСКОМУФА Лиана 4х4 Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Отскоро карам Лиана 4х4. Не бях наясно с проблемите,които са възможни с вискомуфата. Намерих доста информация в нета. След пробег около 150 хиляди километра или при каране с различни размери гуми муфата се поврежда. Започва да задържа повече от необходимото или блокира.
Симптоми:
- повишено износване на задните гуми
– стегнат волан в завой
- свирене на гумите в завой

Среща се най- много при Лиана 2004-2005 година.
При нормално работеща муфа по-голяма част от въртящият момент се предава на предната ос. Преден и заден мост се движат с еднаква скорост (дисковете в муфата се въртят заедно). Когато предната гума превърти, дисковете в муфата се въртят с по-високи обороти от задните дискове, и загряват силиконовия гел. Когато силиконът се загрее се сгъстява и блокира муфата.
В завой вискомуфата компенсира разликата в оборотите на предния и задния мост без да блокира.

Когато задържа или е блокирала в завой задните колела се въртят със скоростта на предните. Това е причината за стегнат волан и износване на гумите.

Не съм карал преди 4х4 и не бях наясно какво да очаквам. При мен муфата задържаше малко. Ако се кара с повредена муфа се натоварва ходовата част и има опасност да се повредят раздатка, диференциали... Цената на нова муфа е доста висока. Втора употреба трудно се намира и няма гаранция в какво състояние е. Намерих сайт в който предлагат рециклиране на муфата. Свързах се с хората и дадох за рециклиране. Вече е монтирана на колата и мисля, че има разлика. По леко се усеща волана. Няма го задържането в завой. Първите впечатления са положителни.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alxx
МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2015 11:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Цитат:
Среща се най- много при Лиана 2004-2005 година.

Среща се при всички лиани 4х4. И всички коли с виско муфа също Wink Има си срок на годност и мине ли - ремонт.
Върнете се в началото
stefan74
МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2015 10:11 pm    Заглавие: ВИСКОМУФА Лиана 4х4 Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Колеги,а някой знае ли дали може да се кара без кардан лятото тази лиана,и мисля да и слагам летни гуми които 4 те са един размер но 2 по 2 са различна марка и съответно и шарка ,та мисълта ми е дали има някакво значение това?
Върнете се в началото
_HristO_
МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2015 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Може да се кара без кардан. Аз така карах около седмица докато рециклираха муфата. Мисля, че не е добре постоянно така. ABS на 4X4 е различен. Не съм усетил разлика при спиране но предполагам има значение. Когато караш по наклон при спускане без газ се поклаща странно когато е без кардан. За някакъв тампон на двигателя който липсва при 4х4 беше писано някъде във форума. Предполагам затова се клатеше.

И друга разлика като тръгвах от светофар на мокър асфалт голямо въртене на гуми Smile ...
Alxx
МнениеПуснато на: Вто Мар 17, 2015 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Къс диф Wink

Тампонът е предният заедно с конзолата, до радиатора. Взимаш конзола втора ръка и китаец за 30-40лв(само за лятото), и си в джаза. Върнеш ли кардана го сваляй.
Върнете се в началото
skb57
МнениеПуснато на: Сря Мар 25, 2015 12:29 pm    Заглавие: Здравей Отговорете с цитат

Колега може ли сайта за рециклиране и дали рециклират на Игнис ?
Благодаря
Върнете се в началото
_HristO_
МнениеПуснато на: Сря Мар 25, 2015 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

http://viscous-coupling.blogspot.com/
Tuono
МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2015 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: Перник

Странно, все си мислех, че вискомуфата на Liana е по-надеждна от двукамерната муфа на Baleno. Ако са спазвани всички условия за правилна експлоатация муфата трябва да издържи много повече километри. Liana от 2007-2008 година с друга система 4x4 ли е за да е по-здрава или са променили нещо малко в муфата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hermano
МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2017 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги можели да се премахне виско муфата и дс се направи с твърда връзка.
Върнете се в началото
Hermano
МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2017 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пратих кардана на Сузуки Лияна 2006 .106 кн.4wd на стенд от там ми казаха че кардана е балансиран .задната част ма кардана се задвижва при 5 км. и спира при 40 такали трябва дае
Върнете се в началото
avzdrav
МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2017 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Кюстендил

Hermano написа:
Колеги можели да се премахне виско муфата и дс се направи с твърда връзка.

Може. Ако я караш само и единствено в гората, хем ще е проходима като Уаз. Twisted Evil
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti