Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Въпрос за ABS и 4x4 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
batmario
МнениеПуснато на: Вто Яну 03, 2017 7:22 pm    Заглавие: Въпрос за ABS и 4x4 Отговорете с цитат

Уважаеми колеги.Сменях лагер на задна полуоска и ми се наложи да махна зъбчатката на ABS-а.Монтирах полуоската без тази зъбчатка и естественно лампата за ABS ми свети постоянно...Наложи ми се да карам на сняг и установих че задния диференциал не върти тоесг 4x4 не работи.Възможно ли е датчика за ABS да е свързан с 4x4 или да командва нещо...
Ще бъда благодарен някой да ми отговори...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nino
МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2017 3:22 pm    Заглавие: Re: Въпрос за ABS и 4x4 Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

batmario написа:
Уважаеми колеги.Сменях лагер на задна полуоска и ми се наложи да махна зъбчатката на ABS-а.Монтирах полуоската без тази зъбчатка и естественно лампата за ABS ми свети постоянно...Наложи ми се да карам на сняг и установих че задния диференциал не върти тоесг 4x4 не работи.Възможно ли е датчика за ABS да е свързан с 4x4 или да командва нещо...
Ще бъда благодарен някой да ми отговори...

Абсолютно ДА.Свързани са.2014г, след градушката плъх ми беше прeгризал кабела на ABS-a на предно дясно колело, лампата светеше и индикатора на 4Х4 мигаше.Според мен трябва да възстановиш тази зъбчатка.
avzdrav
МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2017 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Кюстендил

Задвижването на задния мост на Игнис е чрез вискомуфа, изцяло механичен компонент без никаква електроника. Няма никаква връзка между ремонта и липсата на 4х4. Просто виското е дало фира, но си го забелязал едва сега, когато е хлъзгаво.
Върнете се в началото
batmario
МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2017 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

avzdrav написа:
Задвижването на задния мост на Игнис е чрез вискомуфа, изцяло механичен компонент без никаква електроника. Няма никаква връзка между ремонта и липсата на 4х4. Просто виското е дало фира, но си го забелязал едва сега, когато е хлъзгаво.

Колега ще е ли възможно да си го отремонтирам виско съединителя или не?
Четох че не е голяма философия-откачаш кардана,махаш муфата,разглобяваш я или я цепиш,промиваш с бензин,слагаш силиконово масло / само не знам колко грама /,събираш и готово...Разбира се ако нещо не строшено...Имам и пълна документация за ремонт на всичко за колата.Само че там виското не е показано да се отремонтирва...
Ще бъда благодарен на съвет или информация...
Върнете се в началото
avzdrav
МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2017 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Кюстендил

bgmufi.com Заповядай Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti