Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Проблем с 4х4 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
alex99
МнениеПуснато на: Пон Дек 26, 2016 10:50 am    Заглавие: Проблем с 4х4 Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте колеги,
Вчера установих, че имам проблем с 4×4 на автомобила ми! Бяхме в планината, по заледен и стръмен път и реших да превключа на режим AUTO. Ефектът беше нулев - валожи се стандартното бутане, пясък и т.н. при което видях, че задните колела въобще не въртят. Индикация на таблото, че има проблем няма. След инцидента колата се движеше нормално, по един и същи начин и без значение дали само с предно задвижване или 4×4, т.е. задния мост въобще го няма!!!
Моля дайте инфо някой имал ли е подобен проблем
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nino
МнениеПуснато на: Пон Дек 26, 2016 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

Това чете ли го?
"Не очаквайте много от 4х4 системата на тези коли Седичи/СХ4. Има си плюсове, но и минуси.Използва се многодисков елекромагнитен съединител куплиран към задния диф. Японска разработка на фирмата JTEKT. Същата система се вгражда в предното поколение Nissan X-Trail, Toyota RAV-4, Mitsubishi Outlander и т.н. Това не е 4х4 система като Haldex. Тук няма ел.хидравлична помпа и заради това задният мост се включва само и единствено при разлика в скоростта на въртене м/у преден и заден мост. Дори при LOCK режим трябва да има малка разлика в скоростите на преден/заден мост за да предаде назад от 30% до 50% въртящ момент. Също при FWD режим нямаме 100% предно предаване. Системата е така направена че винаги предава малко въртящ момент назад. Докато при коли с Haldex вадим бушона на помпата и вече нямаме работеща 4х4 система и можем дори да качим колата на дино с един вал или пък да теглим колата само с единя мост (преден/заден) на пътя! Тези коли Седичи/СХ4 не могат да се ползват при такива условия, ще счупите съединителя. Може ако диното е с 2 вала а в другия случай с тегленето- колата е или с четирите колела на земята или във въздуха!Дори колата да се кара само на FWD режим разходът винаги ще е с около 1 литър повече от модела, който няма такава система. Просто има загуби от триенето на допълнителните "агрегати", които се въртят винаги независимо дали се предава въртящ момент или не. Плюс това имаме и разлика в теглото от около 60-80 килограма по спомен.Това е на всеки 45-50 хил.км се сменя маслото на задния диф и съединителя. Има темп сензор вътре и ако много го мъчите понякое време ще се изключи електромагнита. Ама преди това ще ви замирише на лошо, така че избягвайте да карате продължително време с превъртане на предните колела! (за гъзария в снега или пък в кал")

И кво? Не разбрах включи ли блокажа???? И той ли "НЕ РАБОТИ"??? Защото за тази ситуация която описваш, би трябвало него да ползваш, не режима "AUTO" а "LOCK". Боба ни свърши по бъдни вечер, няма за хвърляне и гадаене....
Щом са те бутали би трябвало да помогнеш на бутащите с LOCK, сиреч 4-то колела да въртят заедно.А най лесно би проверил имаш ли проблем, да качиш колата на подемник, да врътнеш предно дясно колело и да видиш дали се върти задно ляво.То би трябвало да се върти дори когато не си на AUTO и LOCK.Написано е в книжката и по-горе в синичкото.... Crying or Very sad

Последната промяна е направена от Nino на Пон Дек 26, 2016 9:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
alex99
МнениеПуснато на: Пон Дек 26, 2016 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Колега,

нито LOCK нито AUTO действат - ЗАДНИТЕ ГУМИ НЕ ПОЛУЧАВЯТ ЗАДВИЖВАНЕ и при двата режима!
Върнете се в началото
Nino
МнениеПуснато на: Пон Дек 26, 2016 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: София

Не се кахъри... и да се нервиш няма да се оправи колата....
Т.наречената система "интелегЕнтно AWD" при sx-4 има компютър.Напий се и след празниците иди на диагностика.
Знам, че не е весело, но това са машинарии....оправят се.
Проблемът може да е елементарен, просто да не идва ток до този компютър, провери бушонното табло ако не ти се напива....
Апропо, на мен плъх ми беше скъсал кабел на ABS-a и на таблото ми мигаше постоянно в червено "LOCK".....сиреч, нямах 4х4 ни блокаж...
Гръмнах плъха с пиратка, запоих си кабела с поялник и се приключи...
Оттогава избягвам да държа колата близо до канали и в самостоятелни гаражи.... Laughing

ПС... системите са свързани ABS=>4X4 провери си ABS-a
zlobar4e
МнениеПуснато на: Пон Дек 26, 2016 9:58 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: В голямото село Варна

Nino написа:
Не се кахъри... и да се нервиш няма да се оправи колата....
Т.наречената система "интелегЕнтно AWD" при sx-4 има компютър.Напий се и след празниците иди на диагностика.
Проблемът може да е елементарен, просто да не идва ток до този компютър, провери бушонното табло ако не ти се напива...
Апропо, на мен плъх ми беше скъсал кабел на ABS-a и на таблото ми мигаше .
Гръмнах плъха с пиратка, запоих си кабела с поялник и се приклюи Laughing

Съжалявам че няма да кажа нищо смислено но просто коментара решението и причината за един такъв ми харесаха.Понякога и аз така ги решавам.
Весели празници!!! Wink Cool Laughing

Ей така символично - много обичам като ми забранят нещо да го правя нарочно

...не може да няма и друг по-лесен начин...

„Високата скорост не е убила никого. Рязкото спиране прецаква нещата.“-Jeremy Clarkson
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti