Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 :roll: Купих Baleno и трябва да го стегна HELP « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
BRIGADIRA
МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2016 9:54 pm    Заглавие: :roll: Купих Baleno и трябва да го стегна HELP Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: София

Здравейте колеги нов съм във форума и на Сузуки и се нуждая от съдействие.

Тъй... Понеже до сега съм карал Renault Espace '99 Дизел, та реших да се отърва от този тежък камък и стъпих в Baleno, тъй като разбрах, че е идиотоустойчива кола, и съм много доволен. Има някои недостатъци пред Еспейса, но е нормално все пак е съвсем различен клас автомобил.

Та.. Колата е седан, на бензин и с обикновена газова, 1.6 16v, 1998, 98hp. Взех я от един мърляч (строителен работник) да си призная, който я беше ползвал за работна около 6 месеца (по негови думи) и вътре беше кенеф буквално... Като я взех октомври месец докато беше по-топло палеше и на газ и на бензин. Като захладня обаче обстановката се попромени. При огледа под капака се виждаше как тече масло от уплътнението на делкото, имаше за смяна гарнитура на капака на клапаните и смучеше въздух от един щуцер, в който беше набит маркуч и лепен с черен полиуретан (сещайте се колко качествено е залепен...). В последствие се оказа, че като карам с висока скорост температурата на колата пада под минимума, все едно не е работила и от парното духаше студено. Anyway...
Едно от първите неща извън купето, които ми смени моя майстор бяха:
при показател на километраж:
295 300 км.

Масло 10w40 - 5 литра (приблизително)
Термостат
Гарнитура капак клапани (без О-пръстени на свещите)
Семеринг делко + силикон
Антифриз - 4 литра (приблизително)
Предни накрайници-ходова
Бензинов филтър
Въздушен филтър
Маркуч Въздух

След смяната и настройка на делкото на следващия ден колата палеше от раз без проблем на бензин. Допреди това въртеше доста на стартер и се замисляше сутрин като не е палена и не е топъл мотора. Със зор и припомпване на педала на газта палеше.

Нарочно взех най-скъпата гарнитура, и продавача и майстора казаха, че тази марка (в момента не мога да си спомня как се казваше) е добра. Само че в плика на гарнитурата нямаше О-пръстените дето стоят на отворите за свещите и моя хубостник вместо да ми каже тази работа и да отреагирам навреме, сменил само гарнитурката и сложил старите пръстенчета изгнили (предполагам) и резултата, е че сега и 4-те свещи джвакат в масло, като установих, че първата от ляво на дясно не е затегната както трябва, щото като подавах газ се появяваха мехурчета отдолу. Въпреки маслото при свещите, колата пали на бензин (и газ като е топъл мотора), но сутрин като тръгвам за работа в клинча пак върти дълго преди да запали. Когато прехвърлям от газ на бензин, не винаги но, ми падат оборотите и седят на 300 - 400 докато не изфурсирам до към 1200, зачакам малко и се оправят.

Свещите и кабелите ще ги сменя до няколко дни след като ги купя утре, само че не мога да намеря О-пръстените да се продават отделно без гарнитура. Обявяват ми цена от 25 лева за Гарнитура + пръстените, което принципно не ми е много изгодно, щото се сменят комплект и рано или късно пак ще стигна до прословутите пръстени...

По този въпрос ме интересува може ли някой от колегите, който се е сблъсквал с проблема или знае нещо да ме насочи от къде в София мога да ги взема без да ме удрусват за още една гарнитура, от която към момента фактически нямам нужда, да се опитам да реша този проблем и да премина към отстраняването на следващите?

А следващите, за които имам нужда от съдействие са:

Нагревател задно стъкло - работят само 3 моста.

За нагревателя на стъклото гледам, че и на други марки автомобили работят по същия начин, но не съм се сблъсквал с проблема при Еспейса и след дискусия с различни "разбирачи" стигнах до извода, че щом работят 3 моста, значи до нагревателите напрежение стига. Вариантите които ми се въртят из главата са или не достига 12V (или колкото трябва да бъде) до нагревателя или всички останали мостове са прекъснати (което не знам дали може да стане въобще) Тези които работят не са първите по веригата.

Лампата за заден ход не се включва като пусна задна скорост.

За лампата за заден ход - веднага щом я взех, отворих стоповете да видя какво е дереджето с крушките. Разбира се същата беше изгоряла и се зарадвах, че като я сменя ще светне.... Блажени са верващите, тяхно е царството небесно. Лампата не светна и впоследствие приказвах с един наш жичкаджия, който отговори, че или има прекъснат кабел по трасето или датчика е заминал, като заложи на датчика.

По този въпрос ме интересува къде се намира датчика, какво представлява, има ли специфика при свалянето, и нов ли да търся или да изровя от друго Балено?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mironski
МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2016 8:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Привет и добре дошъл!
Ще започна отзад напред.
Има тема за задната светлина - http://suzukibg.com/fsuzuki-341.html, http://suzukibg.com/fsuzuki-5027.html&highlight=%E7%E0%E4%ED%E0+%F1%E2%E5%F2%EB%E8%ED%E0
За нагревателя на задното стъкло, не се коси, другите писти са прекъснали. Има различни решения, но лично аз не съм опитвал нито едно. Проводяща паста, алуминиево фолио и т.н - ТНТМ.
За пръстените, мисля, че нямаше вариант без гарнитура, но за всеки случай звънни на - http://suzukibg.com/profile.php?mode=viewprofile&u=3609
Баленото не пали с "помпане" на педала на газта.
За газ разстоянието на свещите - 0,7-0,8.
За "дългото палене" е друга бира - компресия, налягане в рейката, инжектори!
topa_gr
МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2016 9:23 am    Заглавие: Re: :roll: Купих Baleno и трябва да го стегна HELP Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

ДАЙ НОМЕРА НА РАМАТА НА АВТОМОБИЛА ДА ВИДЯ ЗА О-ПРЪСТЕНИТЕ ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА ТИ ПОМОГНА
ИЛИ ЗВЪННИ 0895617182
МАГАЗИНА СЕ НАМИРА В СОФИЯ БУЛ.ХРИСТО БОТЕВ 100
Върнете се в началото
BRIGADIRA
МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2016 9:54 am    Заглавие: Re: :roll: Купих Baleno и трябва да го стегна HELP Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

topa_gr написа:
ДАЙ НОМЕРА НА РАМАТА НА АВТОМОБИЛА ДА ВИДЯ ЗА О-ПРЪСТЕНИТЕ ДАЛИ ЩЕ МОГА ДА ТИ ПОМОГНА
ИЛИ ЗВЪННИ 0895617182
МАГАЗИНА СЕ НАМИРА В СОФИЯ БУЛ.ХРИСТО БОТЕВ 100

JSAEGC31S00129435
Върнете се в началото
BRIGADIRA
МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2016 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

благодаря за оказаната помощ колега mironski, само че този колега с авточастите от Варна на телефона, който намерих от сайта "авточастите" вдигна някаква женица и каза, че вече не се занимават с такива неща и ме отпрати..
Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2016 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Сори, но отдавна не бях комуникирал с тях.
BRIGADIRA
МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2016 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

mironski написа:
Сори, но отдавна не бях комуникирал с тях.

Е не бе няма проблем, аз намерих отделно, но ми обявяват цена за оригинални 4 бр. като за комплект с гарнитура. Най-тънко намерих по 5 лв. броя, но с поръчка... и ме мотаят.
Върнете се в началото
topa_gr
МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2016 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

ИМАМ К-КТ ГАРНИТУРАТА С О-ПРЪСТЕНИТЕ 42ЛВ
Върнете се в началото
BRIGADIRA
МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2016 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

колеги гледах в друга тема че на едно балено след сменен термостат парното му духа топло а не горещо както трябва. При мен се случва същото, и преди да стигна до момента да изкорубвам таблото за да сменям радиаторче на парно искам да знам възможно ли е да е от друго примерно разпаднал се/ излинял дунапрен запушване. Четох там, че е от значение какъв термостат ще се сложи заради температурата, при която отваря/затваря ама не бяха уточнили марка и модел.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti