Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Пътуване из Европа « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
KDK
МнениеПуснато на: Чет Юли 21, 2016 2:46 pm    Заглавие: Пътуване из Европа Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Колеги, ще пътувам към Лондон, след това до Paimpol Франция и обратно в България със колата. Моля някой който е ходил натам със колата да сподели кое как се е случило, какви пари горе долу са нужни, такси, валути, места за преспиване и всичко което може да ми е от полза. Ферибот или тунела под Ла Манша да ползвам.Rolling Eyes Ходил съм до Гърция и Италия, преди много време до Германия и до Чехия(там не шофирах аз) и обратно. smile033 smile026 Предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KDK
МнениеПуснато на: Пет Юли 22, 2016 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Idea
Върнете се в началото
KDK
МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2016 7:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Макар и не толкова добре подготвен на 05.08.2016г. предприех пътуването. Wink Първа греда-чакане на границата със Сърбия, много гастърбайтери се прибират (не е страшно, само 1/2 час) Rolling Eyes На Ниш теглиш билетче и продължаваш към Белград и тогава голяма греда, на Велика Плана(едно село след Ниш), колата започна да загрява, няма да влизам в подробности, ако някой го интересува да пише на лични Sad smile003 Ремонта трая около 5 часа, на всичкото отгоре ме разпитва и полиция smile010 (ставали много отвличания на пътуващи), абе общо взето не замръквайте в Сърбия(освен при роднини). Тръгнах към Сегет към 17,00-17,30 или по късно(трябва да видя марката от магистралата), там трябваше да преспим, но пак греда два и половина часа чакане на границата(влизане в европейския съюз) smile011 . Унгарците правят проблеми на гастърбайтерите smile024 , но и ние чакахме макар че като дойде нашия ред минахме за 5мин. и двата поста. Изтървахме си резервацията и с малко находчивост открихме друг хотел в който приспахме smile032 . На 06.08. тръгнахме към Пасауо Германия smile026 . Към средата на Унгария висяхме в задръстване около 2 часа, имам чувството, че ни преброиха защото нямаше никакъв обявен ремонт Shocked На границата още 2,30 часа, след това объркване във Виена и резервацията в Пасауо изгоря smile003 Между другото в Унгария и Австрия е с винетки, можете да си вземете и комбинирана но си направете добре сметката дали ще можете да я ползвате и за връщане(по-отделно е на сметка). Преспиване около Нюрнберг и напред към Лиеж Белгия. smile026 Пътищата в Белгия са невероятни smile007 На 08.08. в 17,00 влязохме в Лондон, не е трудно обратното движение свиква се бързо защото всичко е уредено превъзходно smile032 За сега спирам друг път ще описвам пътешествието си из Франция и други интересни неща ВЯРВАЙТЕ МИ!!!! Wink
Върнете се в началото
zlobar4e
МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2016 7:59 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: В голямото село Варна

Чакааааамеееее с нетърпение!Аз обичам такива пътеписи.А и кумеца иска да му отида на гости в Немско с колата.............,тъй че и аз събирам информация кое-как.
Браво колега!

Ей така символично - много обичам като ми забранят нещо да го правя нарочно

...не може да няма и друг по-лесен начин...

„Високата скорост не е убила никого. Рязкото спиране прецаква нещата.“-Jeremy Clarkson
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KDK
МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2016 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Продължавам пътеписа. Wink След изминати около 60 - 70км. из Лондон (само с една малккааа грешка-кръговите се въртят на обратно) и изкарани 4 невероятни дни потеглих към Франция. На ферибота никакви грижи (препоръчвам "ферито" защото е по екзотично, можеш да починеш, можеш да си пазаруваш, да пийнеш кафенце или нещо по-силно smile015 ) а цената е същата като при тунела а и при мисълта че над теб има тонове вода smile027 а и газ не може smile009 . На Кале има голям бежански лагер и явно създават проблеми защото бъкаше от полиция и пожарни. smile024 Иииииии излизайки на магистралата с скорост около 100 едни зачулени муджихадини барикадираха магистралата с клони и познайте мирис на изгоряла гума ...... малък ужас!!!! smile011 Развяват едни колове, хубаво че се появи полиция и тея бързо избягаха smile018 Айде до утре!! Ще пиша какво се случи по френско и пътя към България. smile035
Върнете се в началото
zlobar4e
МнениеПуснато на: Сря Сеп 14, 2016 7:29 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: В голямото село Варна

Нещо позамря темичката???

Ей така символично - много обичам като ми забранят нещо да го правя нарочно

...не може да няма и друг по-лесен начин...

„Високата скорост не е убила никого. Рязкото спиране прецаква нещата.“-Jeremy Clarkson
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KDK
МнениеПуснато на: Чет Сеп 15, 2016 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Да възбудим темата отново Wink Извинявам се но нещата в България ме грабнаха и не намерих време, но щом има интерес "да продължим" smile033
След като преодоляхме барикадата, по магистралата нямаше проблеми с изключение на това, че от време на време GPS заспиваше и на големите възли (магистрала в магистрала) се налагаше да забавям докато намеря правилната отбивка (пътувайте само с добър GPS). Пътищата са добри даже и тези м/у селата, тесни но супер гладки smile022 Там видях ограничение на скороста 45км/ч м/у две селца Shocked Ако не знаете френски не питайте местните как да стигнете до някъде smile010 На въпрос "знаете ли английски?" отговарят "малко" и продължават да ти обясняват на френски smile002 Ако някой беше ме заснел как разговаряме с един местен работник щях да събера много лайкове smile029
Има плащачки където никак не е евтино, няма обслужващ персонал и много лесно можеш да се объркаш smile010 , но никой не свири не псува и даже ни помогнаха да преминем smile032 Навсякъде се плаща с карта, може и кеш, но още преди да влезеш в коридора отгоре има рисунки и трябва да избереш точното място иначе връщаш цялата колона да излезеш. smile022 smile024 След изкарани 5 дни в провинция "Бретон" поех към Белгия, минах покрай замъка "Le Mont Saint-Michel", и на последната плащачка в Франция - греда, спуках гума smile023 Явно гумата е ударена някъде защото имаше голям балон и се беше покривила и се отлепи от джантата за 100м. разстояние по капла. smile010 За 15мин. сложих резервната "как си требе" (жилетка, триълълник и авариини). smile012 На 30км. от Белгия преспахме на една бензиностанция и отново на път (бензиностанциите във Франция са изнесени от магистралата поне на 300-400м. и се влиза през едни сложни отбивки, но пък там не чуваш никакъв трафик smile005 ) Искам да кажа на всички които мислят да пътуват, че цената на горивото извън магистралата е с поне 20 цента по евтино, за 10л. не си струва, но за 10тина резервоара си е цифра. Wink В Белгия влязох без да разбера GPS ме прекара през някакви пътчета и една гора (голяма красота) и насред гората табелка "Добре дошли в Белгия" а пътя тесен и повече от перфектен ("не е истина"), като си помисля какво е в Б-я ми идваше да се гръмна. smile020 И така както по-рано споменах в Белгия магистралите са осветени!!!!!!!!!!!! "шапки долу" и от там в Люксембург а там требе да влезеш на изпарения, защото там най-скъпото гориво е колкото най-евтиното по другите места smile007 Там не плащат акцизи и тютюна, кафето, марковия алкохол и горивото са по-евтини от другите места в Европа даже и от в България. smile001 До Линц (там преспахме) няма много за разказване, освен че магистралата минава през центъра на Франкфурт и под летището и имаше задръстване, но пък какви пътни възли "ум да ти зайде" smile006 smile005 . В Унгария пътищата са може би най добрите и най-правите в Европа, сигнализацията е перфектна и я преминаваш на един дъх smile026 И отново в Сърбия, малко преди Нови Сад (1,5км) чувам странен шум откъм задно ляво колело (смененото), спирам и какво да видя Shocked протектора на гумата която никога не се е карала (не е докосвала асфалт до сега) се разпадна буквално, гумата от едната страна приличаше на сликовете от формула1 smile021 Резервна нямам и вземам решение, леви, леви и тук таме десни право в Нови Сад, след малко лутане намерих голям сервиз за гуми и си купих една чисто нова гума и напред към България. Последния преход от Линц до блока в София беше изнервящ (особенно в Сърбия) и дълъг около 1200км. smile033 Сега като направя една сметка излиза, че колата ми е направила 7,3 среден разход и то около 70% автомагистрали скорост над 120км/ч. smile012 Каква нафта "немам думи" smile011
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti