Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Съединител-за смяна ли е? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
suzukibalenoGT
МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2015 7:26 pm    Заглавие: Съединител-за смяна ли е? Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Колеги, имам чувството ,че съединителя ми е за смяна.
Първа понякога влиза трудно, а задна всеки път и хърка леко, трябва да превключа първо на първа предавка и след това задна влиза.
Колата набира нормално но ми се струва ,че има едно леко разминаване на оборите на двигателя и ускорението.
Друг по-сериозен признак мисля ,че няма.
Как да разбера дали, това е от съединителя.
Дано не е от него, че нов е минимум 400лв.
maystor
МнениеПуснато на: Пет Юни 12, 2015 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: София

Първо погледни дали е достатъчно течността в казанчето.
zlobar4e
МнениеПуснато на: Пет Юни 12, 2015 7:17 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Местожителство: В голямото село Варна

1.8 със помпи ли и е или със жило на съединителя??Никъде по снимки на двг. на 1.8 не видях второ казанче за съединителя.

Ей така символично - много обичам като ми забранят нещо да го правя нарочно

...не може да няма и друг по-лесен начин...

„Високата скорост не е убила никого. Рязкото спиране прецаква нещата.“-Jeremy Clarkson
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
topsy
МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2015 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

обожава SUZUKI

Местожителство: plovdiv

Колега, погледни спирачната течност в казанчето, дали има и трябва да е бистра.Черната течност е признак за износени гумички на помпата. Оттам идва и по-трудното влизане на предавките, които са със две жила. Съединителят има горна и долна хидравлична помпа, долната беше 30 лв Айсин, горната със казанчето за течността е 80 лв. При мен също имаше на моменти трудно влизане на скоростите, смених долната помпа, намерих ремонтен комплект гумички за горната помпа и смених всичко. След наливането на новата спирачна течност се помпи, за да се обезвъздуши. На скоростната кутия в горната част на кожуха към датчика на разпределителния вал има черна гумена тапа-като се махне се вижда състоянието на феродовия диск на съединителя и може да се прецени дали е за смяна. При мен се виждаха деруги по феродото, при разглобяването изпаднаха парчета от пружините на феродовия диск, които бяха надрали и огледалния. Така се наложи да сменя съединителят с нов Валео комплект и всичко стана идеално със смяна на предавките. Но първо да се види в какво състояние са двете помпи, съединителят беше скъп по магазините.
suzukibalenoGT
МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2015 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Мерси приятел за подробното описание, ама това ще го кажа на майстор , че ми говориш на чешки в момента Laughing Laughing, и много много не те разбирам.
А иначе да съединителя е 500лв нов.......... Shocked
KDK
МнениеПуснато на: Нед Юни 28, 2015 1:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Спри колата срещу един по-висок бордюр включи на 5-та и пускай бавно съединителя ако колата угасне съединителя е добре, проблема е в скоростите но ако колата промени оборотите но не угасне, пробвай на по-ниска предавка т.е. 4-та и не угасне тогава твърдо си за смяна на съединител. Shocked Това е доста груб метод за проверка и не е толкова здравословен за самия съединител, затова не го повтаряй за да се увериш в едно от двете състояния. Успех!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Petar72
МнениеПуснато на: Чет Юли 21, 2016 11:49 pm    Заглавие: Опит със съединителя на Балено. Отговорете с цитат

Местожителство: София

Да допринеса и аз за знанието около съединителите Smile

При мен опита със съединителя на Баленото е следния:
След като покарам колата около 20 мин градско, при потегляне започваше да тресе предницата. Оправях се като подавам повечко газ и задържах съединителя в мометна на зацепване повечко.

Като изтъркалях едни 8 000 км от покупката на колата на 192000км почнаха да не влизат скоростите.
Като се напомпи съединителя започваха да влизат.

Диагнозата която си поставих сам и с помоща на майстора беше че и съединител и горен хидравличен цилиндър са за смяна.
Сложих си EXEDY - към 180-200лв, труд 150лв, много труд за разглобяване - 2 дни, и горен цилиндър нов - към 60лв.
От тогава проблемите изчезнаха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti