Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Проблем със запалването (електрически) « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Georgi.Mitov
МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2016 8:08 am    Заглавие: Проблем със запалването (електрически) Отговорете с цитат

Здравейте колеги, моля за помощ хора, имащи идея от електрониката на запалителната система. Колата е Сузуки Алто, 2000г. 1.0, 53 к. с.
Проблема е следния:
Както си карах - в движение на скорост с газ, колата угасна. И няма палене. Като извадя кабела от делкото (този който идва от бобината) и го доближа до двигателя (на маса иначе казано) и почна да въртя на стартер, подава една искра и повече не иска, а стартера продължава да върти. Мисля, че докато върти стартера би трябвало постоянно да подава искри към делкото - нали така? Взех 3 бр. бобини за проба - и с 3-те пак същото нещо. Като откача буксата на комутатора и пробвам - тогава не подава нито една искра към делкото. Взех от друго - катастрофирало алто комутатор, сложих го на мястото на моя и... изненада ...не подава нито една искра - както когато бях откачил буксата на моя...
Моля за идеи, къде би могъл да е проблена, че в нашия мил град Кюстендил авто-електро техниците (жичкаджиите) са мнооооого "тегави". Иначе казано не стига че си плащаш, а трябва и едва ли не да им се молиш да ти свършат работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KDK
МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2016 11:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Колега моето Балено нямаше токоразпределител а всяка свещ си беше с бобина а сегашната е дизел, но ще ти разкажа случай с чисто нова НИВА 1,7i - както си карах (също като твоя случай) колата угасна и спря на най-натовареното кръстовище (потънах Embarassed) притесних се някой да не ме удари остави това а и тази кола е много тежка за бутане. smile002 . Проблема същия като твоя(една искра и толкова). Ток и бензин колкото искаш, искра нееееее. Shocked Имам един приятел електричар започна да рови ел системата, като през цялото време псуваше руснаците (колата била правена в понеделник сутринта, когато тях ги гонил махмурлук). smile025 А преди това ако знаеш аз колко пъти хвърлих бобината(като ме тресне тока) smile011 Накрая стигнахме до комутатора. Извадихме този от Ладата и приятеля видя някаква точка и отсече ЕТО ПОВРЕДАТА сложихме друг комутатор от лада ЯДЕЦ никаква искра Exclamation Exclamation Exclamation Тогава той си направи експеримент и взе комутатор от голф III 1,6i и за теб лъжа за мен истина колата запали от раз Idea smile007 . Не мога да ти дам никакъв съвет. Успех при ремонта Wink
Върнете се в началото
Georgi.Mitov
МнениеПуснато на: Съб Май 28, 2016 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси колега... Кофти проблеми са това и като нямаш читав майстор доста трудни за откриване. Пробвах вече и с други два комутатора от моргата пак същата история... Мята една искра и толкова. Най вероятно е импулсен датчик... Ше се ходи на диагностика тия дни пък ще видим... Тая мойта мома ще ме подиви с тва нейното Алто... Иначе аз карам форестър.. Имам си букса за ОBD II и си правя сам диагностиката... Ама на тая "калинка" нямам идея как се случват нещата...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti