Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Не пали студен, Suzuki GF250 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
pdoynov
МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2016 12:46 am    Заглавие: Не пали студен, Suzuki GF250 Отговорете с цитат

Здравейте,
Имам прекрасен четиритактов, четирицилиндров мотор Suzuki GF250.
Като го купих преди няколко години студен палеше без проблем със смукач, дори не го дърпах до края. След това ходи на кофти майстори, които все се чудеха какво да правят, но все пак палеше, макар със зор студен с опънат до край смукач, докато миналата година отидох при един съсед, Rado Stunt който се помещава с един гараж на старото СБА във Велико Търново и той ми осра тотално мотора. Като го взех от него (освен другите проблеми) се оказа, че изобщо не пали студен, освен с тикане и спъване на трета, тогава пали от 3-5 метра (след като е бил засилен преди това до петнайсетина км/ч. За това ми взе в крайна сметка 350 лв. (в тези пари и за две гуми, дето уж били нови, пък се оказаха и двете напукани, пък задната въздух не държи, за нула време пада на 1,4 Атм. Sad Да не говорим, че ми осра и крана за горивото, който сега капе като за световно от входа към крана, маркуча на резервата (знам, че е на конус, просто нещо е направил, та конуса не оплътнява вече)!). Тоест осра ми мотора, пък ме накара и да му платя за това! Sad Sad Sad
Пробвах смукача - разхлабих компенсатора, след което го затягах, докато обирах луфта и гледах как петлето на смукача се връща обратно при обиране на луфта. Също така при свален резервоар (докато боядисвах ламарините и пластмасите му) слушах откъм карбураторите (два двойни, съосни) какво се случва като пусна рязко смукача - чувах тъп звук от връщането му, така че би трябвало да нямам проблем с него, макар след като го взех от "майстора" петлето на смукача да се движи ного по-трудно от преди.
Като е топъл, или е работил една-две минути моторът пали от половин оборот, като пушка.
Предишния ми майстор беше читав, Стоян от Дебелец, ама много тежка гимия се оказа - чаках го по няколко месеца да направи нещо по мотора, пък сега изобщо не мога да го намеря.

Идеи какво е осрал този "хубавец", Rado Stunt и как да го оправя? Обяснява ми да съм купил жило за смукача и да съм ходил да го слага, но не би трябвало проблемът да е от жилото, след като той не е пипал него, а и го чувам да се връща, т.е. и се затваря при дърпане на петлето му. А и не искам да му давам повече пари, още повече, че ако беше човек на място не само, че нямаше да ми вземе пари за "ремонтът", с който реално съсипа мотора (така и си останах с едни стотина лева за застраховка без да го карам почти една година), ами трябваше да намери истински майстор, който да го отремонтира за негова сметка, след като той го е съсипал!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti